LIVE: Five Finger Death Punch v Praze fanoušky strhli svou energií

Vydáno 27.11.2017 | autor: redakce

Americká metalová skupina  Five Finger Death Punch rozjela evropské turné spolu s In Flames a speciálním hostem z Kalifornie Of Mice and Men. V rámci turné navštívili i Prahu.

LIVE: Five Finger Death Punch v Praze fanoušky strhli svou energií LIVE: Five Finger Death Punch v Praze fanoušky strhli svou energií


FIVE FINGER DEATH PUNCH
FORUM KARLÍN, PRAHA
26. 11. 2017


Před pražským Forem Karlín se už pár hodin před začátkem koncertu tvořila obrovská fronta. Nebylo tudíž žádným překvapením, že bylo uvnitř plno. Jako první vystoupili Of Mice and Men. Letos formaci opustil zpěvák Austin Carlile, avšak kapela dále funguje a kvalita koncertu je i nadále vysoká.

FOTOREPORT: Titáni Five Finger Death Punch dorazili do Prahy. Fanoušky čekala skvělá světelná i vizuální show

In Flames svým metalovým nářezem rozdivočeli diváky a parádně tak připravili půdu pro hlavní hvězdy. Tahle švédská senzace není českým fanouškům neznámá. V roce 2014 odehrála svůj koncert v Roxy a nyní se přesunula do většího prostoru. Take This Life, Only for the Weak nebo The End. Tyto písně rozhodně musely zaznít. Zvuk sice mohl být o něco lepší, ale to je jen malé mínus. Jejich světelná show a energie, kterou předvedli, byla výborná.

FANOUŠCI NA PÓDIU

Po hodině hraní už nebylo na co čekat a na pódium přišly hlavní hvězdy Five Finger Death Punch. Tato pětičlenná kapela, která je někdy označována za nejúspěšnější metalovou partu poslední dekády, předvedla skvělý koncert. Zvukař se o něco polepšili, a tak se dá říct, že zvuk byl na jedničku, což se ukázalo u akustického songu Remeber Everything.

Nejen v Česku, ale i Evropě mají FFDP opravdu silnou fanouškovskou základnu. Naplněné Forum Karlín celý koncert odzpívalo, odskákalo a očividně si ho pořádně užilo. Zpěvák kapely dokonce přizval na podium pár diváku, aby zpívalo s ním, což se u takto velkých kapel nevidí často. Koncert se obešel bez zbytečných světelných efektů, zato bez mluvení okolo ne. Nezapomenutelné písně jako The Bleeding nebo I Apologize dostaly snad každého.Po zhruba dvou hodinách kapela přidává a následně se loučí. Koncert byl pro dost fanoušků až vymodlený, tudíž není divu, že se nikomu nechtělo domů. FFDP zkrátka mají energii, kterou dokážou předvést a na své fanoušky uplatnit.

text: Tereza Bartošová, foto: Nicola Bernard

Témata: Five Finger Death Punch, In Flames, Of Mice And Men

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít