Nové desky: U2 s intimními dopisy, Peter Bič Project poprvé ve slovenštině

Vydáno 27.11.2017 | autor: redakce

Největší příval nových desek už máme pro letošek za sebou, někteří opozdilci se ale přece jen se svojí novinkou vytasí ještě v prosinci. Z velkých kapel jsou to například U2, výběrovku připravili Five Finger Death Punch a nelenil ani Neil Young. Vydáme se také k sousedům na Slovensko, kde se o nové písničky podělí Peter Bič Project

Nové desky: U2 s intimními dopisy, Peter Bič Project poprvé ve slovenštině Nové desky: U2 s intimními dopisy, Peter Bič Project poprvé ve slovenštině

U2 - Songs Of Experience

Jedna z nejpopulárnějších rockových kapel světa U2 vydává své čtrnácté album Songs of Experience, které je pokračováním předchozí desky Songs of Innocence. Oba tituly odkazují na stejnojmenné dílo anglického básníka a mystika 18. století Williama Blakea. Výsledkem je kolekce písní ve formě intimních dopisů místům a lidem, kteří jsou blízcí Bonově srdci. Předmětem jsou zejména rodina, přátelé, fanoušci a on sám.

 

Peter Bič Project - Dream

Slovenská kapela se na třetím albu rozhodla fanoušky překvapit, kromě písní nazpívaných v angličtině totiž tentokrát přihazuje i několik kousků v rodném jazyce. Do budoucna se prý chtějí na slovenštinu zaměřit ještě víc. "Slovenštině jsme se nikdy nebránili, dokonce jsme začátcích kariéry složili i mnoho slovenských písní. Momentálně jsme dospěli k rozhodnutí, že je to pro nás správná cesta," říká kapela. První singl se jmenuje Skúšme se nájsť.

 

Neil Young & Promise Of The Real – The Visitor

Nové album kanadského hudebníka Neila Younga znovu vznikalo ve spolupráci s kapelou Promise Of The Real. Poprvé se s ní dal dohromady před dvěma lety, z čehož vznikla nahrávka The Monsanto Years. První singl Children Of Destiny představil Young už v létě a obsahoval antitrumpovskou zprávu. Druhou ochutnávkou se stala skladba Already Great. Celkem obsahuje novinka 10 písní.

 

Five Finger Death Punch - A Decade Of Destruction

Jen pár dní po pražském koncertě přijdou Five Finger Death Punch s výběrem největších hitů. K osvědčeným singlů z minulosti přihodila kapela i novou píseň Trouble. To nejlepší ze svého repertoáru aktuálně "Fingři" připomínají na evropském turné s In Flames a Of Mice And Men. Ve Foru Karlín zahráli 26. listopadu. Další řadovku slibují na jaro příštího roku.

 


Dále vychází:

  • Miguel - War & Leisure
  • Morbid Angel – Kingdoms Disdaine
  • Post Malone – Beerbongs & Bentleys
  • Van Morrison – Versatile
  • Z-Ro - Codeine

Témata: nové desky, U2, Peter Bič Project, Neil Young, Five Finger Death Punch

zavřít