TOP 15 Nejočekávanějších koncertů podzimu (II.): Marilyn Manson, Scorpions nebo loučení HIM

Vydáno 28.08.2017 | autor: redakce

Podzim pomalu klepe na dveře a spolu s ním se na nás chystají i mezinárodní hudební hvězdy. Také letos o ně v poslední třetině roku nebude nouze. Vybrali jsme 15 nejzásadnějších koncertů podzimu, které vám postupně představíme. První část jsme vám nabídli zde, tu druhou vám přinášíme níže. Najdete v ní jména jako Scorpions, Marilyn Manson, Hurts a mnoho dalších. 

TOP 15 Nejočekávanějších koncertů podzimu (II.): Marilyn Manson, Scorpions nebo loučení HIM TOP 15 Nejočekávanějších koncertů podzimu (II.): Marilyn Manson, Scorpions nebo loučení HIM


HURTS

FORUM KARLÍN, PRAHA
17. 11. 2017

Synthpopové duo Hurts z Velké Británie má u nás silnou fanouškovskou základnu, o čemž svědčí v minulosti vyprodané koncerty i velký zájem o každý nový počin kapely. V Praze hráli naposledy loni v únoru, letos se vrátí a na státní svátek 17. listopadu představí i zbrusu nové písně. Ty vyjdou na albu Deire už 29. září. "Album plné vášně, bolesti a chtíče. A také plné té nejlepší hudby, kterou jsme kdy složili " říkají o novince sami Hurts.

TOP 15 Nejočekávanějších koncertů podzimu (I.): Queen a Adam Lambert, Gorillaz, Nick Cave a další lákadla

MARILYN MANSON
TIPSPORT ARÉNA, PRAHA
19. 11. 2017


Mansonovo desáté album původně nazvané Say10 mělo vyjít letos v únoru na den sv. Valentýna. Nestalo se. Později Marilyn Manson oznámil, že album ponese nakonec název Heaven Upside Down. Zpěvák prohlásil, že "nové album bude to poslední, co by lidé čekali po vydání předešlé desky The Pale Emperor. Podle lidí, kteří novou desku slyšeli, je to něco mezi Antichrist Superstar a Mechanical Animals. Neměl jsem v úmyslu se vracet, ale všechno probíhá v kruhu. Na tuhle desku se hodí staré rčení, že ďáblovo největší tajemství je, že lidé nevěří, že existuje." V Praze zahraje novinky v druhé polovině listopadu. 

TOP 7 maskovaných kapel: Kiss, Slipknot, Marilyn Manson a další bubáci

BRYAN ADAMS
DRFG ARÉNA, BRNO
19. 11. 2017


Na připravovaném turné kromě zásadních skladeb Adamsovy hudebně bohaté kariéry zazní i písničky z posledního alba Get Up! Bryan Adams většinu písní z této desky napsal i tentokrát s dlouholetým spojencem Jimem Vallancem, který stál u zrodu většiny hitů tohoto Kanaďana. Jak zpěvák uvádí, natáčení probíhalo celkem organicky, tedy jedna píseň za druhou, a to v průběhu několika let. V Brně vystoupí 19. listopadu v DRFG aréně.

HELLOWEEN
TIPSPORT ARÉNA, PRAHA
25. 11. 2017


Metalová ikona Helloween se do Česka vrátí v rámci speciálního turné. 25. listopadu se v pražské Tipsort aréně představí nejen současná sestava, ale přidají se k ní i dvě zásadní osobnosti z historie skupiny - kytarista a zpěvák Kai Hansen a jeho nástupce na pozici zpěváka Michael Kiske. V Praze zazní téměř tříhodinový set složený z největších hitů, ale i málo hraných skladeb.

Helloween interview: První Zlatou desku jsme dostali v České republice

FIVE FINGER DEATH PUNCH + IN FLAMES
FORUM KARLÍN, PRAHA
26. 11. 2017

Five Finger Death Punch a In Flames, skupiny, které mají silné fanouškovské základny a jejichž živá vystoupení jsou pověstná, spolu vyrážejí na společné podzimní turné po Evropě s podporou speciálních hostů Of Mice And Men. "Jelikož davy našich fanoušků zpívají s námi všechny texty, cítíme, že Evropa se opravdu stává druhým domovem Five Finger Death Punch. Nemůžeme se dočkat, až se do Evropy na podzim vrátíme, obzvláště s In Flames, což je jedna z mých oblíbených skupin. Bude to něco opravdu nevídaného," prohlásil kytarista Zoltan Bathory z 5FDP. 

HIM
FORUM KARLÍN, PRAHA
2. 12. 2017

Finští love metalisté HIM po šestadvaceti letech svého působení končí. Na rozloučenou přichystali fanouškům poslední turné, které se zastaví i v Praze. "Po čtvrtstoletí plném lásky a metalu jsme dospěli k tomu, že HIM nabrali nepřirozený kurz a je třeba říct sbohem, aby se uvolnila cesta pro dosud neobjevené obzory, zvuky a vůně," vysvětlil na Facebooku frontman Vile Valo. HIM fungují od roku 1991, první album vyšlo o šest let později. Zatím poslední, celkově osmou, studiovku vydali pod názvem Tears On Tape před čtyřmi lety. V Praze jsme je naposledy viděli v roce 2015 v pražské Roxy. 

SCORPIONS
OSTRAVAR ARÉNA, OSTRAVA
3. 12. 2017

Německá skupina Scorpions se do České republiky vrací pravidelně, naposledy se představila loni v Praze. Vznikla v roce 1965 zprvu jako žákovský soubor, který založil Rudolf Schenker. Profesionálně byli Škorpióni založeni v Hannoveru až v roce 1969. Svých nahrávek prodali více jak 100 milionů. Mezi jejich největší hity patří hymnické Wind of Change, Rock Like a Huricane nebo Still Loving You, a právě tyto skladby nesmí na žádném koncertě Scorpions chybět. Také v Ostravě zazní v prosinci největší hity déle než 50 let trvající kariéry rockové legendy.Témata: koncerty, Hurts, Marilyn Manson, Bryan Adams, HIM, Helloween, Five Finger Death Punch, Scorpions

zavřít