LIVE: Lucerna Music Bar zaplnily šátky: Běsnili tam Suicidal Tendencies!

Vydáno 03.06.2016 | autor: Dominik Pavliš

Hardcoreový fanoušek, který ve čtvrtek večer nedorazil do Lucerna Music Baru, udělal velkou chybu. Konal se zde totiž velkolepý večírek kalifornských Suicidal Tendencies. V roce 2013 v České republice koncertovali na festivalu Mighty Sounds, o dva roky později na Mystic Sk8 Cupu a letos dělali předkapelu skupině Slipknot v pražské O2 areně. Nic jim ale nesvědčí tolik jako samostatný klubový koncert, kde vystupují jako headlineři.

LIVE: Lucerna Music Bar zaplnily šátky: Běsnili tam Suicidal Tendencies! Se Suicidial Tendencies to bylo v Lucerna Music Baru divoké. Foto: Marek Holoubek

SUICIDAL TENDENCIES
LUCERNA MUSIC BAR, PRAHA
2. 6. 2016

Roli předkapely vzali pevně do svých rukou mostečtí Burning Steps, kteří dokázali, že český klubový punk-rock je na vysoké úrovni a behěm tři čtvrtě hodiny dostali fanoušky do slušného varu.

FOTOREPORT: Suicidal Tendencies srazili Lucerna Music Bar na kolena

Po přibližně půlhodinovém zvučení hlavních hvězd večera a skandování jejich iniciálů před zaplněnou Lucernu nastoupili Suicidal Tendencies ve složení Mike Muir - zpěv, Dean Pleasants - kytara, Ra Díaz na baskytaru, který nahradil již zesnulého Tima "Rawbize" Williamse, Nico Santoru zase před pár týdny vystřídal Jeff Pogan a za bicí usedl dřívější vynikající bubeník Slayer - Dave Lombardo.

Po jemném intru skladby You Can't Bring Me Down se pod pódiem strhlo šílenství v podobě mosh pitu, které gradovalo s každou další skladbu až do konce setu o asi sedmnácti skladbách, který se z plánované hodiny prodloužil o bezmála polovinu. V tomto žánru mají Suicidal Tendencies jednu z nejvěrnějších fanouškovských základen, což potvrzovali i návštěvníci pražského koncertu.

vložte odkaz, text nemažte

Spousta šátku na hlavách zúčastněných a každý druhý měl na sobě něco z kapelního merche. Následovaly skladby War Inside My Head, I Saw Your Mommy, Cyco Vision a dostalo se i na skejtovou hymnu Possessed To Skate, kterou, k potěšení mnoha fanoušků, formace protáhla na bezmála desetiminutovou verzi. Po celou dobu skupina hrála v plném nasazení, jasně byl vidět zápal pro věc a dobrá komunikace s publikem.

Kytarista Dean Pleasants rozdával trsátka, hrál skvělá sóla a celkový zvuk byl od začátku do konce více než příjemný. Jak již bylo vyřčeno, kdo nepřišel, udělal obrovskou chybu a při další příležitosti by si neměl tento zážitek v žádném případě nechat ujít.

foto: Dominik Pavliš, Marek Holoubek

5,00

čtenáři

hlasuj
zavřít