LIVE: Mig 21 s Jirkou Macháčkem vyprodali tři večery po sobě Lucerna Music Bar

Vydáno 22.04.2016 | autor: redakce

Tři dubnové večery patřily v Praze skupině Mig 21, v čele s frontmanem Jirkou Macháčkem, která tradičně vystoupila v rámci svého jarního turné v Lucerna Music Baru. Všechny koncerty byly do posledního místa vyprodané. Skupina se sem vrátila po půl roce.

LIVE: Mig 21 s Jirkou Macháčkem vyprodali tři večery po sobě Lucerna Music Bar Mig 21 jsou na koncertech velmi živí. Foto: Jana Braunová

MIG 21
LUCERNA MUSIC BAR, PRAHA
21. 4. 2016
(fotografie jsou ilustrační - pocházejí z koncertu v Plzni v roce 2015)

Parta, jež se honosí titulem jako pěvecká, taneční a striptérská skupina z Prahy 5 Smíchova, zahájila koncert známými hitovkami Venkovan kluk, Skejt, Malotraktorem, Dovolená na zotavenou a Diskobůh.

Nevyčerpatelná energie Jiřího Macháčka a MIG 21 ovládla Lucernu

První polovina koncertu byla spíše v poklidnějším tempu. Zazněly písně ze všech jejich desek včetně nejnovější slovenské hipohopové písně Ako FBI, která vznikla k filmu Wilsonov, kde se Macháček objevuje v hlavní roli společně s Vojtou Dykem. Nechyběly Máma se vrací, Slepic pírka, Chci Ti říct, Vlajky vlají, Štěstí hejbe planetou. Při písničce Kalhotky si sundej tématicky přiletělo několik kalhotek na pódium. Kytary se na jednu píseň ujal dokonce i bubeník skupiny a ukázal posluchačům, že není jenom králem za bicím aparátem.

Během koncertu si nimi zahrál Matej Benko. Zajímavým efektem na konci písničky Orle bylo rozsvícení LED světýlek na Macháčkových ramenou a napodobování letu orla. O všechny vizuální efekty se postaral tradičně Pavel Hrdlička, který opět nezklamal a vybavil svými dekoracemi a barevnými animacemi koncertní pódium, které zpestřily celý koncert a dokonale splynuly s hudební formací.

vložte odkaz, text nemažte

Koncert byl jedním slovem velká párty. Jirka Macháček nezklamal a předvedl se opět jako showman, který umí pobavit jak slovy, zpěvem, tak i tanečními kreacemi. Ukázal, že je ve formě a má dostatečné množství energie a že dokáže vyburcovat publikum na maximum. Předvedl velkolepou show a zahrál si na "nafukovací" kytaru například v písni Ho Ka He. Během koncertu několikrát zdůraznil pro neznalce, že hrají svoji vlastní tvorbu, kdyby o tom někdo náhodou pochyboval.

Publikum se dostalo do varu především v druhé polovině koncertu. Došlo i na přídavky v podobě písní Život je poušť, Tančím a Snadné je žít, které roztančily a rozezpívaly všechny přítomné. Koncert si všichni patřičně užili a pro muzikanty skončil bouřlivými ovacemi.

text: Hana Bukáčková, foto: Jana Braunová

4,50

čtenáři

hlasuj
zavřít