LIVE: Monkey Business = Nejvíc fresh kapela na světě

Vydáno 25.05.2018 | autor: Hana Bukáčková

Monkey Business jako každoročně oslavili svoje narozeniny velkým koncertem ve Žlutých lázních. A že bylo co slavit. Kapela se letos dožila plnoletosti. Přišla i Tonya Graves a předskakovala Katarzia.

LIVE: Monkey Business = Nejvíc fresh kapela na světě LIVE: Monkey Business = Nejvíc fresh kapela na světě


MONKEY BUSINESS
ŽLUTÉ LÁZNĚ, PRAHA
24. 5. 2018

Skupina v čele s Matějem Ruppertem, který aktuálně zasedá v porotě Superstar, zaujala nejenom hudebně, ale jako již tradičně i po kostýmové stránce. Po uniformách, fosforových oblečcích a dalších extravagantnostech sáhla po střídmějších bílých jednoduchých oblecích, které ozdobila voňavými stromečky do aut - proto ten titulek ohledně svěžesti kapely. Jediný, kdo barevně vyčníval, byla Tereza Černochová, která vsadila na oranžovou. Jinak držela stromečkové dekórum včetně doplňků (náušnic).

Monkey Business oslavili plnoletost ve Žlutých lázních. Tvrdili, že jsou jen boží onuce

Už jsme si u Monkey Business zvykli, že si na narozeninový dýchánek vždy zvou neokoukanou tvář, která večer otevře. Po Báře Polákové, Lake Malawi a dalších dostala letos prostor slovenská zpěvačka Katarzia, která se u nás postupně dostává do většího povědomí. Zajímavostí kostýmu nezaostávala za headlinery večera.

TO NEJLEPŠÍ I OCHUTNÁVKY Z NOVÉ DESKY

Koncert Monkey Business nesl podtitul Jsme jen boží onuce a byl vyvrcholením jarního turné Maximum Power. Proč dostal takový název, je nám záhadou. Koncepčně se totiž v průběhu večera nijak nerozvinul. Ani osmnáctiny se nijak extra neslavily. Překvapením nebylo ani to, že se na pódiu objevila Tonya Graves, aby zahostovala v písni Michael Jackson Is 50 a dala tak vzpomenout na dobu, kdy s kapelou účinkovala. 

Monkey Business na brněnské Flédě hráli i nové skladby z chystaného alba

Oproti předchozím koncertům skupina trochu obměnila repertoár. Nezačínala tentokrát s Who Killed My Libido? (ta přišla na řadu až v závěru) a nekončila Piece Of My Life. Tu věnovala kamarádce Jitce, která slavila čtyřicetiny. Škoda že písničky utnuli hned zkraje, aby našponovali publikum k větším ovacím. Setlist byl směsicí toho nejlepšího, co Monkey Business dosud natočili, a novinek z připravované desky, která se pomalu "klube". Jmenovitě mohli fanoušci otestovat zatím nevydané skladby Captain Pheromone and Sergeant Nicotine a Prisoners Of Superlatives. Svojí trochou do mlýna na ní přispěl i světově uznávaný klávesista Ondřej Pivec. 

VIDEO: Monkey Business angažovali sportovní hvězdy, v klipu jim hrají Gabriela Koukalová nebo Roman Šebrle

V setlistu se tentokrát místo Slim Jim od Sexy Dancers objevil Náš klan od J.A.R.. Matěj Ruppert nezapomněl na operu, kde opět dokonale prodal své pěvecké vlohy. V přídavcích zazněly netradičně zlidovělé písně typu Život je jen náhoda, Když jsem šel z hub, Když jsem šel z Hradišťa, které načal Ruppert, ale fanoušci je svévolně pěvecky dokončili. Po celý set se tancovalo, duo Ruppert a Černochová působilo uvolněně a plné energie. Opět se potvrdilo, že tato funky parta zkrátka nikdy nezklame a je zárukou dobrého mejdanu.

Text: Hana Bukáčková, foto: Tomáš Klíma

Témata: Monkey Business, Matěj Ruppert, Roman Holý, Tereza Černochová

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít