LIVE: Rock for People, den třetí: Přenádherní Bring Me The Horizon, rozlučkoví Sum 41 a pokulhávající Avril

Vydáno 15.06.2024 | autor: Pavla Dolanská

Třetí den bývá vždy kritický. Jinak tomu nebylo ani na letošním Rock for People. Síly dochází, ale my se nevzdáváme. Sice v trochu pomalejším tempu, ale přece se vrháme do třetí čtvrtiny s cílem vydržet do večerních slotů, které nás přenesou zpět do teen let - Avril Lavigne, Bring Me the Horizon, Sum 41. To chceš.

LIVE: Rock for People, den třetí: Přenádherní Bring Me The Horizon, rozlučkoví Sum 41 a pokulhávající Avril LIVE: Rock for People, den třetí: Přenádherní Bring Me The Horizon, rozlučkoví Sum 41 a pokulhávající Avril

Rock for People 
Hradec Králové, Park 360
14. 6. 2024

S těžkostí se ráno plazíme ze stanu, abychom stihli první kapelu dne. Kanadští Counterparts roztáčí mosh pit už v pravé poledne a je to nádhera. Vzhledem k brzkému startu přitáhli primálně real HC/metalcore fans a můžeme se po dlouhé době pokochat poctivým moshem (což je po tom bizárku, co v kotli letos vídáme, balzám na duši).

 

S koncem setu přebíháme na E2 stage, kde chytáme poslední songy Pam Rabbit. Stojí to za to. Pam potvrzuje, že její titul hvězdy letící strmě vzhůru je zasloužený. Fans jsou super happy a my se přesouváme na menší pauzu před holubím náletem v podobě John Wolfhooker.

Sum 41, Mňága a Žďorp, J.A.R. i Keanu Reeves s Dogstar. To byl třetí den na Rock for People

Slovenskočeská čtveřice je ve skvělé formě. Dočkáme se posledních novinek, dojmeme se u 1999, a nakonec si zavzpomínáme u starších songů. Pěkný.

 

Co ale není pěkný je úroveň naší inner baterky. Ploužíme se k Stage ČTArt, kde na nás čeká vzpruha v podobě hasičské dechové kapely z Jižních Čech - Božejáci. Možná to někoho pobaví, ale vlastně to byla v záplavě kytarovek docela příjemná změna, a to nejenom pro moravskou část naší malé crew.

Pak už se v rámci regenerace přesouváme na J.A.R., kteří si „fat lady” (aka největší stage festivalu) podali na jedničku. Ne, vážně, bylo to super milý, show pobavila a my to vlastně milujem.

 

Z chládku press centra si pak dáme Hoobastank. Pro nás kapela jednoho songu zní super, než dojde na ten jeden song - The Reason, který se poněkud nevyvedl. Neva.

ONLINE: Rock for People v pátek láká na Bring Me The Horizon, Sum 41 a Avril Lavigne, z domácí scény se představí Pam Rabbit i John Wolfhooker

Zvedáme se z gaučíků a fičíme na Royal Republic. Tahle švédská parta je u nás jako doma, odchytit je můžete prakticky každý rok a kvalita show je vcelku stabilní. Jinak tomu nebylo ani letos. Početný dav se bavil, o crowdsurfery nebyla nouze a dokonce se mezi nimi našel i Waldo.

 

Další na řadě jsou Dogstar. Asi jediná kapela, která je hvězdná díky basákovi. Ptáte se proč? Protože jejich basák je John Wick, teda Keanu Reeves. Bylo to prý skvělý.

Večerní topky se blíží a mají spektakulární úvod. RedBull vyslal na oblohu svoje Flying Bulls a půl hoďky nás bavila jejich letecká show.

 

Potom už voláme všechny sk8er boie. Hrdinka vlhkých snů všech dnes už spíš třicátníků. Chlapci pláčou, holky navlíkaj pyramidkový náramky a teď už spíš paní Avril Lavigne nabíhá na stage. Podoba je věrná, dech ale asi nechala v Kanadě. To ale chlapcům nevadí, davem letí hlášky jako „Přestěhuju se kvůli tobě do Kanady!” a „miluju tě Avril!!”, je to vlastně celý dost cute. V globálu ale Avril trošku zklamala. Songy z novějši desky byly paradoxně jedny z nejslabších a nejlíp tam sedly ploužáčky jako I'm With You. Jsme ve finále rádi, že set končí a jdeme se připravovat na nejvíce očekávané Bring Me The Horizon.

Rock for People už předem avizuje, že z technických důvodů je start setu odložen o 15 minut. S desátou je to tu. Rozjíždí se projekce, kterou jsme mohli vidět už loni v únoru na jejich pražském koncertě. Jsme ready, prý tu možná umřem, ale ten risk berem a byla to dobrá volba. BMTH jsou v životní formě a potvrzují, že i bez Jordana to funguje skvěle. Set byl fajn, kombinace novinek i starších věci (samozřejmě jen od Sempiternal dál). Při Antivistu se dočkáme nečekaného hosta na pódiu. Týpek z davu, který si měl přijít zazpívat nejna***nější song celého setu nezazpíval, ale ukázal se jako famózní roztleskávačka. Oli potvrdil, jaká je láska a při Drown se vrhá do prvních řad, fangrls šílí, nedivíme se, kdo by se nepomazlil. No, prostě to bylo dokonalý a dal by se o tom napsat epos, ale kdo by to čet, že jo.

 

Finále třetího dne pak patřilo kanadské punk rockové stálici, která byla na RfP nespočetněkrát - Sum 41. Kluci se s námi prý přijeli rozloučit, koncert totiž dostal nálepku „last CZ festival show“. Asi se řídí heslem, že v nejlepším se musí přestat. Atmosféra celé show tomu odpovídala. Bylo cítít, že si vystoupení užívají jak nikdy, v setu bylo fakt všechno a my si zaskákali, zazpívali, dojali se, a s námi asi tak dalších 35 000 lidí. Takhle narváno jsme na YouTube stage dlouho neviděli. Nádhera.

 

To byl pro nás konec předposledního dne. Jdeme se pokusit dobít na poslední den, tak čau ahoj.

Text: Pavla Dolanská,  foto: Lukáš Knoll, Jaroslav Noska
Témata: Rock for People, RFP, Bring Me The Horizon, Sum 41, Avril Lavigne, Counterparts, Dogstar, Royal Republic, Hoobastank, J.A.R., John Wolfhooker, Pam Rabbit

0,00

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Bratři Ebenové v lomu Velká Amerika
zavřít