LIVE: Skrillex v Praze - profesionální diskotéková sauna

Vydáno 26.08.2016 | autor: Matěj Chalupa

Současný král elektronické hudby Skrillex alias Sonny John Moore, kterého můžeme znát nejen zpoza DJ pultu, ale také z historie jako frontmana post-hardcorových From First To Last, přijel se svojí elektro show do industriálního prostoru Pragovky v Praze na Kolbenově. Jaké to bylo? Hodně horké. 

LIVE: Skrillex v Praze - profesionální diskotéková sauna Skrillex přilákal do Pragovky davy lidí. Foto: Jaroslav Noska


SKRILLEX

PRAGOVKA, PRAHA
25. 8. 2016

Právě areál samotný zaujal již na první pohled, industriální halové prostory měly osobité kouzlo a rozdělení do dvou částí - koncertní a "chill out" - působilo promyšleně a vhodně. Stejně tak různé stánky a sezení umístěné před budovou byly po celý večer hojně využívány zrovna netančícími návštěvníky.

POST SCRIPTUM (48): Justin Bieber a Skrillex prý kradou a Ellie Goulding nemá ráda Donalda Trumpa

Před hlavní hvězdou večera se představil DJ a producent Wiwek, který svým setem po několika českých supportech už řádně rozehřál přítomné publikum. To zasahovalo do zhruba dvou třetin vnitřního prostoru, všude tak byl dostatek místa jak pro tancechtivé, tak pro ty, kteří si chtěli akci užít spíše zpovzdálí, a ne přímo pod jedním z reproduktorů.Na set Skrillexe se pak roztančil již celý halový prostor, včetně po obvodu rozmístěných stánkařů, kteří si kromě odpracování směny přišli očividně i poslechnout svého oblíbeného interpreta. Ten bez okolků sázel hit za hitem, lidi ani chvíli nenechal oddechnout a zahalen v dýmu, kouři a působivých světelných efektech hecoval fanoušky k co největšímu řádění. Díky tomu se za poměrně krátkou chvíli od startu proměnily prostory doslova v saunu, doplňující kouřové efekty navozovaly právě i tyto dojmy.

vložte odkaz, text nemažte

Oproti předchozímu setu Wiweka tentokrát mírně utrpěl zvuk, který byl u předskokana mnohem vyváženější a Skrillexovo vystoupení působilo možná už zbytečně moc hlasitě. To však není u elektronické hudby asi nic ojedinělého a očividně, až na pár výjimek (mezi které se pokorně řadím i já), to nikomu z přítomných nevadilo a nijak neomezovalo v už pořádně rozjeté párty.Sonny J. Moore dokázal, že i přes pochybnosti valící se na jeho živé vystupování ze všech stran zkrátka ví, co dělá, a s ničím si hlavu neláme. Prostě přijede, kupodivu na sebe nenechá zbytečně dlouho čekat a vypustí mezi lidi přebasované taneční šílenství, jaké jeho hudba představuje.

text: Matěj Chalupa, foto: Jaroslav Noska

Témata: Skrillex, Wiwek, Pragovka, koncerty, DJ sety

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít