Dubstepový král Skrillex ve čtvrtek pokřtí halu Pragovka

Vydáno 23.08.2016 | autor: redakce

Ve čvrtek 25. srpna se v Pragovce uskuteční první oficiální koncert. Obstará ho elektronický kouzelník Skrillex, jedna z největších hvězd současného dubstepu. 

 

Dubstepový král Skrillex ve čtvrtek pokřtí halu Pragovka Dubstepový král Skrillex ve čtvrtek pokřtí halu Pragovka

Sonny John Moore známý pod stage jménem Skrillex si halu vybral sám a její kapacita je limitovaná. Držitel osmi cen Grammy, producent několika songů nu-metalové ikony Korn nebo poslední desky Justina Biebera přijíždí do Prahy poprvé a do svého soukromého letadla s sebou bere kamaráda a DJe Wiweka, který mu bude dělat oficiální support. Dále ho doprovodí Bassdrop DJs, GNRLY Panthers, Sirene Factory, Friky a další.

RECENZE: Skrillex na debutu razí cestu dubstepového mainstreamu

7. června 2010 zveřejnil americký producent Sonny John Moore na svém Myspace profilu své první EP My Name Is Skrillex a tím navždy změnil vnímání dubstepu i jeho celkovou roli ve světě. Následovalo EP Scary Monsters and Nice Sprites, kterému na úspěch zadělal už první track Rock n' Roll (Will Take You To The Mountain). Mezi jeho poslední aktivity patří například produkování desky Justina Biebra společně s Diplem, se kterým rozjeli i projekt Jack Ü. V posledních dnech jsme o něm mohli slyšet v souvislosti s filmem Suicide Squad, kde je jedna z jeho skladeb na originálním soundtracku.

vložte odkaz, text nemažte

Skrillex patří mezi pionýry a nejslavnější jména dubstepu a ve svých osmadvaceti letech je současně jedním z nejkreativnějších producentů. Spolupracoval namátkou s Damianem Marleym, Ellie Goulding, Alvinem Riskem, s americkým producentem Dillonem Francisem nebo švédskou rapperkou Elliphant. Na albu Path of Totality produkoval tři skladby pro nu-metalové ikony Korn, a to včetně prvního singlu Get Up. Se Sirah natočil písničku Bangarang a mezi interprety, které remixoval, patří Daft Punk, Avicii nebo Nero.

Akce se koná v hale Pragovka. Bývalá fabrika na výrobu automobilů prošla bezpečnostní rekonstrukcí a odhlučněním. Na místě bude zajištěno občerstvení, nebudou chybět fotbálky, chillout zone a chillout zewlair. Akci pořádají agentury Everything Goes a Art Prom. Vstupenky jsou v prodeji v sítích NoLimits.cz, Goout.cz a Ticketpro za 1 190 Kč.

tz, jm

Témata: Skrillex, Pragovka, Justin Bieber, Ellie Goulding, Diplo, Daft Punk, Avicii, Nero

zavřít