POST SCRIPTUM (58): Adele se zřekla Super Bowlu, rock už dle Alice Coopera nešokuje. A Justin Bieber si smazal Instagram!

Vydáno 18.08.2016 | autor: Simona Knotková

Adele a Super Bowl je oxymóron, dnešní rocková muzika způsobující šok podle Alice Coopera stejně tak. A Justin Bieber a Selena Gomez? Ani tito dva bývalí partneři si už nemohou být vzdálenější.

POST SCRIPTUM (58): Adele se zřekla Super Bowlu, rock už dle Alice Coopera nešokuje. A Justin Bieber si smazal Instagram! Kdo nahradí loňské Coldplay nebo Beyoncé na Super Bowlu? Adele to nebude

ROCK IS DEAD

Může nás na dnešní hudební scéně ještě něco šokovat? Podle hardrockového vysloužilce a uvaděče děsivých freak show Alice Coopera už ne. V této disciplíně hudebníky přebíjí postavy z běžného života.

POST SCRIPTUM (50): Tragédie jménem Christina Grimmie: Kolik obětí ještě padne, než USA začnou regulovat zbraně?

"Upřímně si nemyslím, že rocková kapela ještě může šokovat publikum. S ISIS, lidmi střílejícími policisty a policisty střílejícími černé - CNN je více šokující než Rob Zombie, Marilyn Manson nebo Alice Cooper," řekl zpěvák WA Today.

Dnešní posluchači jsou podle něj už navyklí na hrůzy, vedle nichž zvrhlý Cooperův kabaret vypadá jako představení pro děti. "V sedmdesátých letech bylo snadné lidi šokovat. I díky internetu je to ale dnes už naprosto nemožné. Chci říct, právě někdo zabil padesát lidí v gay baru. To šokuje mě."

Kdyby rocker žil v České republice, možná by byl šokovaný i neumětelstvím některých individuí. Nijak to ale nezlehčujme. Cooper zkrátka uhodil onen pověstný hřebík na hlavičku.

ADELE NA SUPER BOWLU NEBUDE

Finále amerického fotbalu Super Bowl se pomalu blíží a s ním i jedno z nesledovanějších hudebních vystoupení. Minule se v poločase představili Coldplay, Bruno Mars a Beyoncé. Především poslední jmenovaná pořádně rozvířila vody, když se americký svátek rozhodla znesvětit politicky se angažující písní Formation. Vystupující příštího ročníku ještě nejsou známi, ale jedno je jisté - Adele mezi nimi nebude.

"Chtěla bych vám oznámit, že nebudu na Super Bowlu. Chci říct - no tak. Tahle show přece není o muzice a já neumím tančit nebo tak. Byli velmi milí, když mi to nabízeli, ale já odmítla," sdělila publiku svého losangeleského koncertu.

Z proslovu v plném jeho znění lze dobře odvodit, jak přesně to muzikantka myslela a že se tím snad nechtěla dotknout umělců, kteří nabídku v minulosti přijali. Stačila však ta čtyři slova Super Bowl není o muzice a senzace byla na světě. Dotčení byli zřejmě i samotní organizátoři, kteří se následně snažili celou věc otočit ve svůj prospěch. Podle jejich prohlášení Adele oslovena s nabídkou nebyla.

vložte odkaz, text nemažte

"NFL a Pepsi jsou velkými fandy Adele. Kvůli show v poločase jsme už hovořili s několika interprety, dosud jsme ale nikomu nevyslovili formální nabídku, ani Adele. Momentálně se snažíme dát dohromady fantastické vystoupení a nemůžeme se dočkat, až ho všem ve správném čase odhalíme."

POST SCRIPTUM (32): Američanům se nelíbila politická Beyoncé na Super Bowlu. Chystají protest

Kdo měl tedy zase pravdu? Možná obě strany. NFL a Pepsi nejspíš nabídli Adele vystoupení a aby nevypadali po jejím výroku hloupě, později svou nabídku označili za pouhý neformální hovor, kterým prošlo už několik umělců. Nelze ale asi jinak než souhlasit s Adele. Zpěvačka jejího formátu na prkna komerčního spektáklu Super Bowl opravdu nepatří.

INSTAGRAMOVÁ TELENOVELA, V HLAVNÍ ROLI JUSTIN BIEBER A SELENA GOMEZ

Sociální sítě jsou výbornou platformou pro pletichaření všeho druhu a praní špinavého prádla na veřejnosti. Ani známé osobnosti nejsou výjimkou a občas tomuto lákadlu podlehnou. Naposledy se do virtuálního rozbroje pustila vysoce sledovaná dvojice Justin Bieber a Selena Gomez.

POST SCRIPTUM (48): Justin Bieber a Skrillex prý kradou a Ellie Goulding nemá ráda Donalda Trumpa

Začalo to nevinně. Justin na svém účtu vyvěsil fotky se Sofií Richie, dcerou Lionela Richieho, která se zpěvákem momentálně randí. Kromě jiného si za to vysloužil množství nenávistných komentářů, což sice není pěkné, ale stejně tak to asi není nic, na co by hvězda Bieberova typu neměla být zvyklá. Zpěvák se ale rozhodl nenechat to tentokrát jen tak a proti podobnému přístupu se ohradil.

"Pokud tahle nenávist nepřestane, udělám si svůj účet soukromým, tohle se už vymyká kontrole. Pokud byste byli opravdovými fanoušky, nebyli byste tak hnusní k lidem, které mám rád," napsal.

Přímo v komentářích na něj zareagovala bývalka Selena Gomez. "Pokud tuhle nenávist nedokážeš unést, tak přestaň publikovat fotky se svou přítelkyni, lol. Mělo by to být něco speciálního jenom pro vás dva. Nezlob se kvůli tomu na své fanoušky. Byli tady pro tebe ještě dřív než kdokoliv jiný."

Biebera její nenadálá reakce nijak nerozhodila a rovněž veřejně jí odpověděl: "Je legrační vidět lidi, kteří mě využívali kvůli popularitě, jak na mě opět ukazují. Smutné. Posílám lásku."

Milovníci popcornových situací museli i následně jásat. Hru na poslední slovo totiž chtěla vyhrát také Gomez. "Legrační, jak ti, kteří několikrát podváděli, ukazují prstem na ty, kteří dokázali odpustit a dávali najevo podporu. Není divu, že se fanoušci zlobí. Posílám lásku."

Tolik vzrušujících novinek pro příznivce obou táborů! Pokračování dramatu napínavějšího než argentinská telenovela nicméně už nebude; Justin si účet s více jak 77 miliony followerů smazal. Inu, i tak se dají řešit vyhrocené internetové souboje. Umělců na sociálních sítích je naštěstí stále hodně.

Další, prosím!

text: Simona Knotková

Témata: Adele, Super Bowl, Beyoncé, Coldplay, Alice Cooper, Justin Bieber, Selena Gomez

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika
zavřít