HITPARÁDY (34.): Viola Beach zabodovali v žebříčcích až poté, co všichni členové zemřeli

Vydáno 24.02.2016 | autor: Josef Martínek

O tom, že smrt je nejlepší marketing, se v pop music přesvědčujeme dnes a denně. Z žebříčků sice ještě nezmizelo smutnění nad Davidem Bowiem, ale už se kupředu tlačí i kapela Viola Beach, jejíž všichni čtyři členové i manažer zahynuli při cestě z koncertu. Změn se konečně dočkaly i české hitparády. 

HITPARÁDY (34.): Viola Beach zabodovali v žebříčcích až poté, co všichni členové zemřeli Viola Beach zemřeli ve Švédsku cestou z koncertu

ČESKÉ ŽEBŘÍČKY MAJÍ NOVÉ VÍTĚZE

Konečně změna! Z prvního místa české rádiové hitparády už nevolá Adele, ale Elle King. Její singl Ex's & Oh's byl dokonce dvakrát nominován na nedávno proběhlé Grammy, ale žádnou z příležitostí neproměnil. V USA se vyšplhal nejvýš na desátou příčku hitparády, u nás už je zlatý. Hello klesá až na trojku, protože z dvojky se radují Xindl X a Mirka Miškechová. Už ani na prstech všech končetin bychom nespočítali, jak dlouho se na předních pozicích jejich Cudzinka v tvojej zemi drží. Novinky byly tentokrát jen dvě, z toho jedna česká - na devadesáté sedmé příčce Thom Artway s písní Blind Man

HITPARÁDY (33.): Super Bowl vystřelil Coldplay na vrchol britského žebříčku

Zajímavé věci se děly i v albech. První totiž není ani David Bowie, ani Adele. Zlato si trochu překvapivě odnáší kompilace Supraphonu Beatline 1967 - 1969. Za 25 na stříbře a Blackstar na bronzu následuje čtvrtý Srdcebeat skupiny Kryštof a do Top 5 vletěla Rihanna s ANTi. O její desce se sice často říká, že je nekomerční, ale prodeje nejsou vůbec zlé, v USA dokonce žebříček vyhrála. Horší už je to se zájmem o vstupenky na turné, červencový koncert v Praze totiž musel být přesunut z Edenu do O2 areny a lístky byly zlevněny. 

VIDEO: Jen pro kategorii 18+: Rihanna twerkuje na Drakeově klíně

ADELE SE VRACÍ NA PIEDESTAL

V Británii vedou singly nadále Lukas Graham se 7 Years, což je rozhodně potěšující zpráva pro dánský pop, který v žebříčcích tak často nevídáme. Zayn drží s Pillowtalk dvojku, ale začíná už na něj dotírat nově bronzová Rihanna s Work. Singl z ANTi se tento týden dočkal klipu, v němž najdeme dokonce dvě dílčí videa, takže nelze vyloučit ani útok na zlato v příštím kolem. Přitom se o Work hned od vydání říkalo, že se o potenciální hit rozhodně nejedná. Zajímavý je rozhodně pohled na 11. místo. Umístila se tam totiž skupina Viola Beach, která už svůj úspěch bohužel neoslaví. Všichni členové zahynuli v autě, když se vraceli z koncertu ve Švédsku. Až smrt je dostala do takto vysokých pater, předtím si nadějní muzikanti o hitparádových metách mohli nechat jen snít. 

Ve Švédsku zahynuli všichni členové britské kapely Viola Beach

Adele se s 25 po několika týdnech přežívání na horším než prvním místě vrací zpět na vrchol. V lednu ji v pokračování triumfální série bránil David Bowie, v únoru zase stoupl zájem o Coldplay díky vystoupení na Super Bowlu. Nyní je ale 25 znovu tam, kde to zná nejlépe. Co se týče Davida Bowieho, fanoušci už nekupují tolik novinku Blackstar (sedmá), ale best ofku, která vystoupala už na dvojku. A bronz získal Justin Bieber s Purpose, zatímco nejvyšší novinka, o niž se postaral Ronan Keating, je čtvrtá. Za albem Time Of My Life najdeme již zmíněné Coldplay s A Head Full Of Stars. 

ČTRNÁCTÝ VÍTĚZNÝ HIT RIHANNY

Rihanna je v USA nesmírně populární, a tak asi není překvapením, že Work se přece jen dostal na jedničku. Obzvlášť, když v něm hostuje další miláček Ameriky Drake - jejich spojení je zkrátka sázkou na jistotu. Pro RiRi je to už čtrnáctý tamní #1 hit. Justin Bieber se s Love Yourself přesunuje na dvojku, a to i přesto, že měl oproti Rihanně výhodu v podobě čísla na Grammy - jeho sokyně totiž kvůli nemoci nemohla vystoupit. Z dvojky na trojku si pohoršili Twenty One Pilots, dá se ale čekat, že jejich Stressed Out ještě neřeklo poslední slovo. Pomalu, ale jistě už vyklízí pozice Adele s Hello - aktuálně sedmá. Postupně ale stoupá další singl z 25 - When We Were Young nově bere číslo čtrnáct. Hodně by mu pomohl videoklip, jenže jak známo, Adele se s jejich natáčením moc nepřetrhne. 

Stejně jako v Británii se i v USA Adele vrací na špičku albovéh žebříčku. 25 je první, Justin Bieber s Purpose druhý. Rihanna klesla s ANTi na bronz, další pozice pak hodně ovlivnily Grammy - do Top 5 se vrátil Chris Stapleton, s Traveller úspěšný v countryových kategoriích, a z dvacítky až na osmičku si polepšila Taylor Swift s Albem roku 1989. 

zavřít