HITPARÁDY (35.): V českých rádiích přebírá žezlo Verona, v prodejnách Dream Theater

Vydáno 02.03.2016 | autor: Josef Martínek

V českých hitparádách většinou nebýváme svědky velkých změn. Tento týden se ale mění jak jednička rádiového žebříčku, tak i lídr v prodejní hitparádě. V obou případech se jedná o docela překvapivá jména - Verona ani Dream Theater v posledních letech přední příčky moc často neokupovali. Ve světě stále vévodí Adele, ale třeba i Rihanna nebo Lukas Graham

HITPARÁDY (35.): V českých rádiích přebírá žezlo Verona, v prodejnách Dream Theater Nová deska Dream Theater slaví úspěch

V ČESKU MÁME NOVÉ JEDNIČKY

Verona je nečekaným novým vládcem českého rádiového éteru. Kdo by to byl řekl, že tanečnímu duu se povede tolik zabodovat s písní Endless Day. Vždyť naposledy u dramaturgů takto výrazně uspěli před pěti lety s písní Hey Boy, od té doby se na přední příčky žebříčků nepodívali. Minule vítězná Elle King si naopak pohoršila až na třináctku. Její singl Ex's & Oh's holt není taková trvalka jako předchozí dlouho kralující jednička Hello od Adele. Ta je aktuálně pátá. Na stupně vítězů se kromě Verony podívali i druzí Xindl X a Mirka Miškechová a také třetí Duke Dumont s Ocean Drive. Poprvé se do Top 10 probil Justin Bieber s celosvětovým hitem Love Yourself, jenž je aktuálně šestý. Nejvýše umístěnou novinku mají Coldplay a Beyoncé - s Hymn For The Weekend se prokousali na 54. stupínek. 

HITPARÁDY (34.): Viola Beach zabodovali v žebříčcích až poté, co všichni členové zemřeli

Pohled na jedničku albového žebříčku znovu dokazuje, jak je u nás populární metal. Vítězství totiž berou Dream Theater s The Astonishing. S posledními alby si přitom na medaile nesáhli, takže si nad zdejším výsledkem rozhodně mohou mnout ruce. Kompilace Beatline 1967 - 1969 klesá na dvojku a třetí je stálice všech stálic - Adele s 25. Vůbec poprvé opustil první trojici nyní čtvrtý David Bowie s Blackstar a na osmičce startují noví Simple Plan. Ti už 5. března zahrají v pražské Malé sportovní hale. Hned o dvacet čtyři míst klesá Rihanna - Anti se z pětky poroučelo až na konec třetí desítky.

NEZASTAVITELNÁ ADELE

V Británii pokračuje krasojízda dánské skupiny Lukas Graham, která se singlem 7 Years přidává třetí vítězný korálek. Stále nebezpečnější je ale Rihanna s Work - nyní už druhá. Bronz si odnáší Jonas Blue & Dakota za Fast Car. Díky povedenému vystoupení na Brit Awards poskočila už na třináctku Adele s aktuálním singlem When We Were Young. Ten přitom stále nemá ani videoklip, přesto si u fanoušků získává oblibu. 

Uplakaná Adele sebrala čtyři Brit Awards a podpořila Keshu. Davidu Bowiemu vzdala hold Lorde

A u Adele zůstaneme i v případě albového žebříčku. Znovu ho totiž vede její nová deska 25. Ta sklidila velký úspěch u poroty Brit Awards, Adele totiž odešla hned se čtyřmi cenami v kapse. Dá se tedy očekávat, že ještě nějakou dobu pro ni Britové budou do obchodů chodit. Ani stříbro není překvapením - drží si ho David Bowie s Best Of. Na trojce startuje očekávaný debut vítěze letošní ankety BBC Sound Of 2016. Jack Garratt se dokázal prosadit na stupně vítězů i přesto, že zatím nemá výrazný hit. Deska Phase ale sklízí pozitivní ohlas. 

RIHANNA STÁLE VÁLÍ

Druhým vítězstvím v americké singlové hitparádě dává Rihanna jasně najevo, že minulá jednička pro Work nebyla jen náhoda. V aktuálním kole těžila i z premiéry videoklipu a s ní souvisejícím přívalem streamů. Mimochodem, pokud se chystáte na její pražský koncert, možná jste už zaznamenali, že opět mění jeho termín - z 25. července se vrací k původnímu 26. červencovému dni. Na dalších místech se rovněž nezměnilo vůbec nic - Justin Bieber zůstává druhý a čtvrtý s Love Yourself a Sorry, mezi jeho hity se na trojku vklínili Twenty One Pilots se Stressed Out

Ani Američané se ještě nenabažili alba 25 a znovu ho vynesli na jedničku, celkově už podesáté. Říkalo se, že fenomenální úspěch minulé nahrávky 21, které se prodalo přes třicet milionů kopií, už britská diva nikdy nemůže zopakovat. Jenže 25 se jen do konce loňského roku prodalo zhruba patnáct milionů jednotek. A vzhledem k tomu, že čela žebříčků ne a ne opustit, možná přece jen někdy v buducnu těžko uvěřitelnou sumu minulé řadovky překoná. Druhá je Rihanna s Anti a třetí Justin Bieber s Purpose. 

zavřít