HITPARÁDY (33.): Super Bowl vystřelil Coldplay na vrchol britského žebříčku

Vydáno 17.02.2016 | autor: Josef Martínek

V době vydání na konci loňského roku se sice Coldplay s novým albem na čelo ostrovní hitparády neprobojovali, Super Bowl jim ale ke zlatu pomohl. V Česku se nic nemění, už týdny si jedničky drží Adele a David Bowie.

HITPARÁDY (33.): Super Bowl vystřelil Coldplay na vrchol britského žebříčku Vystoupení na Super Bowlu pomohlo Coldplay zvednout prodeje

ADELE A BOWIE DRŽÍ POZICE

Hello si tvůrci českých rádiových playlistů opravdu oblíbili. Adele totiž se singlem z desky 25 vede už od listopadu a na druhém místě už se za ní stihla vystřídat řada soupeřů. Aktuálně na ní z dvojky kouká Elle King s Eh's & Oh's a třetí je už dobře prověřená spolupráce Xindla X a Mirky Miškechové Cudzinka v tvojej zemi. Maximum si vylepšil i Jakub Ondra s On The Menu, nově už čtvrtý. Velký skok mají za sebou Twenty One Pilots, stále žádanější skupina, která začátkem února hrála v Praze. Nejspíš i to je příčinou zlepšení Stressed Out ze třetí desítky na sedmičku.

LIVE: Teenageři mají nové hrdiny. Šílí z Twenty One Pilots

Nebýt úmrtí Davida Bowieho, nejspíš by Adele kromě singlů vedla i alba. Jenže čeští fanoušci na britskou ikonu stále vzpomínají a i tento týden dostali poslední studiovku Blackstar až na čelo hitparády. 25 je na dvojce a na trojku se prosadila kompilace Supraphonu Beatline 1967 - 1969. O nejvyšší novinku se postaral Elton John, jeho Wonderful Crazy Night debutuje na šestce. Rihanna se s Anti do Top 10 nevešla, musí se spokojit s dvanáctkou.

COLDPLAY DÍKY SUPER BOWLU KONEČNĚ ZLATÍ

V Británii se poslední dobou jednička singlového pořadí střídá pravidelně. V posledních kolech vítězili Justin Bieber, Shawn Mendes i Zayn, odpadlík z One Direction. Tentokrát se coby novinka na zlatý stupínek postavila skladba 7 Years skupiny Lukas Graham. Zayn si s Pillowtalk pohoršil na stříbro a o jednu pozici klesli i Jonas Blue a Dakota s Fast Car. Pod stupni vítězů zůstává Rihanna a Work.

V době šílenství kolem nového alba Adele neměli Coldplay v žebříčku desek šanci jedničku získat. Nakonec se jim ale čekání vyplatilo, jejich velkolepá show na Super Bowlu je totiž katapultovala před všechny konkurenty. A Head Full Of Stars tak nakonec přece jen navazuje na sérii předchozích jedniček skupiny. Adele s 25 obsadila dvojku, přičemž se odhaduje, že příště by se mohla na zlato vrátit. A na medailových stupních nesmí chybět David Bowie s Best of. Blackstar je na pětce, Elton John se stejně jako v Česku s Wonderful Crazy Night podíval na šestku, Anti Rihanny drží sedmičku a z desek tohoto roku je v Top 10 i osmá Sia s This Is Acting.

VIDEO: Na Super Bowlu vystoupili Coldplay, Bruno Mars i Beyoncé. Lady Gaga oslnila americkou hymnou

ZAYN SE V ČELE NEUDRŽEL

V USA sice Zayn minulý týden okamžitě vyletěl až na vrchol, ale velmi rychle z něj spadl. Tentokrát je totiž Pillowtalk až na sedmičce. Zlato znovu přebírá Justin Bieber s Love Yourself a vzhledem k tomu, že písnička zazněla s úspěchem i v pondělí na vyhlášení Grammy, nejspíš má vystaráno také pro příště. Už na stříbro se posunuli Twenty One Pilots se Stressed Out, znamená to jejich nové maximum. Bieber sebral i bronz, když se na třetím místě omlouvá hitem Sorry.

HITPARÁDY (32.): Evropa stále truchlí nad Davidem Bowiem, Amerika už ne. Bodují Rihanna, Zayn či Sia

Zlaté časy v amerických albech zažívá Future. První hitparádovou jedničku si rapper připsal loni v létě a nyní už se může chlubit hned třemi takovými deskami, aktuálně se to povedlo novince EVOL. A co že je v posledních měsících tak plodný? Vyjma dvou desek během sedmi měsíců totiž na podzim vydal i společný mixtape s Drakem. Minule zlatá Rihanna se propadla na bronz, před Anti se dostalo i 25 Adele. Coldplay poskočili ze šestnáctky až na čtyřku a Elton John startuje na osmičce. 

zavřít