HITPARÁDY (25.): Ani Coldplay nesesadili Adele z čela světových hitparád

Vydáno 16.12.2015 | autor: redakce

Vždycky, když vydají Coldplay novou desku, žebříčky se většinou otřesou v základech. Ne však letos - Chris Martin a spol. totiž uvedli svou sedmou řadovku na trh jen dva týdny po Adele. A ta první místa jen tak opustit nehodlá.

HITPARÁDY (25.): Ani Coldplay nesesadili Adele z čela světových hitparád Coldplay si pro vydání nové desky nevybrali nejlepší čas

"Hello, it's me," vzkazuje Adele už druhý týden z čela českého rádiového žebříčku. Na druhém místě bodují Anna Naklab, Alle Farben a Younotus se SuperGirl a na třetím X Ambassadors s Renegades. Změnu máme na pozici nejhranější české skladby – dlouho vedoucí hit Cudzinka v tvojej zemi Xindla X střídá Slza. Celkově na páté místo se už vyšvihla se songem Katarze. Co se novinek týče, situace je poměrně bídná. Tou nejvyšší je na čísle 47 duet Čas vánoční Lucie Vondráčkové a Karla Gotta...

HITPARÁDY (24.): Adele vede s Hello už i v Česku, s albem dál překonává rekordy

Adele i Slza se objevují také na čele prodejní hitparády. 25 vede už potřetí, což se u nás povede málokterému zahraničnímu titulu. Také Katarze se na stupních vítězů hřeje už pár kol. Je jasné, že skupina Slza se v posledním roce stala velkým fenoménem. Z bronzového stupínku je doplňují Coldplay, kteří vydali novou desku jen rok a půl po té minulé. A podle recenzí je to na kvalitě A Head Full Of Dreams bohužel znát.

RECENZE: Rozjasnění Coldplay se snaží hlavně neurazit

V Británii je situace už pár týdnů beze změny. Justin Bieber zažívá mimořádně úspěšný podzim a i tento týden nenašel přemožitele mezi singly. Jeho dvojblok I Love YourselfSorry spolehlivě předčil všechny soupeře, včetně Adele. Hello je tentokrát až na čtyřce, protože na bronz postoupili Sigala a Bryn Christopher zásluhou Sweet Lovin. Do Top 10 se podívali i Coldplay, singl Adventure Of A Lifetime se po vydání nového alba probojoval na devítku.

V pořadí desek to ale Coldplay na jedničku tentokrát nevyšlo. Přitom 236 tisíc prodaných kopií v prvním týdnu je výborných – loňská nahrávka Ghost Stories se dostala jen na číslo 168 tisíc. Předchozí Mylo Xyloto měla 208 tisíc. Adele ale zkrátka soutěží v jiné lize – ten největší nápor fanoušků v prvním týdnu už má sice za sebou, ale i 354 tisíc ve třetím kole je mimořádný výkon. Celkově už si 25 v Británii pořídilo 1,6 milionu fanoušků. Je pravděpodobné, že do konce roku překročí prodej 2 miliony.

Také v USA se všichni dívají na záda Adele. 27letá Britka tam vede v singlech i albech. Hello dosud od nástupu v žebříčku nikdy neprohrálo a i tentokrát se Justin Bieber musí se Sorry spokojit se stříbrnou příčkou. Nic se nezměnilo ani na trojce, kde se usadil Drake s Hotline Bling.

V albech se opakuje situace z Británie – Coldplay sice odstartovali s dobrým prodejem, ale na Adele to prostě nestačí. Deska 25 tam už přesáhla 5 milionů prodaných jednotek. Z bronzu se těší Justin Bieber, který svou aktuální desku Purpose představí příští rok naživo i v Praze. Na to je ještě skoro rok čas.

Josef Martínek

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika
zavřít