HITPARÁDY (32.): Evropa stále truchlí nad Davidem Bowiem, Amerika už ne. Bodují Rihanna, Zayn či Sia

Vydáno 10.02.2016 | autor: Josef Martínek

V únoru se po lednové okurkové sezóně žebříčky zase začínají rozjíždět na plné obrátky. Už to nejsou jen David Bowie, Adele a Justin Bieber, kdo dobývá vítězné vavříny. Nově se na čelo drápou Zayn, odpadlík z One Direction, či zpěvačky Rihanna a Sia. 

HITPARÁDY (32.): Evropa stále truchlí nad Davidem Bowiem, Amerika už ne. Bodují Rihanna, Zayn či Sia Rihanna je s novým albem v USA nejprodávanější, v Evropě se jí vede hůř

HELLO VEDE PODEVÁTÉ

Už neuvěřitelných devět týdnů volá Adele z čela české singlové hitparády Hello. Nejbližším pronásledovatelem zůstávají Xindl X s Mirkou Miškechovou díky songu Cudzinka v tvojej zemi. Na bronz už vystoupal Duke Dumont s Ocean Drive. Zmínit si určitě zaslouží i číslo pět, protože už tam vystoupal Jakub Ondra s hitovkou On The Menu. Český písničkář pomalu stoupá až k vrcholu, uvidíme, kam se až vyškrábe.

HITPARÁDY (31.): Děsivá invence českých rádií - nejvyšší novinku mají Michal David a fotbalista Pavel Horváth

Do první desítky také v důsledku celosvětových úspěchů vtrhli dva Kanaďané - na osmičce je Shawn Mendes se Stitches a hned za ním Justin Bieber se Sorry. Oba se přitom posunuli o desítky míst výše. Že by se čeští dramaturgové konečně trochu probrali z letargie? V druhé polovině žebříčku dokonce najdeme i několik novinek - jsou mezi nimi James Harries, Lake Malawi či Lipo a DebbiV prodejích se situace nemění, pevnou rukou stále vládne David Bowie s albem Blackstar. Pouze na dvojce je změna, probojovala se tam Avantasia, která novinku Ghostlights za pár týdnu představí i naživo v Praze. Bronz zbyl na tradiční obyvatelku stupňů vítězů Adele, s 25 se pravidelně setkáváme už téměř čtvrt roku. Mimochodem, vysoko je i minulá 21 - na 11. příčce. Po koncertě v Praze vzrostl zájem o desku Ellie Goulding, Delirium vyskočilo ze 77. pozice až na devítku. Je vidět, že zpěvačka tu zanechala silný dojem. Naopak Sia by si možná pro This Is Acting představovala lepší start než 35. místo. 

LIVE: Ellie Goulding uvrhla Prahu do deliria štěstí a pozitivní energie

ZAYN STARTUJE ZLATĚ, BOWIE STŘÍDÁ BOWIEHO

Start snů zažil Zay Malik, ještě nedávno jeden z One Direction. Zpěvák, který teď vystupuje jen jako Zayn, vysedl z rozjetého vlaku a vydal se sólovou cestou - a nejspíš bude stejně úspěšná. Atmosférická novinka Pillowtak debutuje v Británii rovnou na zlatě. Od rozjuchané tvorby 1D se navíc dost liší. Hodně si polepšila i Rihanna s Work, minule třináctá, teď už čtvrtá. Kromě Zayna nestačila už jen na dvojici Jonas Blue & Dakota a Shawna Mendese.

 

V albech se ale její ANTi na stupně vítězů nedostalo. Rihanna je tentokrát až sedmá, když má až třetí nejúspěšnější novinku týdne. Lépe jsou na tom šestý Charlie Puth a třetí Sia s This Is Acting. První dvě místa okupuje David Bowie, už nevede s Blackstar, ale nově s Best Of. Adele tak poprvé s 25 klesá mimo medailové pozice až na čtyřku. 

RECENZE: Sia se přestala bát. Na This Is Acting je dobrou herečkou

V USA UŽ DAVID BOWIE NETÁHNE

Zayn si kromě britského trhu podmanil i ten americký. Pillowtalk smetlo tento týden silnou konkurenci v čele se dvěma songy Justina Biebera (2. Love Yourself, 3. Sorry), Twenty One Pilots (4. Stressed Out) i Adele (5. Hello). Už na sedmičku se dostala Rihanna s Work, na svou šanci na 29. místě trpělivě čeká Adele s druhým singlem z desky 25 - When We Were Young. 

V Evropě to taková sláva není, ale Amerika Rihannu zbožňuje. Také proto si ANTi z minulého 27. místa, založeném pouze na streamech, v žebříčku alb polepšilo až na jedničku. Poráží i Kevina Gatese s Islah a už tolikrát zmíněnou bronzovou Adele s 25. Brambory sklízí Sia, která tak s This Is Acting nezopakovala předloňský triumf 1 000 Forms Of Fear. A David Bowie? V zámoří už vzpomínání opadá, Blackstar klesá tento týden až na 17. příčku. 

zavřít