LIVE: Slza rozezpívala v Bzenci fanoušky bez ohledu na věk

Vydáno 15.08.2016 | autor: redakce

Dvojice Slza se na české hudební scéně objevila předloni a dočkala se raketového vzestupu. Během pár měsíců se stala jednou z nejvyhledávanějších kapel v Česku, její písně znají jak mladí, tak starší. O tom jsme se přesvědčili i na koncertu v rámci Bzenecké poutě, kde si jejich hity zpíval téměř každý.

LIVE: Slza rozezpívala v Bzenci fanoušky bez ohledu na věk Slza láká na koncerty fanoušky několika věkových kategorií. Foto: Hana Poláchová (Léto lásky, 13. 8. 2016)


SLZA

BZENEC
14. 8. 2016

Když se krátce po osmnácté hodině objevil zpěvák Petr Lexa i se zbytkem kapely na pódiu v zámeckém parku, museli křik fanoušků slyšet snad i v okolních vesnicích. A není divu - Slza má na svém kontě sice jen jedno album, zato je natřískané samými hity. Bzeneckého koncertu se zúčastnili lidé různých věkových kategorií a na všech bylo vidět, že si vystoupení opravdu užívají.

LIVE: Léto lásky pro děti i dospělé. Ewa Farna slavila narozeniny, Slza vyvolala davovou hysterii

Zpočátku sice publikum působilo trošku vlažně, jako by se snad ani nepřišlo podívat na své oblíbence, Petr Lexa si jej však rychle dokázal získat na svou stranu. S fanoušky se neustále snažil udržovat kontakt - učil je zpívat písničky, bavil je svými historkami, a dokonce jim svěřil svůj mobilní telefon. Ti se mu na něj za doprovodu coververze písničky Want To Want Me fotili a zpěvák slíbil, že se fotografie určitě někde objeví.Podle očekávání následoval největší aplaus především po hitovkách Celibát, Katarze nebo Fáze pád, k níž kluci natáčeli videoklip v nedalekých městech Babice a Uherský Brod. A i když si sebou hudebníci nepřivezli Michala Malátného, Miro Žbirku, Jelena či Xindla X, nezapomněli zazpívat jejich společný hit s názvem Léto lásky.

vložte odkaz, text nemažte

NA PÓDIUM VZALI FANOUŠKY

Velký úspěch slavila také jejich průlomová písnička Lhůta záruční, při které si Petr Lexa vybral z publika fanoušky Elišku a Pavla, aby si ji s celou skupinou z plných plic zazpívali. "Bylo to úplně super. Kapelu Slza poslouchám už více než rok a teď to bylo podruhé, co jsem byla na jejich koncertu. Když Petr vyzval dívky, ať se přihlásí, jestli si s ním chtějí zazpívat, vůbec jsem nečekala, že by mohl vybrat zrovna mě. A pak jsem tam najednou stála před tolika lidmi. Ještě jsem se z toho ani nestihla vzpamatovat," popsala pro iREPORT své pocity sympatická Eliška Kolaciová, které se naskytla možnost stát na pódiu se svým idolem.Slze by se dal vytknout snad jen nedostatek repertoáru - zatím má na kontě pouze jedno album o deseti písních. Koncert trval jen něco málo přes hodinu, což mnoho fanoušků zaskočilo. Petr Lexa s Lukášem Bundilem jim to ale vynahradili autogramiádou, která se konala u merchandisingového stánku.

Více než hodinu se tam ochotně podepisovali především dětem v rozmezí od pěti do patnácti let, kterých se na koncertu sešlo více než dospělých. A v závěru kluci všem slíbili, že se do Bzence určitě ještě někdy podívají.

text: Andrea Štipčáková, foto: Hana Poláchová (Léto lásky)

Témata: Slza, Petr Lexa, Lukáš Bundil, Bzenec, koncerty

3,00

čtenáři

hlasuj
zavřít