VIDEO: Slza láká na desku Holomráz stejnojmenným singlem, Petr Lexa v klipu svádí boj o čas

Vydáno 25.09.2017 | autor: redakce

Slza natočila klip k novému singlu Holomráz. Ten pochází z připravované stejnojmenné desky, která vyjde 3. listopadu a naživo ji fanoušci uslyší na jaře 2018 v rámci velkého halového turné. Videoklip podle námětu Petra Lexy natočil Radim Věžník. Natáčelo se začátkem září v Praze a Brně.

VIDEO: Slza láká na desku Holomráz stejnojmenným singlem, Petr Lexa v klipu svádí boj o čas VIDEO: Slza láká na desku Holomráz stejnojmenným singlem, Petr Lexa v klipu svádí boj o čas

"Videoklip jsme pojali vtipněji, komičtěji, podobně jako před dvěma lety klip k písni Fáze pád," komentuje natáčení kytarista Lukáš Bundil. Zpěvák Petr Lexa si v klipu opět projde ohněm. V minulosti schytal rány syrovým masem, tentokrát se však musel vypořádat s deštěm, blátem a nemilosrdností zákonu schválnosti.

Slza interview: Hudbu děláme přirozeně, jak ji cítíme, a ne abychom se někomu zalíbili

Klip vypráví příběh o pracovně vytíženém páru, který zapomene, že mají smluvené výroční rande. Ve chvíli, kdy jim na telefonech zapípá upomínka, se strhává kolotoč. "Většina z nás jistě zažila situaci, kdy jsme zapomněli na nějakou důležitou schůzku nebo událost. To samé se přihodilo hlavní postavě ve videoklipu. Nevzdá to, a je odhodlaná udělat vše pro to, aby na schůzku, která pro něj hodně znamená, dorazil včas," vysvětluje zápletku Lexa.

Režie klipu se ujal Radim Věžník. "Při natáčení nám vyšlo skvěle počasí, protože jakmile jsme začali točit, spustil se postupně zesilující déšť, což skvěle dotvořilo atmosféru příběhu. Největší poklonu si zaslouží Petr, který celé natáčení absolvoval ve stále mokřejším obleku, který si ještě v té zimě sám při opakovaných scénách poléval vodou, aby klip působil reálně. Takový zápal jsem už dlouho nezažil," popisuje zážitky z natáčení Radim.

Závěrečného natáčení v již teplých a suchých lokacích se mimo Petra a jeho klipové přítelkyně Anny Kadeřávkové, zúčastnil i Lukáš společně s fanoušky, kterým tak bylo umožněno nahlédnout pod pokličku tvorby klipu. Někteří si v něm nakonec i zahráli.

VIDEO: Slza slibuje na druhé desce posun kupředu. V singlu Ani vody proud ale bojuje s textovou křečí

V samotné skladbě Holomráz se zpívá o tom, že život není vždy procházkou růžovým sadem, že je ale potřeba najít odvahu bojovat, ne životem jen nečinně proplouvat. "Ač holomráz je venku, žár je v nás" je ústředním motivem a pojítkem všech skladeb druhé desky, která nese stejný název jako singl.

Za druhým albem opět stojí osvědčená dvojice Lukáš Bundil/Dalibor Cidlinský jr. O texty se stejně jako u multiplatinového debutového alba Katarze postaral Ondřej Ládek. První vlaštovka Ani vody proud z připravované desky dosáhla již téměř dvou milionů zhlédnutí na YouTube.

HALOVÉ TURNÉ 2018:
28.2. Brno-Královo Pole -  Sportovní hala Vodova
1.3. Zlín - Sportovní hala Euronics
2.3. Ostrava – Zábřeh  - Ostravar Vítkovice
7.3. Praha 9 - Arena Sparta
8.3. Hradec Králové  - Sportovní hala Slavia
9.3. Liberec  - Dům kultury Liberec
21.3. České Budějovice  - Pavilon T1, Výstaviště České Budějovice
22.3. Plzeň 2-Slovany  - Sportovní hala Lokomotiva

tz, jm

Témata: Slza, Holomráz

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít