VIDEO: Slza představuje svoje Pouta. Zpěvák při natáčení klipu málem uhořel

Vydáno 09.09.2016 | autor: redakce

Slza necelý měsíc před vypuknutím téměř vyprodaného Katarze TOUR 2016 přichází s klipem k singlu Pouta. Za videem, při jehož natáčení zpěvák Petr Lexa málem uhořel, stojí uznávaný slovenský režisér. Po písních Fáze pád a Vstříc nekonečnům Slza představuje svoje Pouta. Už 6. října navíc spatří světlo světa exkluzivní fotokniha Slza obrazem. Petr Lexa a Lukáš Bundil se tak představí v rolích, ve kterých je znají jen jejich nejbližší. 

VIDEO: Slza představuje svoje Pouta. Zpěvák při natáčení klipu málem uhořel Slza vyráží na pokračování Katarze Tour. Foto: Jiří Štarha / Universal Music

Za písní Pouta stojí osvědčený tandem Lukáš Bundil/Dalibor Cidlinský Jr., za textem Ondřej Ládek aka Xindl X. "Již od založení Slzy je pro nás zásadní, aby každá naše písnička byla silná, zároveň aby fungovala i bez velkých aranží, jen s kytarou nebo pianem. Tento přístup je zřejmý právě v písni Pouta, ve které se představujeme v trochu jiné poloze než posluchači znají, ale která je pro nás zcela přirozená a jdeme v ní k samotné podstatě tvorby Slzy," vysvětluje Lukáš Bundil a zpěvák Petr Lexa pokračuje: "Píseň Pouta pojednává o ukončeném vztahu, ke kterému se v myšlenkách stále vracíme, a nemůžeme se posunout dál. Jsme spoutáni a žijeme minulostí. To je v klipu znázorněno retrospektivou."

LIVE: Léto lásky pro děti i dospělé. Ewa Farna slavila narozeniny, Slza vyvolala davovou hysterii

Pro natočení videoklipu Slza oslovila respektovaného slovenského režiséra Rolanda Wranika z produkce SorryWeCan, který má za sebou spolupráci s Rytmusem, Kontrafaktem či Darou Rollins. "Po veselém klipu Fáze pád jsme chtěli přijít zase s něčím novým a námět Rolanda nás zaujal hned na začátku, stejně tak vizuální zpracování videoklipu. To je na české poměry opravdu netradiční a velmi působivé," říká Lukáš.

vložte odkaz, text nemažte

Hlavní ženskou roli ztvárnila půvabná finalistka Miss Slovensko - Lucia Uhrinová. Pro Petra Lexu bylo natáčení některých scén až kaskadérským zážitkem. "Při natáčení scény s ohněm jsem musel zachovat vážnou tvář a nedat na sobě znát, že doslova procházím plameny. Měl jsem neustále pocit, že hořím."

VSTUPENKY NA TURNÉ MIZÍ

Již za několik týdnů se Slza vydá na pokračování úspěšného Katarze TOUR 2016, které zahájí 5. října ve Žďáru nad Sázavou. Pro velký zájem fanoušků o brněnský koncert, který je již několik týdnů vyprodaný, Slza přidala druhý na 4. 10.  Vstupenky nejen do Brna rychle mizí, z čehož má kapela neuvěřitelnou radost. "Nemůžeme se dočkat, až za našimi fanoušky přijedeme a představíme desku Katarze i v místech, kde jsme dosud nebyli," těší se Petr.

Vedle nového klipu a turné Petr s Lukášem připravili pro své fanoušky fotoknihu Slza obrazem. "Odhalujeme zákulisí a ukazujeme se zase z úplně jiného úhlu. Fotografie našeho dvorního fotografa Jindřicha Kodíčka jsou zároveň provázeny biografickými texty s informacemi, které jsme doposud nikde nezveřejnili," popisuje Lukáš. Kniha Slza obrazem vychází 6. října u Universal Music.

Na vystoupení Slzy se mohou těšit i návštěvníci vyhlášení hudební ankety Žebřík 10. března 2017 v plzeňském areálu DEPO2015. 

KATARZE TOUR 2016:
4. 10. 2016 Brno-Královo Pole - KC Semilasso – přidaný koncert
5. 10. 2016 Žďár nad Sázavou - Dům kultury Žďár nad Sázavou
6. 10. 2016 Brno-Královo Pole - KC Semilasso – vyprodáno
7. 10. 2016 Strážnice - KD Strážničan
10. 10. 2016 Praha - SaSaZu
16. 10. 2016 Cheb - KC Svoboda
29. 10. 2016 Kutná Hora - KD Lorec Kutná Hora
1. 11. 2016 Ostrava - Dům kultury města Ostravy
4. 11. 2016 Jindřichův Hradec - KC Jitka
5. 11. 2016 Vamberk - Městský Klub Sokolovna
9. 11. 2016 Plzeň - Kulturní dům Peklo
11. 11. 2016 Děčín - Společenský dům Střelnice
12. 11. 2016 Liberec - Dům kultury
25. 11. 2016 Zábřeh - Kulturní dům Zábřeh

tz, jm, foto: Universal Music

Témata: Slza, Petr Lexa, Lukáš Bundil, Xindl X

3,00

čtenáři

hlasuj
zavřít