LIVE: Slza v Praze ukočírovala organizační i technické problémy, děti jásaly

Vydáno 12.10.2016 | autor: Hana Poláchová

Úspěšné duo Slza se svou doprovodnou kapelou brázdí republiku s turné k třikrát platinovému albu Katarze. A téměř všude má vyprodáno. Davovou hysterii vyvolalo i jejich vystoupení v pražském klubu SaSaZu.

LIVE: Slza v Praze ukočírovala organizační i technické problémy, děti jásaly Slza v Praze ukočírovala organizační i technické problémy, děti jásaly. Foto: Hana Poláchová


SLZA

SASAZU, PRAHA
10. 10. 2016

Hned poté, co se otevřely dveře SaSaZu, bylo v sále živo. Děti hledaly místa, odkud dobře uvidí nebo budou viděny, jejich doprovod zase pátral po nich. Během tohoto již Slza tlumeně hrála z reproduktorů.

Ačkoliv měl koncert začínat v 19 hodin, krátce po uvedeném čase se Petr Lexa osobně přišel omluvit, venku prý ještě bylo asi 200 lidí. Pískání, vyvolávání a jásot však spíš zesílily, opakovaly se po každé odprezentované skladbě.

FOTOREPORT: Slza v Praze bojovala s proudem, SaSaZu vyprodala hlavně mladá generace

Po úvodní písni přišlo další, přibližně čtvrthodinové čekání čekání. Na pódiu vypadl proud. Ani to však natěšené návštěvníky neodradilo, jen kluboví technici se asi pořádně zapotili. Etikety tedy vyjímečně zazněly dvakrát, díky tomu je nakonec slyšeli všichni, tedy i nešťastníci, kteří venku stáli dlouhou frontu. V klubu to od začátku žilo, lidi se příjemně bavili. Dokonce ani na VIP balkoně téměř nikdo neseděl.

 

Dále program probíhal dle plánu, prostor oživili fanoušci nafukovacími balonky, na pódium přilétli i dva plyšáci, zpěvák rozhazoval přívěsky s logem kapely. Ty dostali i fanoušci Anička a Matyáš, kteří si z pódia střihli část písně Lhůta záruční. Skoro všechny děti se svými oblíbenci odzpívaly každé slovo, znaly vtípky, kterým se mnohdy smály předčasně. Rodiče se snažili být nenápadnější, ale roztleskat se nechali a do rytmu se pohupovali také.

vložte odkaz, text nemažte

Atmosféra byla díky bezprostřední komunikaci Petra s posluchači v prvních řadách uvolněná, zpěvák pobíhal po pódiu ze strany na stranu, čas od času někomu podal ruku, přívěsek nebo věnoval úsměv. Tím nešetřili ani ostatní muzikanti. Velmi překvapil David Landštof, který celý set odehrál na elektrickou bicí soupravu. Jan Cidlinský drtil baskytaru, jeho bratr Dalibor se věnoval klávesám. Samozřejmě nemohly chybět písně Celibát (také dvakrát: v plném složení a jako přídavek akusticky), Katarze, Fáze pád nebo Léto lásky.Navzdory zdržení proběhl koncert v plné rozsahu, kolem půl desáté se kapela rozloučila a přídavek odprezentovali jen Petr Lexa a Lukáš Bundil. Ti se ještě po krátkém odpočinku věnovali na autogramiádě nejtrpělivějším vytrvalcům a i zde dostali mnoho dárků. Katarze tour bude pokračovat v těchto městech: Cheb, Kutná hora, Ostrava, Jindřichův Hradec, Vamberk, Plzeň, Děčín, Liberec a Zábřeh na Moravě.

text a foto: Hana Poláchová

Témata: Slza, Katarze tour, Petr Lexa, Lukáš Bundil 

3,50

čtenáři

hlasuj
zavřít