VIDEO: Slza slibuje na druhé desce posun kupředu. V singlu Ani vody proud ale bojuje s textovou křečí

Vydáno 23.04.2017 | autor: Josef Martínek

Svou druhou studiovou desku vydá dvojice Slza v pátek 13. října. První ochutnávkou je singl Ani vody proud, který kapela představuje rovnou s videoklipem. Hlavní role se v něm poprvé ujal Lukáš Bundil, který o sobě sám tvrdí, že je "neherec". 

VIDEO: Slza slibuje na druhé desce posun kupředu. V singlu Ani vody proud ale bojuje s textovou křečí Slza vydá druhou desku v pátek 13. října.

"I v těch nejtěžších životních situacích je důležité nahlížet na svět pozitivně a nenechat se pohltit tím špatným," popisuje myšlenku písně Lukáš a dodává: "To, že v klipu ztvárním hlavní roli, napadlo režiséra Michala Kováče. Já, na rozdíl od Petra, nejsem herec, důležité tak bylo, abych po celou dobu natáčení byl sám sebou a nestylizoval se do někoho jiného."

VIDEOROZHOVOR - Slza: Novou desku vydáme v pátek třináctého

Nové album, které bude následovat po multiplatinové nahrávce Katarze, vyjde 13. října a Slza na něm slibuje posun kupředu. "Koncertně i studiově spolupracujeme s fantastickými muzikanty a využíváme nejmodernějších zvukových technologií. S první deskou se nám podařilo propojit moderní popový zvuk s češtinou a toto spojení nadále prohlubujeme. Zároveň pracujeme na nové úrovni díky zkušenostem, které nám přineslo mnoho odehraných koncertů, a díky sledování aktuálních trendů," hlásí Lukáš Bundil. 

vložte odkaz, text nemažte

Bohužel singl tomuto tvrzení příliš neodpovídá. V kontextu toho, jakým způsobem se díky některým mladým tvářím daří v poslední době český pop kultivovat, se jedná o krok dozadu. Nevýraznou a pro nenáročné publikum určenou píseň navíc sráží krkolomný text Ondřeje Ládka aka Xindla X, jehož rozluštění nepomáhá ani nedůsledná artikulace zpěváka Petra Lexy. "Ve větru list vír, co odnáší", "smát se, hrom když hřímá a okolo svět jen metry stříhá" a podobné jazykově nepřirozené fráze se převážně mladým fanouškům dua budou zpívat stěží. Skladba proto neobstojí ani v porovnání s předchozími hity skupiny. 

Videoklip vznikal v Březnici nedaleko Příbrami, do natáčení se zapojili fanoušci dvojice i místní obyvatelé. Hlavní hrdina se vypořádává s nadpřirozenými schopnostmi, které jsou mu ale spíš na škodu. Nemůže se totiž dotýkat druhých lidí a v okolí vzbuzuje obavy. Ani tato snaha o příběh ale celkový slabý dojem z novinky nevylepší. 

jm, foto: Universal Music (úvodní), Petr Tibi (Žebřík)

Témata: Slza, Ani vody proud, Katarze, Lukáš Bundil, Petr Lexa

1,50

čtenáři

hlasuj
zavřít