RECENZE: David Koller & Friends - Modrý Mauricius pro hudební sběratele

Vydáno 26.09.2016 | autor: Hana Bukáčková

Přátelé Davida Kollera předělali jeho písně do podob, které by snad nikdo nečekal... ani samotný Koller, který si zakázal jim do zpracování mluvit. Album je žánrově velmi pestré a ukazuje, jak jednotliví umělci cítí Davidovu tvorbu. 

RECENZE: David Koller & Friends - Modrý Mauricius pro hudební sběratele David Koller na koncertě v pivovaru v Praze. Foto: Lucie Levá


David Koller

David Koller & Friends

Skladby:
Záchranář (Katarzia), Aha (Kato), Prázdný místa (Android Asteroid), Nic není nastálo (Ben Cristovao), Lajka z I.P.Pavlova (Mucha), Až ti řeknu (Hentai Corporation), Chci zas v tobě spát (Korben Dallas), Chci zas v tobě spát (Vladimir 518, Mike Trafik)

8 trax / 32:15 min

vložte odkaz, text nemažte

Vydavatel: Championship Music

Před svými narozeninami si David Koller nadělil dáreček - speciální album coverů v rámci projektu Koller & Friends. S tímto nápadem přišel jeho manažer Pavel Eichler. Protože každou píseň zpracoval stylově úplně jiný interpret, platí, že co kus, to jiné kafe. Originál do sbírky, takový Modrý Mauricius pro milovníky dobré hudby.

David Koller interview: Turné s Lucií bylo tlustý a krátký, projekt Koller & Friends je hlavně o pestrosti

Známé skladby se dočkaly nového zpracování a fanoušci je nejspíš nepoznají. Pozor, jsou vysoce návykové, i když se na to první poslech nezdá. Na paškál si covery vzali Kato, Korben Dallas, Katarzia, Ben Cristovao, Hentai Corporation, Mucha, Android Asteroid, MuchaVladimír 518 s Mike Trafikem. Nejvíc písniček k předělání vzešlo z alba Nic není nastálo, jehož hity jsou velmi populární a nestárnoucí. 

NĚKDY NEZŮSTAL ANI PŮVODNÍ TEXT

Někteří umělci se rozhodli pro větší invenci a písně přetextovali, například Kato, Vladimir 518 a Android Asteroid. Ostatní se víceméně drželi původního textu a nejeli žádný freestyle. Hudebně se však všechny verze odlišují od originálu.

LIVE: David Koller s přáteli nastavil laťku vysoko

Každý z interpretů do nahrávek vložil pořádný kus sebe a porovnávat jednotlivá díla mezi sebou je jako míchat jablka a hrušky. Hentai Corporation překvapili, když se vyvarovali ukřičenosti a zpěvák ukázal, že umí zpívat i bez afektu, Korben Dallas udělali z největšího hitu Chci zas v tobě spát "těžkou depku", Android Asteroid vás zase přenesou na jinou galaxii.

Škoda že David neoslovil více hudebníků, však písniček má na rozdávání. Nutno ale ocenit odvahu zapojit ve většině případů právě nemainstreamové interprety. Byl to krok do neznáma. Ale velmi vydařený. Vyplatil se. Je vidět, že má Koller odhad na lidi a že sleduje nové objevy a talenty. Vybírá si muzikanty se silnou osobností, kteří jsou velmi specifičtí, kreativní a rádi si hrají. Tak jako on sám. 

text: Hana Bukáčková, foto: Lucie Levá

Témata: David Koller, Hentai Corporation, Ben Cristovao, Prago Union, Katarzia, Android Asteroid, Korben Dallas, Mucha

5,00

čtenáři

hlasuj
zavřít