Na co se těšit v září: Nickelback slibují pekelnou párty, Red Hoti se pokusí napravit reputaci a Beatles ovládnou kina

Vydáno 02.09.2016 | autor: Hana Bukáčková

Prázdniny, období dovolených i samotné léto jsou pomalu za námi, začal nový školní rok, ale to neznamená, že je konec hudebním akcím. S těmi se naopak i v září roztrhl pytel. Tady je přehled toho nejzajímavějšího, co jsme pro vás našli.

Na co se těšit v září: Nickelback slibují pekelnou párty, Red Hoti se pokusí napravit reputaci a Beatles ovládnou kina Nickelback to v O2 areně rozbalí 18. září


EKOMPILACE

co: spojení začínajích kapel s profíky a tříděním odpadu
kdy: 2. září - Sokolov, 9. září - Frýdlant nad Ostravicí, 16. září - Prachatice, 17. září - Domažlice

Čtvrtý ročník projektu Ekompilace, který spojuje třídění odpadu, recyklaci a hudbu, letos odstartoval své turné 26. srpna v Mělníku. Kromě headlinerů Tata Bojs a Zrní se představí i méně známé nadějné kapely jako Y?, Emoce nebo Strong Cofee. Vstup i CD Ekompilace jsou pro návštěvníky zdarma. V každém městě bude připraven již od odpoledních hodin edukační doprovodný program. Zábavnou formou se vy a třeba i vaše děti, prostřednictvím lektorů samosebou.cz, leccos dozvíte o životním prostředí nebo se pobavíte u hudební recyklace ve formě Live jukebox stage, či bubenického workshopu.

RED HOT CHILI PEPPERS

co: napraví si Anthony pochroumanou pověst dalším koncertem?
kdy: 4. září - O2 Arena, Praha

O koncertech už legendárních Red Hot Chili Peppers bohužel poslední dobou kolují řeči, že za moc nestojí kvůli zpěvu. To by vás však nemělo od návštěvy odradit. Na programu budou nejen skladby z jejich čerstvě vydané desky The Getaway ale hlavně jejich ikonické songy jako Under The Bridge, Can’t Stop nebo Californication. Red Hot Chili Peppers u nás naposled hráli před čtyřmi lety a rozhodně nastal čas je vidět opět.

vložte odkaz, text nemažte

WOLF ALICE

co: největší loňský objev z Británie konečně u nás
kdy: 6. září - Palác Akropolis, Praha

Koncert Wolf Alice jsme už dávno měli mít za sebou. Únorové vystoupení však kvůli časové vytíženosti, kdy létali po světě a sbírali všemožné ceny, zrušili a naštěstí pro fanoušky nabídli zářijový termín. Wolf Alice debutovali minulý rok parádním albem My Love Is Cool, které připravovali několik let. Mísí na něm prvky grunge, indie popu a folku. Nabízí tesklivé balady ale i průbojné svižné pecky. Navíc jsou jejich živá vystoupení fenomenální koupelí v potu a štěstí. Do Akropole prostě musíte!

Dlouhé vlasy, kytary a křik - kapely, kde zpívají holky a možná je ani neznáte

THE RUMJACKS

co: píšťalka, banjo, válečný buben a smrtící kytary
kdy: 7. září - Rock Café, Praha

Australská partička The Rumjacks s sebou z opačné polokoule přiveze plnou nůši hudby, která je jako stvořená k pořádné hospodské pitce. The Rumjacks kombinují punk s folkem. Něco podobného u nás dělají například Pipes and Pints. Kapela má na svém kontě celkem tři alba a  s tím posledním Sleepin' Rough se přijedou pochlubit i do Prahy!

PROJEKCE FILMU NICK CAVE: One More Time With Feeling

co: dokument o slavném zpěvákovi jako předzvěst nové desky
kdy: 8. září v kinech

Kapela Nick Cave & the Bad Seeds charizmatického australského zpěváka vydá 9. září 2016 netrpělivě očekávané album Skeleton Tree. Fanouškům se ho chystá poprvé představit netradičním způsobem ještě v předvečer oficiálního vydání - jednorázovou celosvětovou projekcí filmu Nick Cave: One More Time With Feeling. Snímek je nejen detailním "making of" zaznamenávajícím vznik desky, ale také hlubokou osobní zpovědí Nicka Cavea, kterého v létě 2015 zasáhla tragická smrt jeho patnáctiletého syna. Výsledkem je "drsný, syrový a křehký" hudební dokument, v němž zazní všech osm nových skladeb v pořadí již 16. studiového alba kapely. Hudba je protkaná rozhovory, zákulisními záběry i Caveovým vyprávěním a nahodilými myšlenkami.

MERKULES

co: kanadský rapper konečně jako headliner
kdy: 9. září - Rock Café, Praha

Kanadský rapper Merkules není v Česku žádným neznámým jménem. Loni tady vystoupil po boku slavnějšího ONYXe. Teď však nastal čas se postavit na vlastní nohy a uzmout si největší plochu na plakátech. Známý klub na Národní mu pomůžou rozbouřit krajan Junk a Američan Devine Dev. Svého zástupce tu budou mít i Slováci. Svoji poslední desku Generácia II Kalašnikov zde představí rapper Vladis.

PREMIÉRA FILMU O BEATLES: Eight Days A Week - The Touring Years

co: dokument o nejslavnější skupině
kdy: 15. září

Oscarový režisér Ron Howard natočil dokument o jedné z nejúspěšnějších a nejuznávanějších skupin v historii populární hudby - Beatles. Světovou premiéru bude mít snímek The Beatles: Eight Days A Week - The Touring Years 15. září, těšit se na ni můžeme i v Česku. Film zachycuje období fenomenálního turné Beatles v letech 1962 až 1966, kdy kapela vystupovala 815krát v patnácti zemích a devadesáti městech po celém světě. Raketový vzestup popularity Beatles se stal kulturním jevem známým jako Beatlemánie, což bylo něco, co do té doby svět nezažil. Tento filmový projekt autenticky zachycuje turné z perspektivy samotných členů, dosud nezveřejněné záběry a exkluzivní rozhovory se členy skupiny. Film byl sestaven z více než 100 hodin vzácných a dosud nespatřených nahrávek získaných od fanoušků, zpravodajských agentur a národních archivů, jakož i ze soukromé sbírky skupiny. 

Velká soutěž s Beatles!

DAVID KOLLER & FRIENDS

co: spojení Davida Kollera s originálními umělci a místy
kdy: 16. září - nádvoří pivovar Staropramen, Praha, 7. října - Papírna, Papírna,  21. října - Alšova jihočeská galerie, Hluboká nad Vltavou , 26. října - Sono Centrum, Brno, 17. listopadu - Home Credit arena, Liberec, 30. listopadu - Gong, Ostrava

V rámci projektu David Koller & Friends vychází coververze skladeb, které si z Kollerovy sólové tvorby vybrali mnohdy nečekaní umělci. Figurují mezi nimi jména jako Vladimir 518 & Mike Trafik, Kato z Prago Union, Hentai Corporation, Katarzia, Korben Dallas, Android Asteroid či Ben Cristovao. Nahrávkami, které se budou postupně objevovat na sociálních sítích či v rádiích a nakonec vyjdou na vinylu, přitom celý projekt nekončí. Už v září na ně naváže netradičně koncipovaná série koncertů. Koncerty i nahrávky s muzikanty současné generace každopádně představí sólového umělce, vyhledávaného bubeníka i producenta, člena legendární Lucie a Jasné páky Davida Kollera v jiném světle i fanouškům, kteří si mysleli, že o něm už všechno vědí.

TURNÉ MIRA ŽBIRKY

co: koncertní turné nestárnoucího slovenského zpěváka
kdy: 16. září  - O2 aréna, Praha,  18. září  - ČEZ aréna, Ostrava

Miro Žbirka si na své podzimní koncerty v rámci série Road To Abbey Road přivede speciálního hosta - Mariku Gombitovou. Na pódiu, které bude mít opravdu velmi speciální scénu a zajímavé efekty, vystoupí samozřejmě kapela Mira Žbirky, ale i hosté z Velké Británie. Zazní nejznámější hity a písně z nejnovější desky MIRO nahrané v londýnském studiu Abbey Road. S koupí nejlepších vstupenek na koncerty Road To Abbey Road je možnost do vyčerpání zásob získat exkluzivní dárek - album MIRO.

BEN NICKY

co: známý DJ rozjede v Praze velkou párty
kdy: 16. září  - Radost FX, Praha

United Energy je název nového projektu a jeho první trancové vydání se odehraje přímo v srdci Prahy v klubu Radost FX, jako hlavní vystupující se představi anglický DJ a producent Ben Nicky! Dále pak slovenský ReOrder a zástupce české trancové scény Thomas Coastline. Večer pak bude doplněn o český support Michele Cavelletto, Dom a Dalphon & Violee. Připravte se na strhující trancovou show ve velkém tempu s novým ozvučením Funktion One.

 

NICKELBACK

co: Prahu čeká rockový nářez
kdy: 18. září - O2 aréna, Praha

Nickelback jsou připraveni na obrovské turné, které odstartuje v září ve finských Helsinkách. Skupina na podzim vystoupí v třiceti evropských městech včetně Prahy. Stali se postupně jednou z komerčně nejúspěšnějších skupin posledních dvou desetiletí. Nyní se vrací do Evropy s vysokooktanovou rockovou show a zpěvák Chad Kroeger dodává: "Evropo, připrav se, našim fanouškům přineseme jednu mocnou pekelnou párty".

RED BULL FLYING BACH

co: klasika ve streetovém podání
kdy: 23. a 24. září - Hudební divadlo Karlín, Praha

Taneční skupina Flying Steps doveze do Česka světově úspěšné představení Red Bull Flying Bach. Inovativní propojení vážné hudby a pouličního tance vidělo již více než 400 tisíc diváků v 35 zemích světa. Pokud by vám pražská show unikla, můžete si vyrazit 1. října do Ostravy! Vystoupení mělo českou premiéru už před čtyřmi lety a teď nás čeká další porce osobitého umění.

BEN HARPER

co: Harperova famózní kytara potěší ucho českého lidu
kdy: 28. září - Forum Karlín, Praha

Do Prahy koncem září zavítá americký skladatel, hudebník a zpěvák Ben Harper. Jeho tvorba je postavená na základech bluesu, folku, reage, soulu a klasického přímočarého rocku. Na své si tak přijdou ti, kteří dokážou ocenit poctivou, upřímnou hudbu i ti, jež si ulítávají na efektních kytarových vydrnkávačkách. Harper dokonce před dvěma lety dostal cenu Grammy za nejlepší bluesovou desku.

ANDY C

co: světový drum'n'bass zatřese Prahou
kdy: 30. září - Roxy, Praha

Pražskou Roxy čeká další legendární drum'n'bassová premiéra. 30. září přiveze Andy C poprvé svůj "celonoční" projekt All Night. Po několika vyprodaných edicích ve Velké Británii se poprvé dočkají i čeští fanoušci. Andy C je vyhlášený svojí precizností, s jakou je schopný vytvářet DJské sety. O tom, že Andy C patří mezi špičku, svědčí už fakt, že během posledních čtyř let, kdy v Roxy vystoupil, bylo pokaždé vyprodáno.

text: Hana Bukáčková, David Stoklas

Témata: září, Ekompilace, Red Hot Chili Peppers, Wolf Alice, The Rumjacks, Nick Cave, Merkules, Beatles, David Koller, Miro Žbirka, Ben Nicky, Nickelback, Red Bull, Ben Harper, Andy C

zavřít