LIVE: Ben Harper nabídl skvělý zážitek poučenému publiku

Vydáno 29.09.2016 | autor: Daniel Maršalík

V pražském Fóru Karlín se odehrála česká koncertní premiéra Bena Harpera. Američana na turné k desce Call It What It Is doprovází kapela The Innocent Criminals, se kterou po osmi letech obnovil spolupráci.

LIVE: Ben Harper nabídl skvělý zážitek poučenému publiku Ben Harper nabídl skvělý zážitek poučenému publiku

BEN HARPER & THE INNOCENT CRIMINALS
FÓRUM KARLÍN, PRAHA
28. 9. 2016

Šestice muzikantů se na jevišti objevila téměř na minutu přesně ve 21 hodin. Svůj set začala skladbami Oppression, Diamonds On The Inside a In The Colors. V úvodu koncertu Američan mísil své blues především s americkým pojetím country. Tento jižanský sound občas narušovaly odbočky ještě více na jih k reggae.

FOTOREPORT: Ben Harper poprvé v Praze: osobitá žánrová směs rezonovala Forem Karlín

Jak minuty ubíhaly, koncert získával rockový náboj a dokonalí muzikanti získávali pocit, že pražskému publiku musí svou virtuozitu předvést. Jednotlivé skladby prodlužovaly skvělými sóly. Obrovský aplaus si vysloužil baskytarista Juan Nelson, který se dokonce ve dvou písních postavil k mikrofonu. Miláčkem publika se stal ještě perkusionista Leon Mobley, jehož přínos stoupal zejména v písních s karibským nádechem.

Ben Harper míří do Česka: TOP 5 hitů mistra rocku, blues, soulu i folkuPražský koncert Bena Harpera gradoval. Jeho nejlepší částí byly čtyři přidané skladby. Na pódium se prvně na jednu písničku vrátil samotný Ben Harper. Na dvě minuty se dokonce vzdal mikrofonu a publiku zazpíval a capella bez něj. V této části se samotný umělec také trochu více rozpovídal. Představil jednotlivé členy kapely a svěřil se svou radostí, že konečně poprvé v životě koncertuje na území České republiky. Také se omluvil, že mluví pouze anglicky, a tak v češtině občas aspoň poděkoval.

vložte odkaz, text nemažte

Ačkoliv vystoupení bylo avizováno jako koncert Bena Harpera & The Innocent Criminals, hudebníci se nebránili zahrát i skladby svého lídra z období, kdy nespolupracoval s touto formací. Nejvíce položek v setlistu však tvořily písně z nejnovější desky Call It What It Is.

Ben Harper Fórum Karlín nevyprodal. Na ochozy se vstupenky neprodávaly, přesto se zvukařům podařilo v sále vytvořit skvělý zvuk. Skvěle tak vynikly jednotlivé instrumentální výkony členů The Innocent Criminals. A zdálo se, že v publiku je mnoho poučených hudebních fanoušků, dokonce možná amatérských muzikantů. Z hlediště sice nezněly chorály, ale podle pohybů rtů mnoha posluchačů bylo znát, že lidé si texty často zpívali. Hudba Bena Harpera není pro každého, ale jeho fanoušci odcházeli z koncertu naprosto saturovaní.

text: Daniel Maršalík, foto: David Webr

Témata: Ben Haper, The Innocent Criminals, Forum Karlín, koncerty

4,50

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika SOUTĚŽ: Filmový festival Karlovy Vary 2024
zavřít