ROCKBLOG: Honza Křížek: BACKSTAGE aneb Rozhovory a hudební jam v novém rádiovém podcastu!

Vydáno 09.10.2016 | autor: redakce

Honza Křížek z kapely Blue Effect se nyní angažuje v pořadu Backstage, kde zjišťuje od svých hostů ty nejzajímavější historky ze zákulisí koncertů. Jestli ještě nejste přesvědčeni, že by vám neměli uniknout, po přečtění jeho blogu budete mít jasno. 

ROCKBLOG: Honza Křížek: BACKSTAGE aneb Rozhovory a hudební jam v novém rádiovém podcastu! Honza Křížek ve svém pořadu uvítal i Barboru Polákovou.

Znáte tu historku, jak za mnou po koncertě Blue Effect přišel starší fanoušek, zeptal se "Dobrý den, vy jste Honza Křížek?" a já s radostí, že mě pán poznal, odvětil "Ano". A on pokračoval: "A mohl byste mě, prosím vás, vyfotit s Radimem Hladíkem?" Nebo tu, jak se po koncertu kapely Walk Choc Ice v roce 1994 ptal náš kapelový řidič Lubošek našeho kmotra a producenta Davida Kollera na baru: "Tebe já od někud znám." David odvětil "Já jsem z Lucie" a Lubošek na to: "Taky řidič?!"

Neznáte?! Ani se nedivím. Taky odkud byste měli, že?!

ROCKBLOG: Honza Křížek: Zamrdávka je, když...

Během své hudební kariéry jsem podobných více či méně uveřitelných historek zaslechl stovky. A nezřídka tomu bylo za doprovodu hudebních nástrojů, jen tak "nasucho", bez pódiových efektů a aparartur v místě za pódiem, kterému nejčastěji říkáme Backstage.

Když jsem nedávno dostal nabídku na vlastní pořad v rámci nového agregátoru NANANUK.cz, který má i své PODCAST RADIO, napadlo mě ho celý koncipovat právě jako rozhovor v backstage - tedy dialog dvou hudebníků za doprovodu hudebních nástrojů.

A proto jsem se rozhodl pořad pojmenovat Backstage.

Po prvních čtyřech epizodách mohu říct: "Ejhle, ono to funguje!"

ROCKBLOG: Honza Křížek - Jaký život má smysl?

V prvním díle mě totálně rozsekal svou otevřeností a cigánskou písní kmotr pořadu František Černý z Čechomoru. Okouzlující upřímností a neskutečným hudebním projevem mě v druhé epizodě učarovala Lenka Dusilová. Nejen o skateboardové knize Chci bejt jako oni a o tátovi Olegovi velmi nespoutaně vypráví Matěj Homola jako můj třetí host. Jako kdybychom seděli jen tak u táboráku a hráli na špaňelky zní v podcastovém podání například "wohnoutí" skladby Toubkal nebo Pepíčci. A velmi krásně mě svým zpěvem a celkovým projevem překvapila herečka a zpěvačka Bára Poláková. Upřímná a krásná bystost jako všechny, které jsem v backstage prozatím měl.

Všem z úvodního "čtyřlístku" děkuji za projevenou důvěru a odvahu při natáčení prvích čtyř epizod.

Pokud vás tedy zajímá, o čem se baví muzikanti v zákulisí nebo jak zní jejich písně v netradičních aranžích, pak prosím přijměte mé velmi osobní a srdečné pozvání k poslechu pořadu Backstage, který si můžete zapnout, kdykoliv máte správnou chuť a čas ZDE

Přeji vám příjmený poslech!

Honza Křížek

Témata: Backstage, Honza Křížek, Blue Effect, Čechomor, Wohnout, Lenka Dusilová, Barbora Poláková

zavřít