VIDEOPREMIÉRA: Vizionář Honza Křížek věští dobrý léto

Vydáno 23.04.2020 | autor: redakce

Je to první nová skladba od roku 2017, kdy Honza Křížek vydal své debutové sólové album. V akustické písni Vizionář předvídá dobré léto. Singl vám přinášíme v exkluzivní předpremiéře.

VIDEOPREMIÉRA: Vizionář Honza Křížek věští dobrý léto VIDEOPREMIÉRA: Vizionář Honza Křížek věští dobrý léto

Zpěvák a kytarista Honza Křížek, který působil v kapelách jako Walk Choc Ice nebo Blue Effect, se v roce 2017 vydal na sólovou dráhu. Před věma lety získal třetí místo v kategorii Objev roku v anketě Žebřík. V aktuálním singlu představuje svou tvorbu v novém světle a moderním zvuku. Přitom si zachovává svůj pop-rockový vibe.

ROCKBLOG | Honza Křížek: Všude virus, doma nejlíp

Text jarního singlu Vizionář vznikl v současné době, kdy se celá společnost nachází v obtížné situaci, přesto se nese v pozitivním duchu. "Čeká nás dobrý léto," zpívá se nadějně v písničce.

"Nahrávání ve studiu WiseMusic bylo naprosto spontánní a intuitivní. Snažili jsme se zaznamenat písničku tak, jak vznikla. Pouze za pomoci akustický kytary, zpěvu a drobnejch perkusí, který pomohly podpořit rytmickou složku. Basovou linku jsme udělali taky hlasem. Nahrávka si na nic nehraje a je čistá a přirozená," popisuje Honza Křížek.

RECENZE: B-Side Band, Honza Křížek a další vzpomínali na kytarového génia Radima Hladíka

Singl vznikl pod producentským dohledem Tomáše Laciny. "Skladba mě hned zaujala a mou vizí bylo její co nejpřirozenější vyznění. Při natáčení jsem chtěl maximálně využít jednoduchých perkusí typu luskání, tleskání a vrstvení vokálů, abych přirozenost podtrhl," popisuje vznik písně Lacina.

Vizionář dostal i jednoduchou vizuální podobu. Natáčení videa proběhlo ve studiu a zachycuje proces nahrávání jednotlivých nástrojů, na které hraje sám Honza.

"Píseň Vizionář je zároveň první vlaštovkou a čerstvou ukázkou z mojí nový tvorby a upozorňuje na to, že letos chystám vydat ještě další dva, možná tři singly," prozrazuje Křížek.

red, foto Hanka Brožková

Témata: Honza KřížekWalk Choc Ice, Blue Effect

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít