LIVE: Ať žije éra comebacků! Walk Choc Ice zarejdili v Akropoli velkolepě

Vydáno 14.11.2017 | autor: Hana Bukáčková

Před pár dny dal o sobě vědět povedeným debutem Honza Křížek, nyní zazářil na posledním ze čtyř naplánovaných koncertů v rámci oslav 25 let od založení své domovské kapely. A že to byla oslava, jak se patří. Walk Choc Ice k tomu nepotřebovali žádný doprovodný efekt, koncert byl čistě o hudbě, živelné propocené energii a zároveň o lehké nostalgii.

LIVE: Ať žije éra comebacků! Walk Choc Ice zarejdili v Akropoli velkolepě LIVE: Ať žije éra comebacků! Walk Choc Ice zarejdili v Akropoli velkolepě


WALK CHOC ICE
PALÁC AKROPOLIS, PRAHA
13. 11. 2017

Kapela se letos vrátila na pódia po třech letech, kdy nečekaně slavila 20 let od své debutové desky Keep Smiling dvěma comebackovými koncerty po dvanáctileté odmlce. V rámci svých čtyř speciálních koncertů zahráli Solnici, na festivalech v Žamberku a  Plzni a vše zakončili stylově v Paláci Akropolis.

Honza Křížek interview: Stýskalo se mi po tom živelným rock'n'rollu

Je to už 25 let, co se dali dokupy bratři Honza a Martin Křížkovi s dalšími kumpány a založili Walk Choc Ice, se kterými tehdy na přelomu milénia bořili zavedené stereotypy. Kapela při této příležitosti odehrála koncert v původní sestavě doplněné o dlouholetého člena, kytaristu Vladimíra Zotova. Je až záhadou, že má skupina na svém kontě jen tři alba. Aby nelovila jen ze starých vod, po patnácti letech si připravila nový singl Superstar. Ten sice neslibuje novou éru Walk Choc Ice, jak by se na první pohled mohlo zdát, ale chtěli jím dokázat, že neopatří ještě do starého železa. Nebo že nejsou jako nanuci ještě u ledu, ale jsou v plné formě a mají co ukázat a nabídnout i po letech.

Honza Křížek interview: Miluju svobodu, která je draze vykoupená hromadou potu

OBROVSKÉ NASAZENÍ A ZÁBAVNÉ GRIMASY

Letošní koncerty neměly jiný důvod, než se po těch letech znovu sejít a připomenout si energii a atmosféru z tehdejších let, ale bez závanu patosu, a oslavit jejich vznik. Společně jsme zavzpomínali, jaká síla a energie čišela z kapely, a proč patří Walk Choc Ice nesmazatelně do české hudební historie. Živelný Honza Křížek se mohl rozdat, během setu létal po pódiu, dělal všelijaké pózy a grimasy a my jsme díky tomu byli svědkem toho, jak se dělá show s nasazením na 200 %. Takovou energii by jim mohly závidět i o dekádu mladší kapely. Člověk si musel obrazně řečeno držet čelist, aby mu nespadla.

FOTOREPORT: Walk Choc Ice oslavili 25 let od založení, Palác Akropolis mohutně aplaudoval

Dvacet pět nadupaných kousků bylo průletem jejich hudební historie. Zařadili jak český, tak anglický repertoár, který dával prostor vyniknout atributům kapely. Snad jen škoda, že v setu chyběl song Co uděláš, který by možná ubíral na rozjetém tempu. Jinak byl program poskládán geniálně, včetně coveru Slunečný hrob, kterým vzdali hold bývalému parťákovi Honzy Křížka Radimu Hladíkovi. S ním se naopak kdysi v Blue Effectu hrály největší pecky Walk Choc Ice (Rejdit, Napříč, Jsou stejný), když právě byli u ledu a nacházeli se v tvůrčí a koncertní pauze.

Závěr byl jen symbolickou tečkou za skvěle odehraným a prožitým číslem. Nakonec se všichni podepsali bubeníkovi Martinu Křížkovi (na jeho popud) na přední desku bubnu a tím udělali tečku za pětadvaceti lety.  A nám jen nezbývá doufat, že se nejednalo o jejich opravdu poslední koncert, jak několikrát bylo avizováno, ale že se najde nějaká příležitost sejít se a společně znovu vstoupit na koncertní pódia. Nanuků by byla po těch letech a výtečném muzicírování škoda. Stačí je zas dát na chvíli k ledu (ale ne na moc dlouho) a snad tu s námi budou věčně. 

Playlist: Vopal to, Blackdatrap, Heavenly Free, Hallelujah!, Napříč, Democracy, Why, She Do It, Techno, Jsou stejný, Kra, Voodoo King, Jeď funky, Morning Street, Superstar, Černá díra, Drápky křídla, Se mnou dejchej, Jen 5 min s tebou, Monky, Insame In Yo´Head, Race That, Walk Choc Ice, Slunečný hrob, Rejdit

Text: Hana Bukáčková, foto: Michal Ivanega

Témata: Walk Choc Ice, Honza Křížek, Blue Effect

4,50

čtenáři

hlasuj
zavřít