VIDEO: Honza Křížek je v novém klipu Runway k nezastavení

Vydáno 14.02.2018 | autor: Lucie Šimůnková

Honza Křížek, který je v anketě Žebřík jedním z kandidátů na Objev roku, připomíná svou loňskou sólovou prvotinu v pořadí již druhým klipem. Po podzimním videu ke skladbě Tsunami tentokrát došlo na našláplou pecku Runway, o jejíž klipovou podobu se postaral Mejla Basel. Obě písně určitě zazní naživo na křtu alba 12. března v pražském Paláci Akropolis, kam si Honza odskočí ze společného turné s Michalem Hrůzou. Zároveň zde představí svou novou doprovodnou kapelu. K vidění bude i 9. března na vyhlášení Žebříku v Plzni. 

VIDEO: Honza Křížek je v novém klipu Runway k nezastavení VIDEO: Honza Křížek je v novém klipu Runway k nezastavení

"Střídání rolí mě baví a je pro mě zcela přirozené. Protože jsem celé mé sólové album ve studiu natočil sám, rozhodl jsem se ztvárnit i všechny postavy kapely ve videoklipu a především celou tu muzikantskou pózu trochu zparodovat," poodhaluje Honza Křížek koncept nového klipu, v němž ho můžete vidět hned ve čtyřech různých podobách a rolích.

VIDEOROZHOVOR - Honza Křížek: Mostem mezi Blue Effectem a mou sólovou kariérou je Slunečný hrob

Ty mu pomohli dotáhnout k dokonalosti stylistka Kateřina Tišnovská, která se podílela už na klipu Tsunami, produkční Martina Knapovská, pomocní režiséři Adéla Rezková a Pavel Hüttl a samozřejmě také Honzův dlouholetý kamarád, režisér Mejla Basel, který společně s Křížkem vymyslel i celý koncept klipu.

 

Na turné s Michalem Hrůzou

Kromě nového videa se Honza chystá být aktivní také koncertně se svou novou doprovodnou kapelou. "Na bicí tluče Michal 'Kolouch' Daněk, baskytaru s námi dává Ondra Hauser a kytaru jsme svěřili do rukou zkušeného Davida Pavlíka," představuje Honza své nové spoluhráče, s nimiž se představí coby host na jarním turné Michala Hrůzy Sám se sebou, dále na vyhlášení Žebříku 9. března v Plzni a samozřejmě také na křtu svého eponymního debutu.

Tam budou ke slyšení jak všechny skladby z loňského alba, včetně coververze kultovní skladby Slunečný hrob, kterou si s Honzou a jeho kapelou střihne coby speciální host Michal Pavlíček, tak rovněž několik skladeb z repertoáru Walk Choc Ice a Blue Effect.

Témata: Honza Křížek, Blue Effect, Walk Choc Ice, Michal Hrůza

tz, lš Foto: Jan Nožička

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít