Walk Choc Ice slaví 25 let návratem na pódia a novým singlem

Vydáno 06.03.2017 | autor: redakce

Tři roky po dvou vyprodaných koncertech, v jejichž rámci Walk Choc Ice oslavili 20 let od vydání debutu Keep Smiling, se legendy domácího crossoveru vrací na pódia. Důvod k tomu je víc než pádný - 25. výročí založení! Kapela při té příležitosti odehraje v původní sestavě doplněné o dlouholetého člena kytaristu Vladimíra Zotova čtyři exkluzivní koncerty a na sklonku roku vydá své vůbec první koncertní CD a DVD Walk Choc Ice: Best of Live. Frontman Honza Křížek navíc slibuje, že tentokrát nepůjde o návrat jednorázový a fanoušci se mohou těšit i na nové písně.

Walk Choc Ice slaví 25 let návratem na pódia a novým singlem Walk Choc Ice slaví 25 let návratem na pódia a novým singlem

"Po koncertech Keep Smiling 20th Anniversary jsme oznámili, že k návratu na pódia musí být dobrý důvod. A ten jsme našli právě nyní v podobě 25 let od založení Walk Choc Ice," vysvětluje Křížek a dodává: "Hned na začátku plánování oslav čtvrtstoletí jsme si řekli, že spolu chceme znovu nejen hrát naživo, ale především tvořit nový repertoár. Pracujeme na nových skladbách a rádi bychom alespoň jednu představili už na chystaných koncertech a vydali ji jako singl."

ROCKBLOG: Honza Křížek - O snech a dětech v nás

První z narozeninových koncertů proběhne 18. března příznačně v pro Walk Choc Ice domovském KD Solnice, kde "Chodící nanuk" odehrál své první koncerty a vznikl zde i dnes již kultovní debut Keep Smiling. Druhý koncert je v plánu 8. června na festivalu Jamrock. Třetím vystoupením v rámci letošního jubilea bude plzeňský Pilsner Fest, na němž WCHI zahrají 7. října. Na pomyslnou třešničku na dortu a vrchol oslav se pak mohou fanoušci těšit 18. října v pražském Paláci Akropolis, kde formace okolo Honzy Křížka zároveň natočí CD a DVD Walk Choc Ice: Best of Live, které následně vyjde u Supraphonu.

vložte odkaz, text nemažte

"Pečlivě jsme vybírali tak, abychom v tom letošním omezeném provozu, kterému společně ríkáme 'šafránový', navštívili zajímavá místa. Jamrock letos slaví 10 let a patří mezi nejvýznamnější festivaly ve Východních Čechách, odkud všichni pocházíme. Pilsner Fest je největší akce, které se zúčastníme, nemluvě o tom, že jak k festivalu, tak k plzeňskému pivu máme opravdu vřelý vztah. Pro závěrečný koncert jsme zvolili Palác Akropolis, kde jsme v roce 1995 s Walk Choc Ice, tehdy coby doprovodná kapela Ivana Krale odehráli a natočili historicky první koncert, kterým tento renomovaný pražský klub zahájil svou činnost," komentuje Honza Křížek jednotlivé koncerty, na nichž WCHI společně s fanoušky oslaví své úctyhodné výročí.

tz, jm

Témata: Walk Choc Ice, 25 let, koncerty, Honza Křížek

zavřít