VIDEOPREMIÉRA: Honza Křížek vykračuje k lepším zítřkům a představuje novou desku

Vydáno 23.10.2017 | autor: redakce

Honza Křížek, frontman Walk Choc Ice, dlouholetý hlas Blue Effect, multiinstrumentalista, skladatel filmové a scénické hudby, se letos vůbec poprvé představuje se svou sólovou autorskou tvorbou. Album pojmenované jednodušše Honza Křížek vyjde 10. listopadu u Supraphonu a uvádí jej lyric video ke skladbě Protiklad. Stejně jako pod celým grafickým konceptem alba je pod ním podepsán dvorní grafik souboru Cirk La Putyka Martin Sršeň.

VIDEOPREMIÉRA: Honza Křížek vykračuje k lepším zítřkům a představuje novou desku VIDEOPREMIÉRA: Honza Křížek vykračuje k lepším zítřkům a představuje novou desku

"Od chvíle, kdy jsem písničku Protiklad složil, setkává se s velice pozitivními reakcemi. Je to první věc, kterou jsem napsal vyloženě s touhou vykročit k veselejším zítřkům. Zároveň je pro mě, řekl bych, charakteristická ve smyslu pozitivní energie, kterou nese hudba a pokusu o jistou sebereflexi sebe sama, a to odlehčenou vtipnou formou. Jednoduše řečeno, chtěl jsem už jednou pro vždy zatočit s tím přiblblým soudcem, který mě neustále tepal a dokola nutil přehrabovat staré prádlo!" komentuje Křížek aktuální ochutnávku ze svého sólového debutu.

BLOG: S Honzou Křížkem ve studiu - O ztrátách a nálezech i vyřvaných hlasivkách

Křížek jej kompletně nahrál a nazpíval ve studiu The Barn pod producentským dohledem Dana Frimla (Mean Messiah), který zároveň na nahrávku přispěl skladbou Planety. Ta je společně s covervezí pro nejednu generaci zásadního songu Slunečný hrob s hostujícím Michalem Pavlíčkem jedinou písní, pod níž není Honza podepsán coby autor.

Zbývající jedenáctka skladeb představuje bývalého člena Kollerbandu a dlouholetého spoluhráče Ivana Krále jako svébytného tvůrce, jehož hlavní doménou je chytrý pop-rock, ale nebojí se zakoketovat si s punk-rockem či elektronikou.

“V mých písničkách se odráží pelmel hudby, kterou miluju a která ovlivnila můj dosavadní muzikantský život. Od melodických poloh přes crossover až k vypjatým tvrdě rockovým pasážím. A zároveň jsem si splnil sen, moct si svou desku sám nahrát a nazpívat," říká Honza Křížek a dodává: "Jsou na ní písničky jak veselé, tak i ty o tom, že někoho ztratíš nebo naopak někoho nového najdeš."

Vizuální stránku projektu má na starosti Rostislav Novák ml., herec a principál Cirk La Putyka. Podobně jako v případě hudby samotné Honzu představí - ať už prostřednictvím obalu a bookletu alba či chystaných videoklipů - v mnoha polohách, z nichž ani jednu rozhodně není radno nechat bez povšimnutí.

Symbolicky v roce, kdy Walk Choc Ice slaví 25 let existence zcela exkluzivním koncertem v pražském Paláci Akropolis (13. 11.2017), tak Honza Křížek načíná se vším všudy zbrusu novou kapitolu své hudební kariéry.

tz, jm

Témata: Honza Křížek, Protiklad, Walk Choc Ice

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít