Hentai Corporation interview: Něco jsou kecy, něco show a sranda, ale vždycky do toho jdeme po hlavě

Vydáno 26.10.2017 | autor: Hana Bukáčková

Hentai Corporation jsou známí tím, že si s ničím neberou servítky. Například v létě na Rockfestu Dačice je pořadatelé nechali vyvést. Po ročních "slibech" vydávají konečně novou desku Intracellular Pets - a co víc, přihazují i vinyl ve stylové lahvové zelené a k tomu autentický klip Synthetic Limits z hospody čtvrté cenové. V pátek 27. října pokřtí v Akropoli desku a slibují, že to bude smrt! 

Hentai Corporation interview: Něco jsou kecy, něco show a sranda, ale vždycky do toho jdeme po hlavě Hentai Corporation interview: Něco jsou kecy, něco show a sranda, ale vždycky do toho jdeme po hlavě

Co vy a Rockfest Dačice, jak s odstupem času hodnotíte celou kauzu, kdy jste byli pořadatelem vykázáni z pódia?
Durex: Je to pro nás už uzavřená kapitola, už to vyšumělo.
Radek: Za mě hodně zbytečná akce v tom smyslu, že se koncert dal dohrát, jenom by to tam stačilo zklidnit… já bych se zklidnil, týpek, co rozdával pěstičky, by se taky zklidnil, mohli jsme si spolu dát panáčka a v klidu to dohrát. Je to škoda, protože tam bylo dost našich fanoušků, kteří poté vraceli lístky. Ale samozřejmě ten flame, co se rozjel na netu, tím jsem se skutečně bavil.
Dan: Výborná reklama, nic lepšího nás nemohlo potkat.
Radek: Na Brutalu nás vítaly tři tisíce lidí skandováním: "Tady si už nezahraješ!" (smích) Pak tam bylo asi pět skupin s nápisama "Kukuřici nedáme" apod., takže to mělo krásný konsekvence na dalších akcích.

Pořadatelé Rockfestu Dačice vykázali z pódia Hentai Corporation, zpěvák se prý choval nepřístojně

Jak k "potyčce" došlo?
Durex: Utli nás asi v půlce s tím, že se to sralo od začátku.
Radek: Už jak jsme přijeli, lezli jsme na nervy vybraným sekuriťákům, to pak gradovalo, já jsem byl obšťastněn nadávkami do teploušů. Tak jsem to vracel s hláškou, že jsem obšťastnil tolik prdelí, že by o tom jenom mohli snít. Začali po mě házet piva, tak jsem jim řekl, že jsou pedofilní zm*di a pak přišel výrok, že každej, kdo se vyfotí s Luckou Bílou, umře. 
Dan: Je divný, že už sekuriťáci byli naběhlí na pódiu ještě před tím, než ji Ráďa dostal… Zasloužil si ji, jen se divím, že ji nedostal dřív. (smích) Očividně důvod byl úplně jinej, než jak to vypadalo.
Radek: Myslím si, že to bylo kvůli Lucce Bílý, ta vystupovala hned po nás. Asi šlo o to, aby se to nedozvěděla a nedělala kolem toho haury… kolikrát jsme měli problém se sekuriťákama, dopadlo to roztrhanýma ledvinama ve škarpě. Ale bylo vidět, že jsme zrovna v Dačicích nebyli tolik v rauši, protože jsme nekladli moc odpor, když nás vyhazovali z pódia.

Co bylo pak?
Radek: Po koncertě jsem se zavřel do dodávky, kde jsem tři hodiny v klidu seděl. Slyšel jsem, jak přišel fanoušek a začal nám klacky mlátit přes auto. Úlet. Možná hrál v tom fakt, že když jsme tam hráli minule, bylo to asi ve čtyři odpoledne, a ne jak teď v osm, kdy maj všichni víc pod žilou. To pak musíme vnímat úbytek u IQ, kdy jim v tu dobu dosahovalo hodnoty 68, což je delfín á la Jágr. A tam už se ztrácí soudnost. Já ji taky ztrácím, akorát já začínám na IQ 160 a oni na 90… (smích) Dále byl úlet, jak v komentářích dávali nějací vidláci ostatním sežrat, že je zabijou. Takže se super projevilo psychické rozpoložení posluchačstva nebo nálady ve společnosti. Celkově to byl úlet, my jsme tam nikoho nenapadli, samozřejmě něco jsou kecy, něco je show a sranda. Mohli jsme být vstřícnější, to je fakt, ale když na tebe někdo řve, že jseš homouš a jsi podnapit, reaguješ právě takto.

Hentai Corporation interview: S deskou je to jako s Němci, furt se odsouvá. Ale na podzim bude!

Stalo se vám už dříve něco podobného?
Radek: Xkrát, jen poprvé se stalo, že jsme nedohráli koncert, v tom to byl největší úlet.
Dan: Jednou se stalo, že nám přilítl kelímek od piva na pódium a jenom kapička se dotkla Fandy, v ten okamžik se zaměřil na místo, odkud to letělo. Vyplachtil a přistál tomu týpkovi na hubě… posléze jsme dozvěděli, že to byl starosta města. Vrátil se na pódium a dohráli jsme regulérně koncert.

JDEME DO TOHO VŽDYCKY PO HLAVĚ

Myslíte si, že lidé na vás chodí kvůli vaší hudbě nebo kvůli divočině, kterou na pódiu děláte?
Radek: Myslím si, že kvůli hudbě. Živelná energie a upřímnost jsou jen bonus k tomu. Vždycky do toho jdeme po hlavě.

Hentai Corporation nahráli nové album a vzkazují: Křest bude smrt!

Před nedávnem jste se vrátili z turné po zahraničí, jaké to bylo?
Dan: Když jsme odjížděli, bylo v plánu 8, resp. 7 koncertů, nakonec jsme odehráli jenom 4.
Radek: Buď nepřišli lidi, nebo to byl zvukařsky velký punk. Užili jsme si to, máme kontakty, alkodovolená to byla super, ale nesplnilo to naše očekávání. Shrnul bych to tak, že holandský piko je super a prodávají ho Poláci na motokárách. (smích)
Durex: Za prvé to nebylo piko a za druhý to nebyl Polák, ale místňák. (smích)
Radek: V Belgii je národní park, kde je písečná duna, u které se všichni fotili, ale my jsme se tam místo toho raději vychcali vedle pelikána, protože na duně neshledávám nic úžasného.
Durex: A hledali, kde bychom si koupili pivo. (smích)

Hentai Corporation si pro ceny v anketě Žebřík 2013 přišli jako nazí bobři. Foto: Petr Tibi

Takže i přesto vyrazíte v budoucnu znovu hrát do zahraničí?
Radek: Ano, ale musíme to už připravovat my sami.
Dan: Věřili jsme jedné kapele, se kterou jsme jeli turné, měl se o to postarat jejich promotér. Jak jsme do toho řešili desku, nebyl čas se na tom organizačně podílet. A dopadlo to strašně. Už to takto v životě neuděláme. I když upřímně, i kluci z druhý kapely byli vyděšení, jak to dopadlo, úplně v opačném gardu, než jaké měli sami zkušenosti z minule, když jeli EU tour.
Radek: Když jsme jeli minule po Německu s místní kapelou, všude bylo plno lidí a super atmosféra.
Dan: Teď nám ten "super" promotér domluvil třeba i hraní v domově důchodců, což je přesně naše cílovka. Bylo tam pódium o rozměrech 4x3 metrů. Říkali jsme si, co to je, že se tady vejde sotva Zdenda s bicíma. A o dalším pomlčíme.

Zkoušeli jste hrát novinky?
Radek: Hráli jsme asi čtyři věci z nového alba.
Durex: Fungovaly výborně, ozvěna byla skvělá. (smích)
Radek: Lidi, co to slyšeli, po koncertě chodili, klaněli se a líbali.

Desku Intracellular Pets jste nahrávali v ostravském studiu Citron, proč právě tam?
Durex: Protože to je největší punk na světě.
Radek: Na základě kritiky, že na poslední desce zníme uměle, jsme se to rozhodli pojmout tak, aby to bylo co nejvíce autentický. Kdybys tam chvíli byla, pochopíš to. Tam se to zaseklo v roce 1985, vše je dobový a naprosto boží.
Durex: Byla v něm dobrá akustika se skvělou atmosférou.
Dan: Mělo to tam tu patinu, smrdělo to tam, k tomu hnusný dřevěný obložení…
Radek: Miloval jsem to tam a cítil jsem se tam jako doma. Na nic si to tam nehrálo. Chtěl jsem, aby ta deska zněla nahatě a ona tak i zní.

NOVÁ DESKA? HRUBÁ, NEPŘEPRODUKOVANÁ NAHRÁVKA S NASRANÝM ZVUKEM

O desce jste v jednom rozhovoru prohlásili, že "Zvuk je vražednej, brutálně drzej a zabijáckej"… Co nám o ní prozradíte dál?
Durex: Že je dobrá. (smích)
Radek: Jsem spokojen, je tam přesně to, co jsme chtěli. Hrubá, nepřeprodukovaná nahrávka, zvuk je nasranej. Dneska je ve zvyku to zalimitovat, zakomprimovat úplně na smrt, aby ti to utrhlo palici, ale pak ty nástroje samozřejmě ztrácí barvu. Snažili jsme se najít rozumný kompromis, mezi námi a Petrem Slezákem, audio inženýrem, který dělal geniální alba v devadesátkách. Tak se přistupovalo i ke zpěvům, vše se nabíralo nahrubo, tzn. jednou zkusit, podruhý vzít celej song, potřetí tam něco dojebávat atd., ale tomu předcházely dvě tři hodiny debat, co se tam bude dít. Ale neexistuje, že si budeš písničku rozdělovat po jednotlivých pasáží a stát tam jak tajtrdlík. Veškerá energie pak vymizí. Doufám, že to lidi ocení a že je to tam slyšet. Přitom některý songy zní jak malý operety, kdy se vystřídá sedm hudebních stylů.

Jediný zádrhel při nahrávání tak byly Radkovy deprese?
Dan: Celý nahrávání byl zádrhel, protože jsme desku nahrávali rok.
Durex: Instrumentálky byly nahraný celkem rychle, jen se to zadrhlo na tom, že jsme neměli texty.
Radek: Jel jsem koncerty, k tomu jsem chodil do práce a neměl jsem sílu cokoliv dalšího dělat. Naštěstí jsem šel na terapii, vyhovnil se z toho a začal jsem plodit.

Jak jste se na desce podíleli autorsky?
Radek: Většinu hudby složil brácha - kytarista Péťa, Fanda a na postprodukci se podíleli všichni. Spousta věcí je ale hodně vyjamovaných, jeden nadhodil nápad, druhý něco přidal a bylo to hned. S textama je to fifty fifty s Fandou. Hodně mi pomohl.
Durex: Z dobrého klávesáka se vyprofiloval v dobrýho textaře.
Radek: Texty jsou niternější, je tam míň srandy, jsou víc o mezilidských vztazích.
Durex: Hrabeme se ve svých sračkách.
Dan: Objevuje se v tom fet, fet, deprese, fet, fet, fet, deprese….
Durex: …alkoholismus, pokus o sebevraždu.

Jakou písničku z desky máte nejradši a proč?
Radek: Za mě určitě Tardigrate Hunt, která má odlehčený text, je to takový dadaistický úlet. Refrén má jak Backstreet Boys, začíná jak zfetovaný Sex Pistols a závěr jsou Soundgarden.
Durex: Největší potenciál obecně má Dancing With The Devil, to je až popíček. Překvapivě vylezl i Over.

Kdo stojí za vizuálem alba?
Radek: Anička Heribanová a Martin Šafus, s nimi se znám díky Michalu Skořepovi. Řekl jsem, že miluju želvušky, že bych je potřeboval zakomponovat a že bych byl rád, kdyby se to celé odehrávalo ve vnitrobuněčným prostředí, které miluju.

K jaké písni budete točit klip a proč?
Radek: Právě točíme Synthetic Limits. Jedná se o nalezení vnitřního světla. Budeme dělat parafrázi na jeden úžasný klip. Nic se v něm dít nebude, bude o hovně, ale bude se to odehrávat v nádražce na Kladně. (videoklip už mezitím vyšel, podívejte se na něj níže, pozn. red)
D: Bylo docela těžký najít takhle hnusnou hospodu, která není 88 let zrekonstruovaná.

 

Jedete Intracellular pets (nám spadla) tour, na co se můžou fanoušci těšit?
D: Je zajímavý, jak se nám to posralo… jedná se o naše turné k naší desce s kapelami, který jsme si tam sami chtěli přizvat, ale promotéři to nějak nepochopili a chtěli z toho dělat svoje koncerty se svýma názvama a zvát si tam svoje kapely. Ve spoustě případech se to podařilo eliminovat, ale někde to zůstalo…
R: Třeba na křtu budeme hrát sami bez hostů, na to serem, to dělaj všichni. (smích)

Zaslechla jsem, že na jaře vyjedete na koncerty s The Atavists, co je na tom pravdy?
D: Rádi bychom. Už je to potvrzený, i když tomu nemělo tak být, zpěvák měl jet do zahraničí…

Text: Hana Bukáčková, foto: Marek Holoubek, archiv

Témata: Hentai Corporation, Intracellular Pets, Intracellular Pets nám spadla, Synthetic Limits

zavřít