Prosincové klubovky: High Contrast, Milow nebo 16 Bit Lolitas

Vydáno 07.12.2016 | autor: redakce

Z klubového kalendáře roku 2016 zbývá odtrhnout posledních pár listů, i ty ale budou stát za to. Před Vánoci u nás můžete vidět umělce jako High Contrast, Miguel Bastida, Milow nebo 16 Bit Lolitas i zajímavé domácí projekty. 

Prosincové klubovky: High Contrast, Milow nebo 16 Bit Lolitas High Contrast je miláček českého publika

16 BIT LOLITAS
9. 12., RADOST FX, PRAHA

Amsterodamskou dvojici Ariaan Olieroock & Peter Kriek aka 16 Bit Lolitas není třeba příliš představovat. Svou podmanivou hudební produkcí si získali miliony fanoušků po celém světě a jsou právem nazýváni undergroundovými TOP Dj's a producenty světa. Ariaana, jednoho z členů, přiváží pod hlavičkou 16 Bit Lolitas po dlouhých pěti letech do Prahy klub Radost FX, vystoupí v rámci klubovky One Night! Za pravidelnou klubovou nocí One Night!, která má několikaletou tradici, stojí Djové a moderátoři Rádia 1 Dan Cooley a Josef Sedloň.

Olga Špičáková (Radost FX) interview: Chceme, aby každý host odcházel s úsměvem na tváři

CALIBAN + SUICIDE SILENCE
9. 12., ROCK CAFÉ, PRAHA

Němečtí harcovníci Caliban, kteří příští rok oslaví dvacet let na scéně, se v prosinci zastaví v Praze, aby v Rock Café předvedli materiál ze zbrusu nové desky Gravity. Asistovat jim budou američtí deathcoristé Suicide Silence. Kalifornská corová mlátička, která vznikla v roce 2000, přijede připomenout svou dosavadní bohatou diskografii. A možná dojde i na pár písní z chystané nové desky, která má vyjít už příští rok.

FREE MONDAYS
12., 19. a 26. 12., ROXY, PRAHA

Projekt Free Mondays v Roxy pokračuje i v prosinci. Éterický, nadpozemský, mrazivý a hřejivý zároveň - takový je hlas Blanky Inauen, která je hlavní postavou ve švýcarské formaci Len Sander. Slyšet ho můžete 12. prosince. O týden později bude večer ve znamení DJs, představí se Chris Sandler, Flash a Jean-Luc. Podobné to bude o Vánocích, 26. prosince se o zábavu postarají DJs Selecto & Komandante. 

MILOW
11. 12., ROXY, PRAHA

Belgický zpěvák a skladatel Milow vydal letos v květnu své poslední album Modern Heart, ke kterému vyrazil na turné. V rámci něho se představí i 11. prosince 2016 v pražském klubu Roxy. Předskokanem je Kelvin Jones. Jonathan Ivo Gilles Vandenbroeck alias Milow vydal své první album The Bigger Picture už v roce 2005, zabodoval s ním však jen v rodné Belgii. Celosvětový úspěch přišel až čtyři roky poté s neotřelým coverem 50 Centova hitu Ayo Technology. Sexismy nabitou hymnu přezpíval Milow do podoby milostné balady. Díky tomu si získal pozornost hudebního světa včetně velikánů, jako je Kanye West. Coververze se dokonce na dlouho usadila jako číslo jedna na Spotify Top List playlistu.

vložte odkaz, text nemažte

SKYLINE
15. 12., ROXY, PRAHA

Podzimní turné Skyline vyvrcholí tradičním předvánočním koncertem v Roxy. Během tohoto léta vystoupili Skyline na opravdu velkém počtu tuzemských festivalů včetně putovního Hrady.cz a stihli se také zastavit na Slovensku (Grape festival). Nová deska vyšla ještě před létem, a tak si ji už fanoušci během léta pořádně zapsali do paměti. "Letošní festivalová sezóna byla naprosto skvělá! To sice říkáme každý rok, protože to tak každý rok naštěstí je, ale je pravda, že letos nám to přišlo ještě o kousek lepší než obvykle. Máme radost, že věci z nové desky skvěle fungují naživo a asi I proto jsme během léta zažili řadu koncertů, které pro nás jasně spadají do kolonky 'nezapomenutelné'," říkají Skyline.

LIVE: Skyline málem zbourali vyprodanou loď Cargo Gallery

HIGH CONTRAST
16. 12., ROXY, PRAHA

Miláček českého publika a drum&bassová legenda High Contrast se vrací v prosinci do Roxy. Nový label, nová produkce a brzy i nové album, to jsou změny, které ohlásil High Contrast v průběhu tohoto roku. Týden před Vánoci si všechny tyto novinky budou moci vychutnat fanoušci na živo. Lincolna doprovodí vynikající britský producent a dj Dimension. Přelom roku 2015/16 nebylo o Lincolnu Barrettovi moc slyšet a šlo s největší pravděpodobností o promyšlený záměr, protože to fanouškům vynahrazuje teď. 

MIGUEL BASTIDA
16. 12., RADOST FX, PRAHA

Poslední letošní a speciální vánoční díl #wecode přivítá v pražském klubu Radost FX španělského DJe a producenta Miguela Bastidu, který pravidelně vydává na labelech Suara, Sci+Tec, Toolroom, Bedrock nebo třeba Deeperfect a je zakladatelem labelu Be One Records. Miguel patří v součastnosti mezi nejlepší španělské producenty, který své groovy techno tracky dostal do playlistů umělců jako Richie Hawtin, Dubfire, Paco Osuna, Umek, nebo třeba Luciano.

NEW YORK SKA-JAZZ ENSEMBLE
20. 12., ROCK CAFÉ, PRAHA

Řekne-li se slovo "jazz", jen málokdo si v dnešní době představí křepčící dav v narvaném klubu, party až do rána, šílící puberťačky i tančící pány v letech. Přesto takhle vypadají koncerty kapely, která má slovo jazz dokonce v samotném svém názvu - New York Ska-Jazz Ensemble. Jedna z nejnadupanějších kapel světa, která ve své hudbě spojuje to nejlepší z jazzu, ska a reggae, míří do Prahy, aby nám nedala zapomenout na světskou zábavu ve dnech vánočního klidu. V úterý 20. prosince vystoupí v pražském Rock Café spolu s domácími Green Småtroll, kteří jsou jejich věrnými následovníky.

Témata: klubovky, koncerty, Roxy, Rock Café, Radost FX, Milow, 16 Bit Lolitas, High Contrast, Skyline, Kapitán Demo

zavřít