LIVE: Ceny Gramy ovládl Kapitán Demo!

Vydáno 13.04.2017 | autor: Hedvika Pajerová

Udílení nejprestižnějších českých hudebních cen probíhalo ve středu 12. dubna v pražském klubu Roxy. Večerem provázel herec a moderátor Robert Mikluš, všechna ocenění posbíral česko-italský comedy rapper Kapitán Demo. Vedoucí osobnost milánské XXXL módy se v silné konkurenci prosadila v atraktivních kategoriích, jako je Album roku nebo Akce roku. Skóroval ale i v kategoriích s méně působivými názvy, jako je Playback roku nebo Nehudební počin roku. Posbíral všechny Gramy večera.

LIVE: Ceny Gramy ovládl Kapitán Demo! Kapitán Demo v narvané Roxy. Foto: Magdaléna Lindauerová


KAPITÁN DEMO
ROXY, PRAHA
12. 4. 2017

Na název skladby Kdo to má? tak nezbývá než odpovědět Kapitán Demo! Následná afterparty udílení cen nemohla patřit nikomu jinému, než právě Demovi a jeho početnému ansámblu hrajících, zpívajících a tančících kreatur. Ty zhruba hodinu bavily VIP balkón i "plebs všude kolem", jak Mistr trefně nazval návštěvníky koncertu. Oslava vydání alba Bez klobouku Boss se tak neobešla bez černošky v českém kroji, asijského otroka s přelepenými bradavkami nebo zpívajícího a rapujícího Rusa v kožichu.

TOP 8 videoklipů týdne (125.): Kapitán Demo opět bizarní, Plexis nabádají k toleranci

Sám Demo byl ve velmi dobré náladě, nešetřil úsměvy a i přes svoji korpulentní postavu neváhal udávat rytmus davu. Nesmírné pódiové charizma ukázal zejména u skladby Všude je to hnědý, kdy se téměř vyprodaná Roxy doslova otřásala pod náporem skákajícího davu. Stejně tak před skladbou Russian Standard refrén "Ententýky dva pytlíky, fet přiletěl z Ameriky, má ho Givi Kross, upadne ti nos,“ skandoval celý sál. Demo tak potvrdil, že nejen na desce, ale i na pódiu je právoplatným králem českého a italského rapu.

TA, CO JI NEVZALI NA KONZERVATOŘ, A PROTEKČNÍ FRACEK

Ani výběr hostů Mistr nepodcenil. Na pódiu se objevila polonahá Emma Smetana, tedy "Ta, co ji nevzali na konzervatoř", která svůj úctyhodný výkon korunovala osobitým stylem zpěvu naprosto mimo playback. Ačkoliv se zdálo, že tak vysokou laťku už nikdo nepřeková, ani další host se nenechal zahanbit. Protekční fracek Pavel Novotný se svým charakteristickým diktátem přispěl do skladby Českej humor. Po vzoru Emmy, která přišla bez trička, si nevzal kalhoty a před Roxy předstoupil v trenýrkách.

Ani o covery nebyla nouze. Givi Kross zazpíval skladbu Bomby od Bena Cristovaa v komorním podání za doprovodu piana. Samotný mistr vystřihl na kytaru jednu z nejoblíbenějších skladeb jeho fanoušků, píseň Pohoda od kapely Kabát, na banjo ho doprovázel Rafan.Celé panoptikum se s publikem rozloučilo zpěvem české státní hymny Kde domov můj. Kapitán Demo nenechal nikoho na pochybách, jaké jsou jeho plány na příští rok a rozloučil se jasným výkřikem "Běžím pro prezidenta!"

Poznámka editora: Recenzi berte, milí čtenáři, s nadsázkou. 

text: Hedvika Pajerová, foto: Magdaléna Lindauerová (křest), Čestmír Jíra (archivní foto)

Témata: Kapitán Demo, Jiří Burian, Emma Smetana, Grammy, Roxy, koncerty

5,00

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Bratři Ebenové v lomu Velká Amerika
zavřít