TOP 10 písní obsahujících skryté zprávy, když si je pustíte pozpátku: Lady Gaga, Linkin Park i Queen

Vydáno 01.03.2020 | autor: Tomáš Kocian

Spousta slavných skladeb obsahuje nějaké poselství. Někteří muzikanti ale zašli ještě dál a svá tajná sdělení zakomponovali do písní tak, že je odhalíte jen tehdy, když si song pustíte pozadu. Metodu takzvaného backmaskingu často využívaly kapely, aby zašifrovaly například satanistické informace. Pojďme se společně podívat, jaké záhady skrývají skladby, které dobře známe.

TOP 10 písní obsahujících skryté zprávy, když si je pustíte pozpátku: Lady Gaga, Linkin Park i Queen TOP 10 písní obsahujících skryté zprávy, když si je pustíte pozpátku: Lady Gaga, Linkin Park i Queen

 
Lady Gaga - Paparazzi (video)

Láska a sláva, to vše najdeme v jedné z nejpopulárnějších skladeb americké popové divy. Nebo že by to snad nebylo úplně všechno? Ve videoklipu Gaga otráví svého milence klasickou fintou, když mu nasype jed do pití. Už tak dost kontroverzní videoklip a skladba dostanou úplně nový rozměr při přehrání pozpátku. Mnozí fanoušci věří, že v refrénu zazní něco na způsob "Zlo nás zachrání" a nechybí ani odkaz na Lucifera. Schválně si to pusťte.

TOP 10 herců, kteří jsou i úspěšnými hudebníky, a naopak: Johnny Depp, Lady Gaga i Jared Leto

 

Linkin Park - Announcement Service Public (video)

Od smrti frontmana Chestera Benningtona uplynou letos už tři roky. My se ale podíváme ještě dál: až do roku 2006. Kapela ten rok vydala EP Songs from the Undeground, které otevírá podivná skladba Announcement Service Public. Na první poslech nedává nesmyslný křik smysl. Při puštění pozpátku dostane posluchač radu k nezaplacení. "Měl by sis čistit zuby a umýt si ruce" opakuje se nesčetněkrát po sobě.

Chester Bennington bojoval se svými démony z dětství celý život


Pink Floyd - Empty Spaces (video)

Dramatická skladba začíná ještě dramatičtějším intrem. Pink Floyd si z takzvaných bakwards vzkazů tak trochu vystřelili. Roger Waters totiž všem, kteří tyto tajné zprávy ve skladbách hledají, pogratuluje k jejímu nalezení a začne diktovat, kam mají směřovat svou odpověď. Přeruší jej ale James Guthrie se slovy "Volá ti Carolyne." To je odkaz na tehdejší Rogerovou manželku.

 

Nelly Furtado - Big Hoops (video)

Všichni konspirátoři by se měli mít na pozoru. Nelly Furtado v naprosto šíleném klipu několikrát udělá prsty tvar trojúhelníku a párkrát se skrz něj i podívá. Jako by tohle pomrkávání po jisté skupině, která si myslí, že celý svět řídí úzká sorta lidí, nebylo dostatečné, když si pustíte skladbu pozpátku, zpěvačka údajně začíná odpočítávat patra. A začíná od třináctého...  Ano uhodli jste, jde o ilumináty.

 

The Beatles - Revolution 9 (video)

Jeden z největších experimentů v repertoáru "brouků". Neustále se v něm opakuje "Number nine" a okolo slyšíte spoustu děsivých zvuků, ruchů a skřeků. John Lennon tuhle skladbu napsal společně s Yoko Ono. Jeho kolega z kapely Paul McCartney ji prý nenáviděl a společně s tehdejším producentem nechtěli, aby se dostala na album. Přesto se tak stalo a díky tomu se při puštění odzadu citované "number nine" změní na "turn me on dead man."

TOP 10 skladeb Johna Lennona: Beatles, společenské apely, halucinogenní obrazy i láska k Yoko Ono

 

Queen - Another One Bites The Dust (video)

Pokud jste si mysleli, že o Queen už i díky mánii okolo filmu Bohemian Rhapsody víte vše, možná budete překvapeni jaké překvapení ukrývá tato píseň. Freddie Mercury se po většinu své profesionální kariéry držel hesla "sex, drogy, rock'n'roll". Právě drogy prý schoval do skladby s možná nejproslulejší basovou linkou v hudební historii. Když totiž písničku obrátíte a trochu ji v refrénu zpomalíte, možná zaslechnete něco jako "Je legrace kouřit marihuanu".

RECENZE: Kniha Freddie Mercury & Queen: Excentrický fenomén poukazuje na zpěvákovu rozpolcenou osobnostFranz Ferdinand - Michael (video)

Píseň s lehce erotickým nádechem a homosexuální tematikou. Pokud čekáte, že při puštění pozpátku budou Franz Ferdinand hromadně oslavovat satana nebo přiživovat nějakou konspirační teorii, jste na omylu. Jediné, co uslyšíte, bude vzkaz "Zavolej své mámě, má o tebe starost." Tuhle skrytou zprávu sem propašoval basák kapely Bob Hardy. Tomu totiž často volala jeho máma, když byli na turné.The Doors - Break On Through (video)

Úvodní položka debutového alba The Doors v sobě schovává okultismus. Je to jedna z nejznámějších skladeb šedesátých let, zároveň ale také píseň, kde o sobě Jim Morrison tvrdí, že je satan. Aspoň tedy, když si ji pustíte pozpátku.Marilyn Manson - Tourniquet (video)

Tourniquet rozhodně není jediná skladba v Mansonově repertoáru, která skrývá tajnou zprávu. Je to píseň, ve které Manson předvádí přesně to, co umí nejlépe. Bizarní smyšlený svět s hororovými prvky. Málokdo už ale ví, že pozpátku obsahuje část, kde zpěvák mluví o své zranitelnosti. Docela to koresponduje s názvem songu, který v překladu znamená obvaz.

TOP 7 nejúchylnějších umělců a kapel - perverzní Die Antwoord, obscénní Marilyn Manson či zvrhlík GG AllinBeck - Looser (video)

Když se rozjede jížanská kytara na začátku, všichni již dobře vědí, o jakou skladbu jde. Největší hit kalifornského rodáka paradoxně pojednává o tom, že je zpěvák poflakující se nula. Jakou skrytou zprávu hledat za tímto výtvorem? Nic složitého, žádní iluminátí ani satan. Když si to pustíte pozpátku, uslyšíte znovu text refrénu.

text: Tomáš Kocian

Témata: Lady Gaga, Linkin Park, Pink Floyd, Nelly Furtado, Queen, Beatles, Franz Ferdinand, Doors, Marilyn Manson, Beck

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika SOUTĚŽ: Filmový festival Karlovy Vary 2024 SOUTĚŽ: J.A.R. na hradě Kašperk
zavřít