TOP 7 jarních open airů: Kabát oslaví na turné třicetiny, bohatý program chystá Metalfest i Okoř se šťávou

Vydáno 30.05.2019 | autor: Andrea Štipčáková

Festivalová sezóna začíná! První červnový víkend otevře své brány řevnický Rockový slunovrat, ale také plzeňský Metalfest i jednodenní Okoř se šťávou. Zavítat můžete také na Bezvafest, Topfest nebo Mattoni Koktejl Festival. Na turné vyrazí skupina Kabát, která jím oslaví své třicetiny.

TOP 7 jarních open airů: Kabát oslaví na turné třicetiny, bohatý program chystá Metalfest i Okoř se šťávou TOP 7 jarních open airů: Kabát oslaví na turné třicetiny, bohatý program chystá Metalfest i Okoř se šťávou


Rockový slunovrat
Řevnice
31. 5. - 1. 6.

Rockový slunovrat otevře své brány už 31. května. Na třech pódiích se v Řevnicích představí přes dvacet účinkujících napříč různými žánry. Návštěvníci se mohou těšit například na Gaiu Mesiah, Sto zvířat, Wohnout, Horkýže Slíže či Mad Rabbits. Hlavní hvězdou budou švédští Royal Republic. Kromě skvělé muziky na vás čeká pohodová atmosféra, studené pivo, dobré jídlo a snad také krásné počasí.

Rockový slunovrat vypukne v Řevnicích už za měsíc. Tahákem budou Royal Republic


Metalfest Open Air
Plzeň, Lochotín
31. 5. - 2. 6.

Fanoušci metalu zamíří o víkendu do Plzně. V tamějším areálu Lochotín se od 31. května až do 2. června uskuteční Metalfest Open Air, na kterém vystoupí například Powerwolf, Arch Enemy či Hammerfall. Kromě toho se příchozí mohou těšit na areál obklopený parkem a loukami, skvělou hudební dramaturgii či zbrusu nové památkové předměty k zakoupení v merchandise shopu.


Okoř se šťávou
Okoř
1. 6.

Festival Okoř se šťávou zahajuje třetí desítku ročníků. Pořadatelé lákají na čtrnáct hodin plných hudby a dvě hlavní pódia, na kterých zahrají Rybičky 48, Škwor, Mirai, Lake Malawi nebo písničkář Pokáč. Ne festival bude jako každý rok jezdit kyvadlová doprava z Prahy a Kladna. Pro návštěvníky bude přichystáno také stanové městečko.

Festival Okoř se šťávou zveřejnil časový harmonogram, hlavními hvězdami budou Škwor, Trautenberk i Rybičky 48


Kabát
, Po čertech velký turné
Brno, Ostrava, Teplice, Praha, Plzeň
1. - 14. 6.

Kabát si letos připomíná své třicáté narozeniny. Stejně jako své předchozí kulatiny oslaví i tyto ve velkém stylu. Na začátku června vyrazí na Po čertech velký turné, v rámci kterého navštíví celkem pět měst. Šňůru otevře v Brně, poté se podívá do Ostravy, Teplic a Prahy. Turné zakončí v plzeňském amfiteátru Lochotín. Formace slibuje fanouškům monstrózní propracovanou show plnou svých největších hitů.

Kabát oslaví třicetiny stadionovým turné. Odehraje celkem pět koncertů


Topfest
Slavkov u Brna
8. 6.

Na pořádnou open air akci se mohou těšit také Moravané. Ve Slavkově u Brna se uskuteční čtvrtý ročník Topfestu, na kterém tentokrát vystoupí devět kapel. Na své si přijdou fanoušci Lenny, rappera Marpa nebo kapel Jelen, Mandrage a Škwor. Ze slovenské Nitry přijede Gladiator, formace bratrů Hladkých, která se v devadesátých letech posunula z metalu až do mainstreamového popu. Pro menší diváky si program přichystá Kašpárek v rohlíku

Topfest.cz přivítá ve slavkovské zámecké zahradě Škwor, Mandrage i Gladiator


Mattoni Koktejl Festival
Praha, Staroměstské náměstí
8. 6.

I letos osvěží Staroměstské náměstí v Praze chuť lahodných nealkoholických koktejlů a tóny skvělé muziky. Mattoni Koktejl Festival přivítá hned šest populárních interpretů. Představí se na něm Monkey Business, David Koller, Tomáš Klus, Katarína Knechtová, Barbora Poláková i loňský tuzemský zástupce na Eurovizi - Mikolas Josef. Fanoušky budou na Staromáku bavit 8. června od čtrnácti hodin.


Bezva Fest
Litoměřice, Střelecký ostrov
8. 6.

"Festival pro malé i velké." Tímto heslem se řídí litoměřický Bezva Fest, který má připravený program opravdu pro všechny. Děti na něm čeká spousta atrakcí, 100 metrů nafukovacích překážek, výtvarná dílna, sportovní zóna a samozřejmě také spousta muziky. Zazpívat a pobavit je přijedou Mikolas Josef, Pavel Callta, Sebastian s kapelou, YouTuberka Mína či skupina Like-It.

Text: Andrea Štipčáková, foto: archiv

Témata: Kabát, Monkey Business, David Koller, Tomáš Klus, Katarína Knechtová, Barbora Poláková, Mikolas Josef, Matonni Koktejl Festival, Rockový Slunovrat, Horkýže Slíže, Wohnout, Gaia Mesiah, Mad Rabbits, Sto zvířat, Metalfest Open Air, Okoř se šťávou, Mirai, Lake Malawi, Pokáč, Škwor, Rybičky 48, Topfest, Lenny, Marpo, Jelen, Mandrage, Bezva Fest, SebastianPavel Callta, Like-It

zavřít