ŽEBŘÍK: Nominacím vévodí Anna K, Lenny, David Koller, Marek Ztracený, Miro Žbirka, Lucie, Monkey Business a Tata Bojs

Vydáno 01.02.2021 | autor: Andrea Štipčáková

Fanoušci hudby v lednovém hlasování v anketě Žebřík rozhodli o tom, že největší šanci na konečný úspěch má zpěvačka Anna K, nominována ve třech kategoriích, a to hlavně díky singlu Na malou chvíli a jeho videoklipovému ztvárnění.

ŽEBŘÍK: Nominacím vévodí Anna K, Lenny, David Koller, Marek Ztracený, Miro Žbirka, Lucie, Monkey Business a Tata Bojs ŽEBŘÍK: Nominacím vévodí Anna K, Lenny, David Koller, Marek Ztracený, Miro Žbirka, Lucie, Monkey Business a Tata Bojs

Dvě šance na konečný úspěch má Lenny, počítáme-li i její duet s Marpem, dále David Koller, Marek Ztracený, Miro Žbirka, LucieMonkey Business a Tata Bojs. Poslední dvě jmenované kapely figurují v kategorii Album roku zásluhou svých podzimních nahrávek.

Vladimír Mišík obdržel na Žebříku speciální cenu, fanouškům hráli také Mydy Rabycad nebo Tomáš Klus

Do nominací se probojovali také Mňága a Žďorp, Poetika, Skyline, Michal Hrůza, Fast Food Orchestra, Klára Vytisková spolu s Lake Malawi, Škwor, Mandrage, Like-it, Kateřina Marie Tichá, Dan Bárta, Tomáš Klus, Aneta Langerová, Barbora Poláková a Ewa Farna.

Mezi kandidáty na Objev roku 2020 figurují 7krát3, Adolfeen, Deaf Heart, Karin Ann a Nelly. Akcí se v loňském roce odehrálo podstatně méně než v předchozích letech, přesto má tato kategorie důstojné zastoupení díky těmto událostem: Letokruh, Marek Ztracený v O2 Aréně, Monster Meeting, Praha Září a Rock for People.

"Živá kultura trpí a skomírá, ale nahrávek, videoklipů nebo streamovaných koncertů přinesl loňský rok celkem dost, takže fanoušci mají v nominacích z čeho vybírat. Zrušit jsme se rozhodli jen donedávna oblíbenou recesi pod názvem Průser roku, která podle nás v těchto dobách postrádá smysl, a raději dáme o to větší prostor pozitivním událostem, povedeným počinům a jejich tvůrcům. Na slavnostním vyhlášení vyhodnotíme výsledky letošního i loňského hlasování,“ konstatuje ředitel Hudebních cen Žebřík Jarda Hudec.

VIDEOROZHOVOR: Marpo na Žebříku - Za 33 let jsem toho zažil víc než řada lidí za celý život

O definitivních výsledcích se bude rozhodovat do 28. února 2021 na stránkách www.anketazebrik.cz

Finálový večer Žebříku je naplánován na 21. května 2021 v areálu DEPO2015 v Plzni. Vítězové obdrží originální sošky, jejichž autorem bude opět mezinárodně renomovaný sochař Václav Česák.

Moderování slavnostního vyhlášení se ujmou Marek Taclík a Žofie Dařbujánová. Koncertně se představí Miro Žbirka, Anna K, John Wolfhooker, Michal Prokop s Framus Five, Marpo & TroubleGang a další.

Co se dělo v zákulisí Žebříku: Z cen se radovali Tomáš Klus, Barbora Poláková, Marek Ztracený a další

Organizátorem projektu je magazín iREPORT. Díky spolupráci se serverem Samosebou.cz se Žebřík opět zapojí do třídění odpadu. Partnery jsou Generali Česká pojišťovna, Ochranný svaz autorský, Svaz autorů a interpretů, PMDP, Vodárna Plzeň, Plzeňská teplárenská, ZKS Marius Pedersen, Kamenictví Chlupsa.

Spoluorganizátorem je město Plzeň a Plzeňský kraj. Záštitu nad akcí převzal primátor Plzně Martin Baxa.

Předprodej vstupenek za 490 Kč a VIP passů v ceně 990 Kč probíhá na www.anketazebrik.cz/vstupenky

Aktuální nominace, obsáhlou historii ankety či tipy hudebních redaktorů nabízí www.anketazebrik.cz.

Facebook Anketa Žebřík
Událost Žebřík na Facebooku

TZ, foto: Tomáš Vlach, Čestmír Jíra, Tomáš Klíma, Radim Hromádko, Jana Braunová, Petr Tibi, Radka Chlupsová
Témata: Žebřík, Anna K, Lenny, Marpo, David Koller, Marek Ztracený, Miro Žbirka, Monkey Business, Tata Bojs, Mňága a Žďorp, Poetika, Skyline, Michal Hrůza, Fast Food Orchestra, Klára Vytisková, Lake Malawi, Škwor, Mandrage, Like-it, Kateřina Marie Tichá, Dan Bárta, Tomáš Klus, Aneta Langerová, Barbora Poláková, Ewa Farna, 7krát3, Adolfeen, Deaf Heart, Karin Ann, Nelly, Letokruh, Monster Meeting, Praha Září, Rock for People

zavřít