LIVE: Vypsaná Fixa řádila v centru Prahy, na pomoc přišli Supice i čápi

Vydáno 19.08.2016 | autor: Hana Bukáčková

Střelecký ostrov patřil ve čtvrtek Vypsané Fixe, která tu odehrála velmi povedený koncert. Přišla Supice, nechyběli ani čápi, zaručené hity nebo křepčení v duchu poga.

LIVE: Vypsaná Fixa řádila v centru Prahy, na pomoc přišli Supice i čápi Vypsaná Fixa na Střeleckém ostrově. Foto: Tomáš Vlach


VYPSANÁ FIXA
- LETNÍ TLENÍ
STŘELECKÝ OSTROV
18. 8. 2016

Dlouho očekávaný samostatný koncert Vypsané Fixy proběhl na Střeleckém ostrově za krásného počasí a skvělé nálady. Program byl velmi nabitý, začal už v odpoledních hodinách, kdy byl zaměřen na nejmenší návštěvníky různými soutěžemi. Celým dnem provázel milovaný i nenáviděný komik Lukáš Pavlásek. Odpoledne zahráli členové Fixy jako Mixle v piksle pro děti, součástí toho byl i křest nové desky. Večer patřil dospělákům a "klasickému" fixímu repertoáru.

FOTOREPORT: Vypsaná Fixa + Střelecký ostrov = kombinace, která sakra funguje

"Střelák" se hojně zapnil lidmi a přesně úderem osmé večerní odstaroval dvouhodinový koncert této oblíbené punkové stálice. Na úvod zazněla tématicky píseň Letní tlení, podle které akci pojmenovali. Někteří fanoušci byli dokonale připraveni, dokázali to například při skladbě Čáp, kdy v tvrdém fanouškovském jádru mávali stylově plyšovými čápy nad svými hlavami v momentě, kdy se zpívalo "Roztočíme mrtvýho čápa nad hlavou." Poté hodili plyšáky na pódium a Márdi poznamenal, že i smutná píseň může mít veselé maskoty.

HOSTUJÍCÍ SUPICE A POGO KOLEČKO

Hned od začátku se pořádně pařilo, nechybělo klasické pogování v tvrdém jádru, které bohužel někdo odskákal tím, že mu vypadl iPhone a na konci koncertu ho hledal prostřednictvím papírových transparentů, které nešlo přehlédnout.

vložte odkaz, text nemažte

Jako hosta si pozvali Supici ze Tří sester, která vystoupení zpestřila. Doprovodila je na harmoniku (i zpěvem) při písních Iluze, kterou moc často nehrají, a Barová turistika, při níž se vytvořilo legendární "fixí" pogovací kolečko. Podle Márdiho se tahle píseň vydařila v ten den nejvíc a krom fanoušků si ji užili i všichni členové kapely. Diváci byli velkým hnacím motorem, v závěru se jich hodně ocitlo na ramenou svých přátel, což bylo poměrně neobvyklé. Většinou totiž nejodvážnější a nejstřelenější fanoušci skáčou z pódia.

Zazněly i klasiky 1982, Mažoretka, Holka s lebkou, Darling, Stereoid, Domácí motokrosař, Lunapark, Drogový večírek, Antidepresivní rybička. Márdi si často pomáhal slovními obraty z názvů písniček, aby uvedl díky nim ty další. Sršela z něj skvělá nálada a úsměv měl od ucha k uchu. Večer neměl chybu. Snad jen tu, že koncert musel skončit v deset kvůli nočnímu klidu. Kapela byla výborná, fanoušci odcházeli s pocitem dobře stráveného večera a někteří i s koupeným speciálním fixím tričkem.

text: Hana Bukáčková, foto: Tomáš Vlach

Témata: Vypsaná Fixa, Mixle v piksle, Márdi, Supice, Střelecký ostrov, koncerty

4,00

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika
zavřít