Vydáno 21.03.2025 | autor: iREPORT
Lucie vydává nové singly Marie a Krása a zázrak a tajemství, první ochutnávky z připravovaného alba R.A.D.O.S.T. Zároveň oznamuje koncerty na oslavu čtyřicátých narozenin. Představí se v Plzni, Ostravě, Brně a Praze, kde zahraje 9. prosince v O2 areně.
AUDIO: Lucie vydává po šesti letech nové písně, chystá album i oslavy čtyřicátin
Po šesti letech přichází Lucie s novými písněmi, které věrně odrážejí její charakteristický styl a přinášejí fanouškům nostalgii i svěží energii. Marie je klasická rocková balada, která se opírá o silnou melodii, romantický text a nezaměnitelný zvuk Lucie.
„Text jsem napsal jednou po půlnoci se zásadním přínosem mých milovaných múz Kalliopé a Thálie. Ony mi občas dodávají ingredience, ba dokonce i polotovary milostné poezie. Michal potom vymyslel melodii a harmonii, společně s kapelou jsme píseň aranžovali a produkovali," říká Robert Kodym.
Nový singl zároveň odráží energii a entuziasmus kapely, která na podzim letošního roku oslaví čtyřiceti let na scéně.
„Naše hlasy spolu krásně korespondují, takže je pro nás Marie čirá krása, zázrak a tajemství," doplňuje Viktor Dyk.
Příběh českého hitu: Lucie - Amerika
Spolu s Marií vychází ještě rockový singl Krása a zázrak a tajemství, hudbu zkomponoval Michal Dvořák, text napsal Robert Kodym. Rockový sound podtrhuje kytarové sólo legendy českého bigbítu Petra Jandy a vokály Marty Jandové. „Je to skladba, která propojuje generace a přináší neskutečnou energii, je to zkrátka R.A.D.O.S.T.," říká Michal Dvořák.
"Jsme nadšení, že hned na prvních dvou singlech jsme spolupracovali se skvělými muzikanty a kamarády. Vokály do Marie nazpívala Lenny, o sbory se postaraly naše děti," dodává P.B.CH.
Kromě nového alba chystá Lucie oslavy 40. výročí na scéně sérií halových koncertů v Plzni (11. 9.), Ostravě (8. 11.) a Brně (29. 11.). Koncertní turné pak vyvrcholí 9. 12. v pražské O2 areně.
TZ, foto: Jan Nožička, Marek Musil, Jarda Noska
Témata: Lucie, Viktor Dyk, Robert Kodym, Michal Dvořák, P.B.CH., Štěpán Smetáček, R.A.D.O.S.T.
0,00
čtenáři
hlasuj