AUDIO: Support Lesbiens mají nového zpěváka a singl Movin' On

Vydáno 14.09.2017 | autor: redakce

Support Lesbiens vykročují znovu do nové etapy své existence. Představují nový singl Movin' On, první bez zpěváka Czendy Urbánka, který se vrací do Post-It

AUDIO: Support Lesbiens mají nového zpěváka a singl Movin' On AUDIO: Support Lesbiens mají nového zpěváka a singl Movin' On

Před rokem slavili Support Lesbiens velký úspěch se singlem Pohádka, který se stal jejich nejúspěšnější písní na YouTube. "I když jsme sami v Pohádce viděli velký potenciál, ohlas na ní předčil naše očekávání. Myslíme si, že je to důsledek kombinace několika faktorů - češtiny, chytlavé, jasně srozumitelné hudby a naopak metaforického textu. Záměrně jsme na něj předem nikde neupozorňovali a nechali jeho vyznění čistě na představivosti posluchačů. O to víc nás potěšilo, jak lidé text s přehledem rozklíčovali a jak pozitivně ho hodnotili," říká kapela o singlu, který stále čeří rozhlasové vlny.

Support Lesbiens interview: Na Prague Pride bychom klidně šli

"Nicméně po roce už nastal čas kapitolu Pohádky uzavřít a začít psát novou," dodávají Support Lesbiens, kteří posun vtiskli i do názvu nového singlu, když ho pojmenovali Movin' On. Pozornému posluchači zřejmě neunikne jiná barva zpěvákova hlasu. Jeho majitelem je Marco, který za mikrofonem nahradil Czendu Urbánka, jenž se vrací do znovuobnovených domovských Post-it.

"Změna je život a život je nekonečná serie změn. Vracím se domů, do Post-it. Klukům děkuji za spolupráci a přeji jim hodně štěstí a úspěchů v další tvorbě," řekl Czenda.

"Czendův odchod nás mrzí. Strávili jsme společně čtyři roky, během kterých jsme odehráli desítky koncertů, zažili spoustu zábavy na turné s Waltari nebo s Ewou Farnou a Nebe, nahráli jsme dvě alba, na nichž se významnou měrou podílel. Byl nejen naším zpěvákem ale i výhradním textařem, spoluautorem hudby a v neposlední řadě spřízněnou duší. Přesto nebo právě proto ale jeho rozhodnutí plně respektujeme, přejeme mu, ať se mu daří a věříme, že se na pódiu ještě někdy potkáme. Budeme rádi, když si s námi Czenda třeba někdy zahostuje," dodávají Support Lesbiens.

tz, jm

Témata: Support Lesbiens, Post-It

3,50

čtenáři

hlasuj
zavřít