LIVE: Post-It se vrátili na scénu ve velkém stylu

Vydáno 16.12.2017 | autor: Hana Bukáčková

Vršovická sebranka Post-It comebackovým koncertem ukázala, že má i po letech co nabídnout a že patří mezi naši klubovou špičku, a to zejména co se týče práce s publikem. Novou písničku sice nepředstavili, ale po skvěle odehraném a fanoušky velmi kladně přijatém koncertě v Akropoli do budoucna jistě o novinky nouze nebude. 

LIVE: Post-It se vrátili na scénu ve velkém stylu LIVE: Post-It se vrátili na scénu ve velkém stylu


POST-IT
PALÁC AKROPOLIS, PRAHA
15. 12. 2017

Snad jen nejzarytější fanoušci Post-It věřili a modlili se v jejich návrat na scénu poté, co v roce 2012 ohlásili časově nespecifikovatelnou pauzu. Ta kolikrát v jiných případech znamená definitivní konec kapely. Frontman Czenda navíc začal zpívat v obrozených Support Lesbiens, kde převzal korunu po sesazeném králi Kryštofu Michalovi. O to větší překvapení byl jeho v září ohlášený odchod ze Supportů a návrat k Post-It

Post-it se vrací, jejich comeback odstartuje v prosinci v Akropoli. Chystají i nový singl

Velkým otazníkem zůstalo, jak jejich návratový koncert dopadne a kolik lidí se na ně přijde po tak dlouhé době podívat. Milým zjištěním po příchodu do sálu bylo, že na ně fanouškovské jádro nezapomnělo a pokřikovalo, ať se konečně objeví na scéně, na které se nejdřív promítaly všechny jejich videoklipy. Poté běžel krátký dokument, ve kterém členové včetně "prodavače merche" vtipně odpovídali a vzpomínali na to, jak se hrálo kdysi, jak se mají teď, co se změnilo a jak se těší na comeback. Czenda mimo jiné prozradil, že je před comebackem opravdu nervózní. 

Czenda (Post-It) interview: Rád v muzice riskuju, nemělo by smysl zůstat v Support Lesbiens jen tak z podstaty

SEHRANÍ JAKO BY PAUZA ANI NEBYLA

Ale to nebylo třeba. Koncert s podtitulem Vrací Nás to Zpět !, což je úryvek z písně Řeky, která zazněla v polovině setu, potvrdil, že název byl oprávněný. Tolik energie, nasazení, a přitom přátelské atmosféry, možná až rodinné  - vždyť v závěru se k "paření" na pódiu přidaly i jejich ratolesti, které tam vysadily manželky hudebníků. S každou další písničkou se víc a víc dostávaly na povrch hluboko usazené vzpomínky s příjemnými svěžejšími aranžemi. Po letech jsme tak mohli slyšet nestárnoucí Závislost, Post-It, Strach či Gigola. Nepodcenili ani merch, kdy ho rozšířili o nová modernější trička. 

Post-It to zaručeně vlilo novou krev do žil a určitě nebude dlouho trvat, než se dočkáme nových písní, včetně již té nové avizované, a také dalších vystoupení. Šlapalo jim to jako nikdy, byli sehraní jako by pauza ani nebyla, Czenda se mezitím víc v Supportech vyzpíval a působí ještě suveréněji. Co jen dodat... VÍTEJTE ZPĚT!

Setlist: Strach, Prameny, Anonym, Ideál, Řetězy, Apatie, Orient, Post-It, Stopy v duši, Řeky, Zeptej se, Závislost, V pasti, Nevěřím, Musíš, Králové ulic, Gigolo, Hořím

Text a foto: Hana Bukáčková

Témata: Post-It, Czenda, Závislost, Gigolo, Ideál, Sektor 10, Support Lesbiens

5,00

čtenáři

hlasuj
zavřít