VIDEOPREMIÉRA: John Wolfhooker přináší na kalifornských vlnách singl Falling Down

Vydáno 24.02.2023 | autor: redakce

Česko-slovenská formace John Wolfhooker nezastavitelně pokračuje v lákání na připravované album, které ohlásila na duben 2023. Za pomocí již třetího singlu z něj, Falling Down, kapela vzdává hold seriálu Californication a kapelám, jejichž kořeny tkví v Kalifornii. Singl je podpořen videoklipem natočeným v Los Angeles ve Venice Beach, který na kameru zaznamenal Rusty Shepherd a postprodukčně zpracoval bubeník kapely Adrian Janeček.

VIDEOPREMIÉRA: John Wolfhooker přináší na kalifornských vlnách singl Falling Down VIDEOPREMIÉRA: John Wolfhooker přináší na kalifornských vlnách singl Falling Down

Falling Down je jako vždy zcela pod taktovkou samotných členů kapely - songwriting, produkce, nahrávání a mixing probíhaly za dveřmi studií Pidgeon Records. Na zbylých skladbách ze zmiňovaného alba tomu nebude jinak.

John Wolfhooker a Denoi zahráli na Špilberku, moshpitovalo se celý koncert

"Nápad na skladbu vznikl z testovacího nahrávání mého zesilovače Marshall, který se zbytku kapely natolik líbil, že jsme jej dokončili. Demo se jmenovalo tojemarshall a paradoxem tak je, že nakonec byly kytary nahrány na zesilovač Peavey," popisuje interní proces kytarista kapely a mixing engineer singlu Rony Janeček.

"Seriál Californication promlouval v určitých časových obdobích ke každému z nás, proto když zpěvák Martin přišel s tím, že s fotografem Rustym letí do Kalifornie bylo víc než jasné, že musíme natočit záběry pro další singl," doplňuje bubeník a editor videoklipu Adrian Janeček.

Kromě intenzivní studiové práce mají "Wolfhůkři" napilno i v koncertní oblasti. Během února obráží německé klubové turné s progressive-metalovou kapelou Hirsch Effekt a 31. května se mohou domácí fanoušci těšit na koncert v Paláci Akropolis společně s vycházející hvězdou českého popu Pam Rabbit.

TZ, foto: John Wolfhooker
Témata: John Wolfhooker, Falling Down, premiéra

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít