TOP 10 videoklipů týdne: Sebastian a ATMO Music zpívají o láskách a rozchodech, Mig 21 touží po lidském doteku a Pekař se stal psychologem

Vydáno 11.05.2021 | autor: redakce

Sebastian obnovil své přátelství s Kryštofem z ATMO Music a nahrál s ním po sedmi letech nový singl. Jmenuje se Stačí jen málo a videoklip k němu natočil Jakub Mahdal. Mig 21 využili do vizuálu archivní záběry, kromě jiného také s Jiřím Bartoškou. Herce se však zapomněli zeptat, zda s tím souhlasí, doufejme tedy, že je nezažaluje. Novinku až z daleké Louisiany posílá svým příznivcům Marpo, s uznávaným skladatelem Karlem Havlíčkem se pak kvůli písním spojili MikAel a Giudi. Videoklipy vydali také Gruppo Salsiccia, Saca, Elly, Pekař a začínající zpěvačka Johni.

TOP 10 videoklipů týdne: Sebastian a ATMO Music zpívají o láskách a rozchodech, Mig 21 touží po lidském doteku a Pekař se stal psychologem TOP 10 videoklipů týdne: Sebastian a ATMO Music zpívají o láskách a rozchodech, Mig 21 touží po lidském doteku a Pekař se stal psychologem

Sebastian a ATMO Music zpívají o láskách a rozchodech

Kapela Sebastian se hlásí s novinkou Stačí jen málo. Do kytarového songu o láskách a rozchodech si přizvala Kryštofa z ATMO Music, s nímž v minulosti spolupracoval frontman na singlech Polety a Vesmírná. Za hudbou stojí vedle Sebastiana Navrátila producent ODD, na textu se pak podepsali také právě hostující Beef a Jonáš Červinka alias Lipo.

Příběh českého hitu: Sebastian - Toulavá

Námět a kameru videoklipu, který se natáčel v lázních Toušeň u Prahy, zajistil Jakub Mahdal. „Vizuál jsme postavili tentokrát více na kapele. Vizuál je dost koncertní, ale s plující filmovou kamerou. Netradiční je také prostor starého cukrovaru, kterému barevná světla vdechla nový život," říká režisér. „Chtěli jsme nás ukázat jako celou kapelu a dát singlu trochu novou tvář. Proto jsme píseň vypustili s příběhem a se spoustou techniky a světel,“ doplnil zpěvák.

Mig 21 touží po lidském doteku a doufají, že je Jiří Bartoška nezažaluje

Optimismus, naděje a touha po zázraku, který spočívá v návratu k normálnímu životu.  To je odkaz, který kapela Mig 21 posílá ve své nové skladbě s názvem TěsněVedleSebe. Videoklip je plný vzpomínek na dobu před koronavirem, kdy bylo normální držet se za ruce a zpívat.

Mig 21 zahráli v Lucerna Music Baru, sledovali je fanoušci z celého světa

„Při prošťourávání různých archivů, a při třídění všemožných záběrů se nám, k našemu milému překvapení, začal objevovat takový nadčasový příběh touhy po lidském doteku. Dalo by se vlastně říct, že jsme práci na scénáři nahradili prací třídičskou a archivářskou, ke které bychom se, nebýt těch přísných protipandemických opatření, jinak sotva dokopali,“ říká Jiří Macháček, který dodává, že formace do vizuálu zařadila také záběry s Jiřím Bartoškou. „Nepožádali jsme ho ale předem o svolení, tak snad nás nezažaluje, to by bylo jistě nepříjemné,“ směje se zpěvák Jiří Macháček.

Marpo se zpovídá Bohu a své matce

Marpo již zanedlouho vydá své další studiové album, jehož součástí bude také singl Bad Man. V něm se vzpomíná Bohu a své matce, zprodukovat ho hudebníkovi pomohl Marcus Tran. O vizuál z prostředí Louisiany se pak postaral Lukáš „Masty“ Jirkovský.

Marpo natáčí sólovou desku, bude špinavá a víc country

Rapper vystoupí na letošním udílený cen Žebřík, které se uskuteční už 3. září. Nominovaný je společně s přítelkyní Lenny v kategorii Skladba roku.

MikAel si ke spolupráci přizval uznávaného skladatele Karla Havlíčka

Michael Foret známý pod pseudonymem MikAel vydává svůj další anglický singl. Novinku, která čerpá ze synth-popu a opírá se o styl 80. let, pojmenoval Storyline. K jejímu vzniku si přizval uznávaného producenta Karla Havlíčka.

TOP 8 videoklipů týdne: Xindl X zpívá o světě za displejem, Support Lesbiens vsadili na Hazardéra

„Když jsem mu před pár týdny zavolal, že mám chuť na nějakou zajímavou osmdesátkovou elektroniku, jestli by něco nezkusil, tak mi jeho zájem udělal velkou radost. Největší peckou ale bylo, že mi doslova pár hodin po mém zavolání, přistál do mailu první nástřel demoverze této skvělé písničky. A bylo to tam. Přesně jak jsem chtěl a bez dalších zbytečných keců,“ říká zpěvák.

Johni představuje svůj debutový singl

Začínající umělkyně Johni představuje svůj první singl Dreaming About You, který se objevují na jejím debutovém albu The Bloom. Desku produkoval Slovák Tom Lobb, který v minulosti spolupracoval s umělci jako Katarzia, Billy Barman nebo Korben Dallas.

Gruppo Salsiccia jsou Profesionálové

Za projektem Gruppo Salsiccia stojí raper Orion a jeho kamarádi, mezi nimi mimo jiné hudebníci Luboš Svoboda nebo Tomáš Konůpka. Zbrusu nový počin Mistři světa propojuje češství opěvující sportovní výkony z dob dávno minulých a kultovní britský seriál Profesionálové. Plus hromadu dalších vtípků. Chytlavý refrén s hvězdičkou jako bonus!

Unikátní spojení zpěvačky Giudi a producenta Karla Havlíčka

Singl Icarus vydala Giudi už dříve, nyní však díky spolupráci s producentem a skladatelem Karlem Havlíčkem získal na klavírní malebnosti. Videoklip Icarus Piano Nocturne in Emin byl natočený na jeden záběr, díky čemuž byla zachovaná autenticita a napětí ve skladbě. O unikátní vizuální provedení se postarali art director Jakub RA a kameraman Kryštof Melka. 

Kapela Saca se v Only Physically vrací k angličtině

Ostravská kapela Saca vydala videoklip k singlu Only Physically. Klip je o malíři, který během svojí práce vytvořil spoustu obrazů, v příběhu ale zjistí, že skutečnou hodnotu pro něj má jenom jeden. Natáčelo se v jihočeském Radeníně, konkrétně v Galerii Sladovna. Kapela plánuje letos vydat své druhé album. 

Zpěvačka Elly se zpovídá ze strachu

Elly (vlastním jménem Eliška Tunková) představuje videoklip, který je metaforou jejího čistého vnímání světa. To si chrání před negativními vlivy z vnějšího světa. Klip se točil v Průhonickém parku, o režii se postaral talentovaný Jan Strach. Souběžně se singlem Flower Elly vydala také svůj hudební projekt live sessions. 

Kapela Sendwitch a Pekař vyhlížejí živé koncerty jako terapii

Pekař si ve videoklipu k songu Mayday zahrál psychologa, kterému se frontman Sendwitch Daniel Černý svěřuje se svými pocity a náladami, které během téhle doby má. Text písně složili oba jmenovaní společně, hudbu pak Daniel Černý a Martin Hollandr. Režie klipu se ujal Martin Kolembář. 

Text: Andrea Štipčáková, Kateřina Nováková, foto: Universal Music, Radek Kudláček, Lukáš Jirkovský
Témata: Mig 21, Sebastian, ATMO Music, Marpo, MikAel, Karel Havlíček, Giudi, Elly, Pekař, Sendwitch, Saca, Gruppo Salsiccia, Johni

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít