TOP 10 zahraničních videoklipů roku 2022 podle redakce iREPORT: Loučící se Rammstein, dramatičtí Måneskin i působiví Queen

Vydáno 29.12.2022 | autor: iREPORT

Vedle nejlepších českých klipů za rok 2022, o kterých jste si mohli přečíst zde, sestavila redakce iREPORT také best of žebříček zahraničních videí. Asi nikoho nepřekvapí, že se v něm objeví nedávná novinka Rammstein s názvem Adieu, která je plná odkazů a jde o opravdu mistrovské dílo. Tahle německá sestava však nebyla jedinou, která si na vizuálu ke své skladbě nechala letos maximálně záležet. Skvělé klipy podle nás natočili také Ghost, Metallica, Coldplay, Kendrick Lamar, Imagine Dragons, Queen, Ozzy Osbourne, Harry Styles a Måneskin.

TOP 10 zahraničních videoklipů roku 2022 podle redakce iREPORT: Loučící se Rammstein, dramatičtí Måneskin i působiví Queen TOP 10 zahraničních videoklipů roku 2022 podle redakce iREPORT: Loučící se Rammstein, dramatičtí Måneskin i působiví Queen


Rammstein – Adieu

Hlavní roli ve videoklipu Adieu od Rammstein hrají odkazy. Upomínky na zásadní okamžiky jejich kariéry, jako SPZ s nápisem LIFAD odkazující na Liebe Ist Für Alle Da či dveře s nápisem Mutter 22, kterým kapela upozorňuje na to, že právě tato deska oslaví příští rok své dvaadvacáté narozeniny. Zmíněná přestřelka připomíná Matrix a skladbu Du Hast, zarytým fanouškům Rammstein neuniknou dozajista ani připomínky na songy Ich Will, Sonne nebo Deutschland. Až se ptáme, proč Rammstein rovnou nenatočili celovečerák?
(Petr Hanč, připojují se Lukáš Zima a Jan Urbánek)

Ghost - Hunter’s Moon

Mystická kapela Ghost je známa svými kostýmy a vizuálním smyslem pro detail. V hororově založeném klipu se duch vrací na místo, kde jako dítě vyrůstal. V samotném závěru se na obrazovce objeví frontman skupiny Tobias Forge, který si v útrobách sklepu vše nahrává na kameru.
(Dominik Kačerovský)

Metallica - Lux Æterna

Metallica nenahrála příliš skladeb pod čtyři minuty. Novinka Lux Æterna z nadcházejícího alba 72 Seasons se do této stopáže ale v pohodě vejde. Žádné komplikované struktury, ale úderné tři a půl minuty. Ani klip nezobrazuje složitý příběh. Sledovat však lze to podstatné - kapelu v záři světel a laserů.
(Tomáš Rumler)

Metallica je oficiálně největší metalovou kapelou posledních 40 let

Coldplay – People Of The Pride

Na Coldplay neobvyklá skladba, klip ale mimořádně povedený. Kapela v něm skvěle kombinuje záznamy ze svých odehraných koncertů s futuristickými, až cyberpunkovými prvky. Vše doplněno přesným střihem.
(Alena Kaňová)

Kendrick Lamar - Rich Spirit

Zde platí známé pořekadlo, že v jednoduchosti je síla. Skvěle natočený videoklip bez zbytečností, ve kterém po celou dobu detailně sledujeme Kendricka v jedné místnosti. Na diváka dýchá jedinečně syrová atmosféra, kterou doplňuje Lamarův tradičně kvalitní text i celkový projev. Masterpiece.
(Dominik Pavliš)

Imagine Dragons – Sharks

Píseň Sharks opatřili Imagine Dragons, kteří v červnu hned dvakrát vyprodali pražské Letňany, filmovým videoklipem. Natáčeli ho v domovském Las Vegas, které prezentují jako město vášně, zábavy a umění. „Singl Sharks vzdává hold městu, kterému říkáme domov,“ říká Dan Reynolds.
(Šárka Preslová)

Måneskin – Supermodel

Måneskin jsou po dlouhých letech první kapelou z Eurovize, která se proslavila také celosvětově. Ve videoklipu k Supermodel vsadila na dramatické tarantinovské a hitchcockovské prvky, které dokonale zachycují náladu i text skladby samotné. „Při natáčení v Londýně jsme se skvěle bavili. Hlavně při hraní zábavných scén, které nám připomínali detektivku,“ uvedli Måneskin. Bedroom Project doplnili, že je klip inspirovaný filmy Run Lola Run nebo Reservoir Dogs.
(Andrea Štipčáková)

Queen – Face It Alone

Více než třicet let po svém vzniku vydali členové Queen píseň Face It Alone, která měla být původně na albu The Miracle z roku 1988. Bývalí kolegové Freddieho Mercuryho vyčistili pěvecké linky, přidali nové části a znovu nahráli kytary a výsledek je více než působivý. Skladbu Queen opatřili také videoklipem, který má oslavovat období, ve kterém píseň vznikla. Tedy léta, která patřila k nejplodnějším a nejsoudržnějším kapely.
(redakce iREPORT)

Ozzy Osbourne - Patient Number 9

Videoklip Patient Number 9 Ozzyho Osbournea a Jeffa Becka režíroval Todd McFarlane. Prim v něm hrají především animace, které se v něm objevují v prostřizích mezi záběry se zpěvákem. Píseň je součástí alba Ordinary Man, které letos muzikant vydal.
(redakce iREPORT)

Ozzy Osbourne chce vyrazit na turné, brání mu v tom ale zdraví

Harry Styles – As It Was

Ve videoklipu As It Was vypráví Harry Styles příběh o rozvodu svých rodičů. Role režiséra se ujal Tanu Muina, který prozradil, že se vizuál začal natáčet den před napadením Ukrajiny. „Nedokážete si představit, jak šílené emoce jsme cítili,“ uvedl. I přesto se se svým týmem dal do práce a klip dokončil. „Bude to rozhodně hudební video, na které nikdy nezapomenu,“ říká.
(redakce iREPORT)

Text: redakce iREPORT, foto: Youtube, Tim Saccenti, Gabriele Giussani
Témata: Rammstein, Ghost, Metallica, Coldplay, Kendrick Lamar, Imagine Dragons, Queen, Ozzy Osbourne, Harry Styles, Måneskin 

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít