TOP 6 videoklipů týdne (108): Korn potěší milovníky děsivosti, Bruno Mars (už zase) funkuje

Vydáno 11.10.2016 | autor: Hana Bukáčková

Tentokrát se v našem výběru mísí všechny žánry napříč světovou i českou scénou. Pro fanoušky tvrdé muziky tu máme Korn, ti, co si naopak rádi trsnou, si mohou vychutnat nový singl Bruna Marse. Z Česka se představili například ATMO Music s Thomem Artwayem nebo kapela Emozpěv.

TOP 6 videoklipů týdne (108): Korn potěší milovníky děsivosti, Bruno Mars (už zase) funkuje Bruno Mars už zase funkuje

PRIESSNITZ VÁS ROZESMUTNÍ

Delší animovaný klip z dílny Tadeáše Haagera je k písni Tam na poli, která je ochutnávkou z alba Beztíže. To vyšlo jesenické kapele Priessnitz teprve před pár dny. Album vydala skupina po deseti letech a prohlašuje o něm, že je jejich poslední. Video je zajímavě vizuálně zpracované a dokresluje klasickou melancholii Priessnitz a rukopis textů. V pátek album pokřtili a vyjíždí s ním mezi lid.

Priessnitz interview: S Nebelem v zádech o plánované, možná poslední desce

ATMO MUSIC SI VZALI NA POMOC THOMA ARTWAYE

Z druhé desky ATMO Music, která vyšla pod názvem Sen v květnu letošního roku, přichází další videoklip - tentokrát k písni So Down. Na té se podílel i mladičký Thom Artway, který obstaral tklivý refrén. Klip je zajímavý tím, že rapper visí hlavou dolů uvázaný na stromě a v další části je ponořený do vany v prostředí jezírka v lese. Originální to kousek. V těchto dnech jsou kluci na turné a společnost jim dělá Lipo.

ATMO Music interview: Naše nová deska? Je to pro nás splněný Sen

EMOZPĚV ZPÍVÁ O STRACHU

Emozpěv tvoří kytaristé Ondřej Vratislav Vyšehradský a Martin Drahoňovský a žánrově spadají do indie folku. Nový klip k písni Po noži si vzala na starost Zuzana Staregová, která se ujala jeho režie. Ve snímku se muzikanti neobjevují. Jedná se o předzvěst nového alba, které vychází 16. října a ponese název Hebké bolesti. Jak už říká název, půjde nejspíš o melancholii, která se tématicky hodí k podzimu. 

LIVE: Klubová noc v Akropoli ukázala talenty: vystoupili Maella, Emozpěv a VyjakoMy

EMELI SANDÉ A ČERNOBÍLÝ SVĚTABOL

Podzim, všechno je ošklivé a smutné. Do toho přichází nový singl od britské zpěvačky Emeli Sandé, který nese příznačný název Hurts. Sandé ho doplnila i o působivý videoklip efektivně zaobalený do černobílé. Jednoduchá barevnost, tesklivé tóny a srdceryvný zpěv je kombinace, která funguje takřka vždy. Uvidíme, jestli bude podobná i nová deska, jež vyjde 11. listopadu.

DĚSIVÝ ANIMÁK KORN

Jestli něco kapela Korn opravdu umí, tak je to tvorba hudby, jež se vám chtě nechtě zaryje deset centimetrů pod kůži. Jejich nová skladba je přesně ta úderná děsivost, pro kterou jsou američtí nezřízenci natolik oblíbení. Zanedlouho se navíc dočkáme nové desky, která vyjde už 21. října. A aby toho nebylo málo, Korn se po roce vrátí do České republiky. Vystoupí 30. března v pražském Foru Karlín.

vložte odkaz, text nemažte

BRUNO MARS POŘÁD STEJNĚ FUNKY

Od zpěváka s neutuchajícím elánem a energií bychom asi nic jiného nečekali. V novém klipu převádí Bruno Mars divoké a uhrančivé taneční kreace doprovázeny chytlavými funky rytmy. Singl 24K Magic předznamenává novou desku, jež ponese stejný název a všichni fanoušci vrtošivých melodií se jí dočkají už 18. listopadu.

text: Hana Bukáčková, David Stoklas

Témata: ATMO music, Thom Artway, Priessnitz, Emozpěv, Emeli Sandé, Bruno Mars, Korn

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít