LIVE: Emeli Sandé přivezla do Prahy silné písně, andělský hlas i velké emoce

Vydáno 21.02.2018 | autor: Daniel Maršalík

Emeli Sandé má za sebou českou premiéru, a i když pro ni byla O2 arena zbytečně velká, skotská zpěvačka v ní přesto zazářila. Při závěrečném hitu Next To Me se obří multifunkční hala proměnila v diskotéku.

LIVE: Emeli Sandé přivezla do Prahy silné písně, andělský hlas i velké emoce LIVE: Emeli Sandé přivezla do Prahy silné písně, andělský hlas i velké emoce


EMELI SANDÉ
O2 ARENA, PRAHA
20. 2. 2018

Emeli nenechala nic náhodě a začala pěkně zostra singlovými zářezy Hurts a Free, přičemž druhý z nich nazpívala ve spolupráci s Rudimental. Třetí na řadu přišla píseň Where I Sleep z multiplatinové desky Our Version of Evetnts. Z ní zazněly i nejintimnější balady večera Clown a River, u kterých si ostrovní hudebnice vystačila takřka sama s klavírem. Přesně doprostřed programu zařadila i dvě coververze. První byla vkusná soulová úprava písničky Piece of My Heart z diskografie Ermy Franklin, kterou ale pořádně proslavila až Janis Joplin. S druhým coverem Can't Take My Eyes Off Of You od amerického herce a zpěváka Frankieho Valliho přispěchali její vokalisté.

FOTOREPORT: Emeli Sandé vzala v pražské O2 areně za srdce každého přítomného

Hity (a že jich Sandé díky zmíněnému debutu Our Version of Events nemá málo) přišly na řadu zase ke konci vystoupení, kam zařadila singly Wonder nebo Highs & Lows. Vrcholy sympatického výkonu zpěvačky a její výtečné kapely byly dva. Zaprvé závěrečná hitovka Next to Me, kdy se několik tisíc návštěvníku zvedlo ze sedadel. Zadruhé pomalejší skladba Read All About It, Part III, která se dotkla duší a srdcí mnoha posluchačů. Lidé spontánně rozžhavili světýlka na svých mobilních aparátech.

Na koncertě dobře fungovaly i písně z druhé desky Long Live the Angels. Kromě singlů třeba Give Me Something. Celkově jich Emeli do programu zařadila sedm, stejně jako z již zmíněného veleúspěšného debutu. Škoda jen že v setlistu nepatřila ani jedna položka aktuálnímu épéčku Kingdom Coming.

Emeli Sandé si umí napsat silné melodie. Navíc zvládá bezchybně zpívat živě, a tak se nepotřebuje opírat o různé berličky, které pomáhají mnohým jejím popovým kolegům. V O2 areně předvedla koncert, který by patřil spíše do klubu. Skvělou práci odvedla i kapela, včetně tria dechařů a dvou vokalistů. Doufejme, že Emeli se do České republiky znovu brzy vrátí.

Setlist: Hurts; Free; Where I Sleep; Lonely; Give Me Something; Every Single Little Piece; My Kind of Love; Breathing Underwater; Heaven; Piece of My Heart; Can't Take My Eyes Off Of You; Clown; River; Beneath Your Beautiful; Read All About It, Part III; Wonder; Babe; Highs & Lows; Next to Me; Little Bit Longer

text a video: Daniel Maršalík, foto: David Webr

Témata: Emeli Sandé, Lenny, Our Version Of Events, O2 arena

4,50

čtenáři

hlasuj
zavřít