TOP 6 videoklipů týdne (113): Roxette postrádají květiny, Green Day pořád dýchají

Vydáno 15.11.2016 | autor: admin

Tentokrát se v klipech setkáváme hlavně s těžkými chvílemi. Green Day jsou většinu času bez zpěváka, Roxette pátrají po tom, proč jim nikdo nenosí květiny, zpěvák Poetiky urpěl otřes mozku a Sigma doprovází rozrušenou Millie Bobby Brown městem. Emeli Sandé zase učí lidi na pokraji sil létat.

TOP 6 videoklipů týdne (113): Roxette postrádají květiny, Green Day pořád dýchají Green Day k nám zavítají v lednu 2017


ROXETTE
SE PTAJÍ, PROČ MI NEPŘINÁŠÍŠ KYTKY

Švédské duo, které loni oslavilo třicet let svojí existence, letos zrušilo své turné kvůli špatnému zdravotnímu stavu zpěvačky Marie Fredriksson. Současne ale letos v červnu vyšlo album s názvem Good Karma, z něhož pochází už třetí singl Why Don´t You Bring Me Flowers. Jak již název napovídá, video je plné kytek. Na natočení klipu se podíleli fanoušci z celého světa - mihne se v něm i nemocná Marie. Roxette jdou s dobou, píseň má moderní sound, je víc elektronická a taneční, než jak jsme u nich zvyklí. 

RECENZE: S dobrou karmou k počátku konce Roxette?

DOPROVODNÁ KAPELA CELESTE BUCKINGHAM PŘIPOMÍNÁ SVÉ EP

Pro někoho nováčci, pro někoho již "staří známí". O kom je řeč? Přeci o doprovodné kapele Celeste Buckingham. Kluci z King Shaolin jsou původem ze Slovenska a vydávají singl Waiting, který se objevil na jejich EP Burn Inside. To celkem obsahuje 5 songů. Tanečnější věc vás chytne svojí lehkou a chytlavou melodií a skrytou rozjuchaností. Většina klipu se odehrává na zadní sedačce auta, ale ve vší počestnosti. Natočení snímku bylo v režii Dominika Štofka.

VIDEO: Celeste Buckingham bojuje za práva žen

POETIKA PŘICHÁZÍ S KAŽDOU VTEŘINOU

Po úspěšném singlu Zkouším žít přichází Poetika s novým singlem, ale především klipem Každou vteřinou, kterého se opět po předchozí spolupráci chopil Ondřej Kudyn. Klip se točil v úzkém týmu na Zvíkovském mostě a v jeho okolí. Scény jako nástup na vratkou korbu auta a jízda po úzkém mostě by měly být paralelou k začátku jejich hudební cesty. Tématicky svým zpracováním navázali na předchozí song Zkouším žít, ale hudebně ho pojali trochu jinak, více tanečněji. Zpěvák Ondřej Brejška při natáčení a po nečekaném zabrždění řidičky strávil tři týdny rehabilitací s otřesem mozku a vlasovou zlomeninou lebky.

Hvězda internetu a rádií Poetika: Užívejte si života tak, jako by po noci nepřišlo ráno

SIGMA NAVÁZALA HVĚZDNOU SPOLUPRÁCI

Píseň Find Me vzbudila velkou vlnu zájmu především proto, že si duo Cameron Edwards a Joe Lenzie aka Sigma přizvalo na pomoc zpěvačku Birdy, která se proslavila hlavně coverem Skinny Love. To jim asi nebylo dost, a tak do klipu obsadili ještě o mnoho maldší herečku Millie Bobby Brown, již sledujeme při cestě městem. Režii klipu měl na starosti Christopher Sims. Ten je zase známý spoluprácí s Usherem, Davidem Guettou a dalšími. Birdy dorazí příští rok do Česka, když v červenci vystoupí na festivalu Colours Of Ostrava. 

PODLE EMELI SANDÉ JE TANEC LÉK NA ZOUFALSTVÍ

Již název Breathing Underwater naznačuje, že půjde o velmi těžké chvíle. Nicméně, pokud si vezmete šnorchl, i dýchat pod vodou jde. V klipu sledujeme, jak se čtyři momentálně emociálně zlomení lidé vypořádávají se svou vnitřní bolestí tancem, díky kterému alespoň v tu chvíli cítí svobodu. Jako kdyby se zrovna naučili létat. Emeli Sandé vydala před pár dny nové album Long Live The Angels, ze kterého píseň pochází.

GREEN DAY UPOZORŇUJÍ, ŽE JSOU STÁLE NAŽIVU

Po čtyřech letech kapela Green Day vydala nové album, které nese název Revolution Radio. Nyní se objevil videoklip k písni Still Breathing. Pravděpodobně obsahuje autobiografické prvky z doby, kdy se Billie Joe Armstrong musel léčit ze závislosti na alkoholu a dalších drog. Jestli teď už pije na koncertech jen nealko, se možná dozvíte v pražské Tipsport areně již 22. ledna 2017.

vložte odkaz, text nemažte

text: Anna Hejkalová, Hana Bukáčková

Témata: Roxette, King Shaolin, Poetika, Každou vteřinou, Zkouším žít, Celeste Buckingham, Sigma, Birdy, Emeli Sandé, Green Day

0,00

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika SOUTĚŽ: Filmový festival Karlovy Vary 2024 SOUTĚŽ: J.A.R. na hradě Kašperk
zavřít