TOP 6 videoklipů týdne: Kofe-in obsadili hvězdu seriálu Most!, Vesna natáčela v Malém Tibetu

Vydáno 19.11.2019 | autor: Andrea Štipčáková

Zahraniční novinky přináší Yungblud utržený ze řetězu i podivínská ruská partička Little Big. Z domácích klipů stojí za pozornost povedený dobový počin od Kofe-in či novinka dívčí skupiny Vesna, která odjela natáčet až do Malého Tibetu. Klipy představili také Jen a Abde nebo Bring Me The Horizon.

TOP 6 videoklipů týdne: Kofe-in obsadili hvězdu seriálu Most!, Vesna natáčela v Malém Tibetu TOP 6 videoklipů týdne: Kofe-in obsadili hvězdu seriálu Most!, Vesna natáčela v Malém Tibetu


Kofe-in oslovili herečku ze seriálu Most!

Rocková parta Kofe-in vydává po delší době nový klip ke skladbě Bouře. Do klipu obsadila krásnou herečku Dominiku Býmovou ze seriálu Most! Ona a její kolega Daniel Volný ztvárnili osudový pár dávných venkovských časů. Song má silný refrén a zaujme hned na první poslech.

Kofe-in interview: Zbavte se předsudků a vnímejte věci v širším kontextu


Yungblud a Marshmello rozpoutali revoluci

Další vydatná porce muziky od Yungbluda je tentokrát v produkci maskovaného mistra beatů jménem Marshmello a za asistence Blackbeara. Klip má být alarmem pro ty, kteří pořád neberou mentální zdraví vážně a zlehčují problémy s ním spojené. 

Vycházející hvězda Yungblud v natřískané Roxy: Dost možná naposledy v klubu


Obří holub s lidskýma rukama? Pro Little Big žádný problém!

Ruští mistři nadsázky Little Big servírují další trip daleko za hranice všedních dní. Klip plný podivných tanečních kreací, dortové smrští i obřích holubů s lidskýma rukama, to je to, co vás čeká. Komu se pořád stýská po Die Antwoord, ten najde útěchu v Little Big. Takže Go Bananas!


Jen a Abde zavzpomínali na Sametovou revoluci

Kombinací popu s hiphopovými prvky vzpomínají zpěvák Jen s rapperem Abdem na rok 1989. Vydáním stejnojmenné písně si dvojice klade za cíl upozornit na Sametovou revoluci především mladší generaci. "Lidé před třiceti lety měli obrovskou touhu zažít svobodu a i za cenu obrovského risku se postavili komunistickému režimu. Rád bych jim svou tvorbou alespoň symbolicky poděkoval," vysvětlil zpěvák Jen. Do červené zbarvený videoklip má na svědomí Benjamin Buttler.

 


Vesna
natáčela v Malém Tibetu

S novinkou přichází také dívčí skupina Vesna, která kvůli natáčení videa k písni Nezapomeň vyrazila poprvé do zahraničí. Konkrétně do Malého Tibetu. Organizace Brontosauři v Himalájích, kterou se formace rozhodla podpořit, tam pomáhá stavět školy. Klip je tak tvořen zejména ze záběrů tamních obyvatel a jejich tradicí, které se týmu Vesny povedlo zaznamenat.

Vesna interview: Folklór byl pro nás nepopsaný list, našly jsme v něm hloubku

 


Bring Me The Horizon
překvapili novým singlem

Zcela novou písní překvapili své fanoušky britští Bring Me The Horizon. Singl Ludens se už brzy objeví ve hře Death Stranding, stejně jako některé z dalších skladeb skupiny. Videoklip je z velké části tvořen záběry právě ze hry, samotná kapela se v něm pak objevuje pouze v krátkých prostřizích.

Rock For People: Bring Me The Horizon bojovali se zvukem, zazářili Idles

Text: Kateřina Nováková, Andrea Štipčáková

Témata: Little Big, Kofe-In, Yungblud, Marshmello, Jen, ABDE, Vesna, Bring Me The Horizon

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít