TOP 6 videoklipů týdne: Martin Harich natáčel na Maltě, Little Big znovu vyvádějí psí kusy

Vydáno 21.08.2018 | autor: Andrea Štipčáková

Kanadská zpěvačka Kiesza se vrací po delší pauze s docela nečekaným singlem, ruští Little Big dávají na odiv další satirický egotrip. Martin Harich se vydal natáčet na Maltu, Sabrage zase vzpomínají na 21. srpen 1968. Nové video vydává také LP, která už zanedlouho představí celou desku, a přispěli i Blossoms

TOP 6 videoklipů týdne: Martin Harich natáčel na Maltě, Little Big znovu vyvádějí psí kusy TOP 6 videoklipů týdne: Omámená LP, zamilovaný Martin Harich


Blossoms
tančí na plese

Nedávní předskokani Noela Gallaghera ve Velkém sále pražské Lucerny si zahráli ve svém novém klipu studenty na školním plese. Blossoms natáčeli dokonce ve škole, kterou sami navštěvovali, a to ve Stockport School kousek od Manchesteru. Režie se ujal Charlie Watts. Song pochází z alba Cool Like You, které parta letos vydala.

Kiesza si užívá svůj přerod

Šuská se, že by po delší pauze mohla kanadská zpěvačka Kiesza letos vydat nové album. Že nemáme čekat nenáročný elektropop jako na Sound of a Woman, je z tohoto singlu jasné. Videoklip sází na přehnané kulisy a teatrálnost, operní projev zpěváka jménem Philippe Sly je taky hodně výrazný prvek. Kiesza se z lehce androgynní ženy stylizuje do čarodějky z Eastwicku a zvědavost, s čím přijde na novém albu, je nemalá.

Little Big a jejich další totálně ulítlý klip

Častovaní přívlastkem "ruští Die Antwoord" předvádějí Little Big satiru národních stereotypů jejich země a nevynechají opravdu nic. Tenhle klip je fakt jízda a rozhodně si nenechte ujít ani vteřinu. Skupinu pamatujeme i z vystoupení v České republice, naposledy zahrála v pražské Roxy. 

LIVE: Ruští Little Big se zpěvačkou Olympií nechali fanoušky v Roxy propotit až na kost


Omámená LP v klipu Girls Go Wild

Zpěvačka LP představuje první singl z připravovaného alba, které nazvala Girls Go Wild. V jeho vizuální podobě vidíme pouze interpretku nacházející se ve skladišti. Počítačově pak byl klip upraven tak, aby působil psychedelicky. Jde o stav mysli, který vyvolávají drogy, po jejichž užití se člověk cítí příjemně omámený. Video natočil Darren Craig.

LIVE: LP byla ve Foru Karlín za královnu

Martin Harich odletěl za láskou

Pouhý měsíc po vydání klipu k písni Gurmánka vydává Martin Harich další singl. Tentokrát jde však oproti předchozímu songu o anglicky zpívanou skladbu Remember Me. Video k ní natočil na Maltě, která je v poslední době zpěvákovým druhým domovem. V písni zpívá o chlapci, jenž se po čase vrací za dívkou a věří, že na něj za dobu, co se neviděli, nezapomněla.

RECENZE: Martin Harich našel v Mapách osobitost i rozmanitost. Nahrávání v terénu jeho písním svědčí

 

Sabrage vzpomínají na 21. srpen 1968

21. srpen 1968 - den, který se nechvalně zapsal do dějin Československa. Dnešní padesátileté výročí od invaze vojsk Varšavské smlouvy na naše území připomíná kapela Sabrage písní Naše Praha. Video je složené především z archivních záběrů na tuto událost, otevírá a uzavírá jej pak ukázka z rozhovoru s Josefem Novotným, který se přímo zúčastnil pražské demonstrace proti okupaci. Skupina jej plánuje celý zveřejnit krátce po vydání klipu. 

text: Kateřina NovákováAndrea Štipčáková

Témata: LP, Martin Harich, Sabrage, Blossoms, Kiesza, Little Big

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít