AUDIO: Martin Harich zpívá zamilovaným na dálku. Nahrával i v karavanu u Baltského moře

Vydáno 13.05.2017 | autor: redakce

Martin Harich představil pilotní singl svého nového alba, které vyjde na podzim. Skladbou Marilyn Monroe vzdává hold těm, kteří prožívají lásku na dálku. Napsal ji na základě vlastní pocitů, protože sám tráví mnoho času na cestách. 

AUDIO: Martin Harich zpívá zamilovaným na dálku. Nahrával i v karavanu u Baltského moře Martin Harich zpívá zamilovaným na dálku. Nahrával i v karavanu u Baltského moře

"Píseň nesla původně pracovní název Aby si sa nebála. Ten vystihuje mnohem víc námět písně, ale Marilyn Monroe si posluchači snáze zapamatují," komentuje Martin. "Moje písně vznikají často spontánně, na základě momentálního rozpoložení. Do hudby dávám vždycky kus sebe a právě tak je tomu i u Marilyn. Věřím, že to moji posluchači vycítí."

RECENZE: Martin Harich pátrá úspěšně. Z teen idolu je šikovný písničkář

Marilyn Monroe přináší letní energii a po melancholickém EP Pátram předznamenává styl a nádech celého připravovaného alba. Autorem textu i hudby je Harich sám. Část finálních partů není nahrána tradičně ve studiu. Kompletní vokál refrénu nahrál zpěvák v Německu, v karavanu na pláži u Baltského moře, když byl po jednom mrazivém březnovém buskingu v Lubecku pozván jedním z kolemjdoucích na večeři s rodinou. K přespání mu dotyčný dal k dispozici karavan přímo na pláži s výhledem na zátoku Baltského moře.

vložte odkaz, text nemažte

REFRÉN NAHRANÝ V KARAVANU

"Miluju busking, je součástí mé duševní hygieny ve chvílích, kdy si potřebuju odpočinout. Rád poznávám touhle formou nová místa i lidi. Cestování a absolutně neformální hraní lidem, kteří netuší, kdo je Martin Harich, pro mě pokaždé funguje jako dobití baterií. Atmosféra toho konkrétního večera na břehu moře pro mě byla výjimečná. Na cestách mám ve své dodávce vždycky mobilní nahrávací studio a v karavanu vznikl refrén, kterému se pro mě osobně nevyrovná žádná studiová nahrávka. Dva měsíce jsem hledal správný výraz a tam to prostě přišlo," dodává Martin, jehož nový singl produkoval Lukáš Chromek. Podobu připravovaného alba předznamenává také cover k písni Marilyn Monroe, kterým je autorský obraz britské ilustrátorky žijící v Bratislavě, Abbie Puskailer. "S Martinem jsme našli společnou notu a domluvili se na tom, že ke každé písni nového alba vznikne můj originální obraz. Dlouho jsem přemýšlela nad podobným propojením výtvarného umění a hudby. Z Martina cítím nadšení a srdce, což je přesně to, co dávám do svých ilustrací," říká Abbie. K novému singlu chystá Harich také videoklip, zatím je píseň k poslechu v rámci digitálních služeb. 

tz, jm

Témata: Martin Harich, Marilyn Monroe, busking, nová deska

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít