TOP 7 videoklipů týdne: LP natáčela v Praze, Vojtaano obsadil manželku a MYDY inspirovala církev

Vydáno 17.10.2023 | autor: Andrea Štipčáková

Aktuální přehled klipů vydaných v posledních dnech otevírá novinka MYDY, která se při tvorbě videa k songu Terrace of 57th inspirovala techno církví a brutalismem. Oproti tomu vizuál LP je plný barev. Zpěvačka ho natáčela na Prague Pride a jak s hrdostí říká, jde o její "dost možná nejteplejší věc". O rozdílnosti pocitů dvou zamilovaných zpívá Tomáš Štefka, chytlavou skladbou V míru vás pak pobaví Vojtaano. Své novinky představili také Fast Food Orchestra, manželé Rychlí ve spolupráci s Janem P. Muchowem a Jary Tauber.

TOP 7 videoklipů týdne: LP natáčela v Praze, Vojtaano obsadil manželku a MYDY inspirovala církev TOP 7 videoklipů týdne: LP natáčela v Praze, Vojtaano obsadil manželku a MYDY inspirovala církev


MYDY
přenáší fanoušky do světa Terrace of 57th

MYDY budí pozornost klipem k písni Terrace of 57th, který je inspirovaný techno církví a brutalismem. Dekadence s taneční atmosférou a závěrečná party na střeše společně vytvářejí vizuální a hudební synergii.

Natáčení probíhalo po dobu čtyř dnů na různých místech v Praze, která svou surovou a chladnou atmosférou podtrhují vizuál samotného singlu. „Posunout jakýkoliv song do vizuálu je výzva. V kapele na něj navíc hodně dáme. Terrace 57 si o něj ale v podstatě řekla sama. A protože pochází z kulis vysokých a chladných budov, uhnízdit ji doma v Praze bylo potěšením,” říká k videu režisér a kameraman Mikuláš Pejcha.

LP natáčela na pražském Prague Pride

Zpěvačka LP má Českou republiku v oblibě, což dokazuje nejen množství jejích koncertů v tuzemsku, ale také to, že podruhé za krátkou dobu natáčela v Praze videoklip. Tentokrát si pro něj vybrala píseň Dayglow. O vizuálu zpěvačka hovoří jako o „dost možná nejteplejší věci“, kterou kdy udělala. „Měla jsem neskutečnou radost z toho, že jsem se mohla bavit a být součástí průvodu v jednom z mých nejoblíbenějších a nejkrásnějších míst na světě, v Praze,“ dodala LP, která značnou část klipu natočila na Prague Pride. Už příští rok se zpěvačka zastaví v tuzemsku znovu, 1. března v O2 universu odehraje koncert v rámci turné Love Lines. Zbývají na něj poslední vstupenky.

Tomáš Štefka zpívá o rozdílnosti pocitů

Tomáš Štefka představuje první singl z nového EP Světy. Stejnojmenná skladba poukazuje na to, jak si dva zamilovaní lidé mohou být vzdálení, na rozdílnost jejich pocitů a emocí. „To, že si skladba zaslouží výjimečnou péči, mi bylo jasné od začátku. Na první poslech na nás působila singlově a zároveň tematicky objímá všechny písně z nového alba,“ uvedl zpěvák, který na desce pracoval dva roky.

Fast Food Orchestra o tom, že bychom měli život prožívat naplno

Se sychravým podzimem přichází kapela Fast Food Orchestra se singlem Pomeranč, který bude součástí její připravované desky Bistro snů. O text se postaral zpěvák Fido, který mezi řádky dává vědět, že není na co čekat, protože je život krátký a měl by být plně prožíván. Za scénářem i produkcí videoklipu stojí sama kapela.

Ve vizuálu symbolizuje pomeranč život, který často lidem protéká mezi prsty. Do role lovců se nominovali sami členové kapely a s chutí se vydali na náročný souboj s cílem pomeranč vyždímat. V závěru videa však pomeranč náhodou sám vklouzne do odšťavňovače a vyždímá se. Natáčení probíhalo v krásném prostředí pražské Stromovky a v klubu Futurum. „Měli jsme jasnou představu, jak by to mělo vypadat, a trochu jsme se báli, jestli se to povede. Ale nakonec jsme všichni spokojení a snad vás klip pobaví,“ doplňuje saxofonista Bořek.

Vojtaano chce žít v klidu a míru

Námět na píseň V míru Vojtaana napadl při procházkách v lese, kde se ho zmocní právě „klid a mír“. Videoklip pak natáčel jak na hlavním nádraží v Praze, tak na okraji města, kde tráví s rodinou spoustu času. Svěřil ho do rukou filmmakerovi Davidovi Pacholíkovi, který má na svědomí i vizuál k singlu Velký pán. Divák ho v něm vidí v kostýmu brouka, který v závěru oblékne i jeho manželka. „Kostým jsme měli navíc jen jeden, proto interakce probíhala pouze přes protipohledy, v klipu neuvidíte žádný náš společný záběr,“ směje se Vojtaano.

Manželé Rychlí si přejí, aby vztah ustál všechny zkoušky

Píseň A tak to necháme je první společnou skladbou manželů Rychlých. Ačkoliv ji spolu napsali na úplném počátku vztahu v roce 2016, do světa se ji rozhodli vypustit až nyní. „Tenkrát jsme spolu ještě ani nechodili. Ondra vzal kytaru, já zapálila pár svíček, a pak už to šlo nějak přirozeně, jako bychom spolu ani neskládali poprvé,“ vypráví Tereza. Formou metafory se v songu odráží přání, aby vztah dvou ustál všechny zkoušky, které mu život přichystá. Na písni dvojice spolupracovala s Janem P. Muchowem.

"Při tvorbě videoklipu mi jedním uchem přicházela smyčka písně a druhým vycházel romantickej zen. Myslela jsem na lásku a dobrý lidi. Smála jsem se veselým videovzkazům, které mi Ondra s Terezkou nechávali. Třeba, že hnědý mráček, nevypadá úplně jako mráček... S tím jsem se těžko sžívala, ale měli pravdu, mrak jsem přebarvila a zen mohl pokračovat," uvedla se smíchem ilustrátorka Michaela Dušková.

Jary Tauber si do klipu pozval tanečnici Natálii Otáhalovou

S novým videoklipem k písni Tvoje slova se hlásí také Jary Tauber, který si do něj přizval tanečnici Natálii Otáhalovou. Tu si televizní diváci mohou pamatovat ze StarDance. „Natáčení klipu bylo trochu náročné, protože jsem tančila několikrát po sobě naplno, ale na place byla super atmosféra a bylo vidět, že všichni jsou naprostí profíci v tom, co dělají, včetně Jaryho,“ uvedla. Natáčení probíhalo pod taktovkou Davida Pacholíka.

Text: Andrea Štipčáková, foto: Aloha Burn (MYDY), Michal Havlíček (Fast Food Orchestra)
Témata: MYDY, LP, Tomáš Štefka, Vojtaano, Jary Tauber, Fast Food Orchestra, Jan P. Muchow

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít