TOP 7 videoklipů týdne: Posmrtně se ozývá Prince, Xindl X je prý Dřevo

Vydáno 25.09.2018 | autor: Andrea Štipčáková

Aktuální klipy týdne jdou často ruku v ruce s vydáním ještě horkých desek. Dva a půl roku od smrti Prince vychází jeho nové album poskládané z raritních záznamů už vydaných skladeb i těch dosud nevydaných. Z tuzemských interpretů se o slovo hlásí Xindl X s nahrávkou Sexy Exity a Evžen Hofmann se svým instrumentálním kytarovým projektem. Ze Slovenska posílají novinku Peter Bič Project, ze zahraničí se připomínají také Disturbed a Jason Mraz s Meghan Trainor.

TOP 7 videoklipů týdne: Posmrtně se ozývá Prince, Xindl X je prý Dřevo TOP 7 videoklipů týdne: Posmrtně se ozývá Prince, Disturbed zpívají o démonech


Dechberoucí posmrtné poselství od Prince

Rok před svou smrtí se Prince aktivně angažoval v kauze úmrtí Frediho Graye, který zemřel v Baltimoru v roce 2015 po kontroverzním policejním zásahu. Skladba pochází z posmrtně vydaného alba Piano & Microphone 1983, které vydali vlastníci práv před pár dny, 20. září. 

Inovátor, sexuální rebel i ten, co šel proti době: 10 podob legendárního Prince

Arcade Fire tančí s Peterem Panem

Z alba vydaného v roce 2017 se ozývají Arcade Fire nízkonákladovým klipem ke skladbě Peter Pan. Režisérem klipu je Storm Saulter, který spolupráci s kapelou započal už v roce 2013, kdy pořídil fotky z nahrávání jejich alba Reflector. O choreografii klipu se zase postarala Amanyea Stines, která v minulosti spolupracovala se zpěvačkou Cardi B nebo producentským projektem Major Lazer.

Xindl X je Dřevo a v listopadu pojede Sexy Exity

Skladba Dřevo má být jednou z nejoptimističtějších na Xindlově novém albu, které nazval Sexy Exity. O režii klipu se postaral Radim Věžník a po dlouhé jde o snímek hraný, nikoliv animovaný. Deska obsahuje celkem 14 skladeb a Ondřej Ládek k ní v listopadu vyrazí na turné. Na prosinec si připravil hned třikrát pražský prostor Lucerna Music Bar.

Xindl X interview: Útěky jsou sexy jen na první pohled

Disturbed bojují proti démonům

Kapela Disturbed zanedlouho vydá své sedmé řadové album Evolution, ještě před jeho vypuštěním do éteru však svým fanouškům novým singlem A Reason To Fight vzkazuje, že je vždy za co bojovat. Skupina zpívá o lidech, kteří se trápí se svými vlastními démony. Atmosféru celé písně perfektně dokresluje černobílý klip, v němž se kromě formace objevuje několik osob, které vypráví o svém boji.

 

Peter Bič Project v oblacích

Na střeše panelového domu s výhledem na celou Bratislavu se rozhodla skupina Peter Bič Project natočit video ke skladbě Z výšky, jež se stala titulní písní k seriálu Som mama. Záběry formace jsou doplněny o ukázky právě z novinky televize JOJ.

 

Jason Mraz a Meghan Trainor chtějí být více než přátelé

Jason Mraz si k novému songu přizval Meghan Trainor, s níž v romantické baladě zpívá o tom, že chce být více než jen kamarád. Zpěvákům se povedlo hravou píseň přenést do obrazové podoby tak, že vůbec neztratila na své lehkosti. Ve videu k More Than Friends se odehrává příběh dvou mladých lidí, kteří se mají více než rádi, úspěšně to však před sebou tají. Nakonec se přece jen ze svých citů vyznají…

  

Evžen Hofmann si plní svůj sen

Kytarista Evžen Hofmann ze skupiny Kryštof si plní svůj další sen a vydává autorské kytarové album RetroSpektiva. V rámci jeho propagace představil také stejnojmenný klip, který je složen nejenom z fotek z hudebníkových začátků, ale také z obrázků z jeho působení v kapele Kryštof nebo záběrů z jeho nahrávacího studia Taurus Records.

Kryštof Kemp bavil v Plzni: Richard Krajčo se fanouškům zvěčnil na mnoha selfie, zahráli Petr Janda i No Name

text: Andrea Štipčáková, Kateřina Nováková

Témata: PrinceArcade FireXindl XDisturbed, Peter Bič Project, Jason Mraz, Meghan Trainor, Evžen Hofmann

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít